Speed 9 zile de vară - Discuții

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

adsum

Gunman
Totuși, dacă e un server 4fun, de ce nu il facem chiar sa fie așa, adică, nu e ca și cum fugim cu seturile găsite pe lumea principala, ar fi mult mai ok sa nu fim limitați doar la seturile până în 2015,de ce nu sunt toate?

Seturi mai noi și mai puternice ar crea un oarecare dezechilibru, mai ales din cauza faptului că sunt mai multe pt armă albă decât pt foc. Poate se vor oferi în viitor la alt tip de eveniment. În momentul de față seturile existente în shop se îmbină perfect cu itemele normale din orașe (cele care au fost îmbunătățite).

ar fi mai corect sa nu fie niciun item in shop cu oup sau pepite ca tot nu se da premiu daca ai folosit sau nu pepite.
sa nu poata fi folosita deloc piata.
si puteati sa adaugati si cv clasament la aventuri.
si vedeti cum stergeti si comentariul asta ca va dau foc la feedback

Nu prea ai nevoie de nimic din shop. Energia și viața se regenerează foarte rapid. Nu avem cum să interzicem piața din moment ce se oferă un premiu pt craft. E cunoscut faptul că fiecare meserie are nevoie de anumite produse de la o alta. De asemenea nu putem lua în calcul aventurile din cauză că nu le putem limita la un singur server.

Asteptam cu interes deznodamantul, ca maine poimaine incepe lumea. Se fac echipe, trebuie sa stim cum impartim clonele prietenii.

Nu pot înțelege ce anume te deranjează la acea limitare. La fel cum nu pot înțelege de ce nu îmbrățișați ideea de competiție.
Nu cred că premiile sunt de vină , pt că la fel s-a procedat și la alte evenimente, indiferent de tipul acestora sau de natura premiilor.
Cel mai recent exemplu a fost lumea de duel, unde mulți s-au îngrămădit într-un oraș ca mai apoi să reclame numărul mic de adversari.
La fel se întâmplă și la Awesomia, unde din comoditate majoritatea merg în apărare. Vin și pleacă după 10-15 minute, cu premii.

Dacă doriți să stați laolaltă cu prietenii și clonele puteți înființa o alianță :up:
 
Ultima editare:

DeletedUser24094

Guest
Am jucat pe .net acum recent varianta asta doar cu seturi pana in 2015, si chiar devine plictisitor dupa ce le faci pe toate, asa era putin interesant cu un set frumos de comert sa ai 20k+ noroc la oficiu, mai gaseai chestii interesante.

La fel si ceva seturi cu drop produse.
Si set de viteza ar trebui ca bonusul de eveniment la viteza nu va fi asa mare.



Probabil va fi ca pe .net, dupa 2 zile jumatate din cei ce au inceput se vor plictisi si nu vor mai continua.

Nu e motivatia de a juca pentru premiu acum, era doar o idee de a face lumea mai interesanta si probabil sa fie mai multi doritori de a juca aici, daca considerati ca nu e nevoie, e perfect asa.
 

xMarmo

Greenhorn
Nu pot înțelege ce anume te deranjează la acea limitare. La fel cum nu pot înțelege de ce nu îmbrățișați ideea de competiție.
Dacă doriți să stați laolaltă cu prietenii și clonele puteți înființa o alianță :up:
Cum am zis inainte, ma deranja faptul ca daca erai "descalificat" erai si banat automat, cum s-a intamplat runda trecuta de speed. Dar Just a zis intre timp ca putem sa fim si 50 si sa ne jucam, deci all good.

Iar deranjul provine somehow datorita gandirii acesteia de meme, sa fie motu mot schimbam ceva micut si complet inutil, fara motivatie. Oricum nu influentezi cu nimic competitia cu 10 oameni in oras, adica competitie pentru 100 OUP sunt sigur ca nu exista. Totusi oferi oportunitatea de a putea face mizerii, backstabing si altele, prin simplu fapt ca jocul nu este in concordanta cu regulile. Pana nu puteti limita nr. de jucatori in orase sau macar nivelul cladirilor, nu ar trebui sa apara astfel de reguli.
 

Emeer

Gunman
Cum am zis inainte, ma deranja faptul ca daca erai "descalificat" erai si banat automat, cum s-a intamplat runda trecuta de speed. Dar Just a zis intre timp ca putem sa fim si 50 si sa ne jucam, deci all good.

