Academie

DeletedUser

Guest
Nume propunere:Academia

Descriere:Stiu ca sa mai propus de nnnnnn ori si inca atat darvin cu o idee Mai dezvoltata dar din pacate fara imagini.
Propun sa se implementeze academia
Acum o sa formulez ideeile pe baza de intrebari.
-Ce este academia?
Academia este ,,rezerva'' unui oras,in care se aduna jucatori cu lv mai mic si/sau
jucatori care nu-si gaeesc oras.
-Cum se va administra
Se va fi administra doar de catre primarii orasului ''mama'' si de catre consilieri academiei;nu vor avea primari;consilieri orasului ''mama'' nu se pot amesteca in administrare.
-Cum vor veni jucatorii?
Pai jucatori vor fi invitati de catre consilieri academiei si primari orasului ''mama'',primarii vor avea o misiunea mai grea lor aparundu-le o icoada cu orasele in care vor primi invitatie;vor putea exista si retrogradari din orasul mama in academii sau promovare din academii in oras pt exista stra mutari dintr-o academie in alta ...(si altele).
-Cum vor arata?(cea mai grea)
Sincer nu sunt artist dar mam gandit unui disting mai restrans cu un gardulet care inconjoara orasul(cam stupida recunosc dar asta ar fi treaba lui INNO)
-Cum fac academia ?
Pai e ca la fondarea unui oras obisnuit(construiesti sau reinvii un oras fantoma)
-Pot transforma un oras obisnuit in academie?
Da,trb ca primarii sa trimita o invitatie orasului care doresc sa devina academie si ca primari(daca nu sunt nici unul sa raspunda consilierii) si daca accept se va transforma in academiie.
-Ce se intampla daca acel oras are fort sau academii?
Toate se vor transfera in orasul "mama".
-Ce se intampla daca academia nu are jucatori?
El va ramane asa fara jucatori iar daca primarii nu mai doresc academiia o pot desfinta.
-Trebuie sa se numeasa neaparat academie?
Dupa cum cred ca va duce capul INNO nu respecta toate ideeile,poate sa adauge si sa elimine dar nucleul va fii ideea de baza.
-Va avea logo,daca da ce va contine ?
Va contine logoul orasului mama iar dedeasupra,semnul ca este academie a orasului "x"
-Cum va fi forumul?
Fa cu comun cu cel al orasului mama si al celorlalte academii
-Camera de cat care va fi?
Va fi comuna cu cel al orasului si al celorlalte academii

Avantaje:
-orasele vor avea o "rezerva"
-daca alianta nu sustine orasul in batalii pot venii jucatorii din academiie
-se pot forma mini aliante
-se pot face relatii mai bune de duel etc
Dezavantaje
-uni vor fi nemultumiti pt ca nu sunt in orasului mama
-se pot face "abuzuri"

Cam atat am putut scrie.

Imi cer scuze daca am scris unele cuvinte gresit sau am greseli de ortografie.. am scris aproape o ora si mam grabit

Doresc
- sa nu scrieti mesaje jignitoare gen ,Idee gandeta pe WC,nu imi plce ca e fara imagini(nu ma pricep),si alte mesaje jignitoare am scris aproape o ora deci vreu macar daca nu acceptati ideea macar sa respectati munca
-parerea unui admin despre cum am facut propunerea si continultul ei
 

DeletedUser

Guest
Pro!!!!!
Ar fi bine ca fiecare oras sa aiba cate o academie!:d:d:d:d
 

DeletedUser17275

Guest
Pro, asa nu temai poate rascula academia impotriva orasului mare :)
 

DeletedUser

Guest
ei cum ai spus si du ideea a mai fost propusa de N ori da tu macar teai straduit si e ff dezvoltata ideea.De la mn ai un mare PRO!
 

DeletedUser12169

Guest
pro asa ma duc sa le arat la aia din academie cum se trage cu coltu de aur :))
 

DeletedUser

Guest
Bine gandita, bine formulata, este mai usor sa-ti controlezi academia. Pro!
 

DeletedUser

Guest
De la mine ai un mare PRO...e greu cand ai 3-4 academii sa le gestionezi pe toate in conditiile actuale...insa sa poti sa vezi si bulinele cu activitate exact ca la fort :D
 

DeletedUser13008

Guest
Nu ar ajura cu nimic.Un oras se poate declara academia altui oras oricand si poate face o alianta cu acesta.Contra. :sombrero: Nu ai nici imagini ..
 

DeletedUser13088

Guest
PRO o idee buna, ar face "legal" titlul de academie, dar ar mai trebui cv specificat: Orasul academie poate lua de la orasul "tata":)) obiectele de la armurier/croitor/magazin la pret normal? Odata ce orasul "tata" intra intro alta alianta orasul academie va intra la o alta invitatie sau odata? La piata, membrii orasului "tata" daca pun cv doar pt membrii orasului pot vedea ofertele si cei din academie sau va trebuii o rubrica diferita? Primarii din orasu "tata" pot concedia/avansa altii din academie?
Cam asteas nelamuririle mele, dar tot pro raman.
P.S
-Cum se va administra
Se va fi administra doar de catre primarii orasului ''mama'' si de catre consilieri academiei;nu vor avea primari;consilieri orasului ''mama'' nu se pot amesteca in administrare.
numi place cum suna "mama" mai bine "tata" :))
 

DeletedUser

Guest
PRO o idee buna, ar face "legal" titlul de academie, dar ar mai trebui cv specificat: Orasul academie poate lua de la orasul "tata":)) obiectele de la armurier/croitor/magazin la pret normal? Odata ce orasul "tata" intra intro alta alianta orasul academie va intra la o alta invitatie sau odata? La piata, membrii orasului "tata" daca pun cv doar pt membrii orasului pot vedea ofertele si cei din academie sau va trebuii o rubrica diferita? Primarii din orasu "tata" pot concedia/avansa altii din academie?
Cam asteas nelamuririle mele, dar tot pro raman.
P.S numi place cum suna "mama" mai bine "tata" :))

La chestia cu magazinele chiar nu mam gandit,bune zis o so introduc imediat.
Chestia cu alianta nu stiu cum sa zic(sa explic) intrun fel academia e ''parte din oras'' deci cam intra dar nu va aparea numele academiei.dar va aparea atunci cand va da duel avertizarea la profilul aliantei si jucatori din academii
La piata ...mmm...o idee buna nici asta numia aparut prin minte
La adiministrare bineinteles ca pot da avansuri in grade sau concedia e cam la mintea cocosului (fara suparare) si cred ca intr-un fel am precizat asta

-Cum se va administra
Se va fi administra doar de catre primarii orasului