Iar deranjul provine somehow datorita gandirii acesteia de meme, sa fie motu mot schimbam ceva micut si complet inutil, fara motivatie. Oricum nu influentezi cu nimic competitia cu 10 oameni in oras, adica competitie pentru 100 OUP sunt sigur ca nu exista. Totusi oferi oportunitatea de a putea face mizerii, backstabing si altele, prin simplu fapt ca jocul nu este in concordanta cu regulile. Pana nu puteti limita nr. de jucatori in orase sau macar nivelul cladirilor, nu ar trebui sa apara astfel de reguli.
Adevarat !
 

adsum

Gunman
Ma refeream la seturi în principiu la alea din shop

Cele normale sunt reduse cu 75%. Singurul util ar fi Confederat, pt bonusul de xp.
Cuferele evenimentelor din 2013/2014/2015 nu beneficiază de reduceri însă pot achiziționate și cu bani, bani care se fac foarte ușor datorită bonusului de 2500%.

Cum am zis inainte, ma deranja faptul ca daca erai "descalificat" erai si banat automat, cum s-a intamplat runda trecuta de speed. Dar Just a zis intre timp ca putem sa fim si 50 si sa ne jucam, deci all good.

Caracterul va trebui sa fie intotdeauna echipat - in cazul in care vor exista dueluri repetate fara echipament veti putea fi eliminat - fraudarea rezultatului duelului prin dezechipare nu este permisa.

Cred că pasajul din regulament este foarte clar.

Iar deranjul provine somehow datorita gandirii acesteia de meme, sa fie motu mot schimbam ceva micut si complet inutil, fara motivatie. Oricum nu influentezi cu nimic competitia cu 10 oameni in oras, adica competitie pentru 100 OUP sunt sigur ca nu exista. Totusi oferi oportunitatea de a putea face mizerii, backstabing si altele, prin simplu fapt ca jocul nu este in concordanta cu regulile. Pana nu puteti limita nr. de jucatori in orase sau macar nivelul cladirilor, nu ar trebui sa apara astfel de reguli.

S-a explicat deja raționamentul din spatele deciziei. Cu ce te ajută 50 membri într-un oraș în loc de 10, mai ales când suferim la capitolul activitate? Pe de o parte invocați problema PvP-ului însă pe de altă parte faceți orice ca să-l descurajați. Chiar dacă nu putem limita numărul membrilor din setări, faptul că este stipulat în regulament mi se pare suficient. De asemenea puteți veni cu sugestii care să stimuleze competiția și să crească activitatea.
 
Ultima editare:

Mr.Piscot

Trapper
Bre eu oricum nu intru, dar faceti si voi mai multe forturi la awesomia sa iau 50 oup pt runde fantoma ca am ramas fara :))))
 

just4fun

The Boss
Știu ca a întrat cnv la aventuri de pe lumea speed cu setul Joaquin murrietta care era codul?
Cred ca a folosit codul "eu ma las de spam" :)

Lasati spamul deoparte, aici ar trebui sa discutam despre cele "9 zile de vara" :)

P.s: Am modificat premiul pentru jucatorii din orasul castigator - acestia vor primi cate 200 obligatiuni.
 

xMarmo

Greenhorn
S-a explicat deja raționamentul din spatele deciziei. Cu ce te ajută 50 membri într-un oraș în loc de 10, mai ales când suferim la capitolul activitate? ... Chiar dacă nu putem limita numărul membrilor din setări, faptul că este stipulat în regulament mi se pare suficient.
Ti-am explicat mai sus ca marea problema este faptul ca voi nu puteti bloca chestia cu nr. de membrii in oras, dar punand-o ca regula poate duce la multe nasoale/mizerii. Asta e defapt problema. Daca nu o puteti face tehnic (cum sunt trade-urile de exemplu) atunci nu o puneti in reguli.

Si da nu ma ajuta cu nimic si nici nu aveam de gand sa am 50 in oras, dar ideea din spate e foarte clara, intelegi foarte bine.
 

adsum

Gunman
Faptul că unii sunt mai preocupați "să facă nasoale" în loc să-și vadă liniștiți de joc spune multe.
Recomandarea mea e să vă alegeți orașul și "prietenii" cu grijă. Un singur primar e suficient, fără alte funcții în oraș.
De asemenea, avizierul închis. Din clipa în care ați intrat pe server se presupune că ați citit și acceptat regulamentul.
Scuze de genul "nu e vina mea" / "n-am știut" nu vor fi luate în considerare ulterior.

este obligatorie alaturare in oras?

Nu.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus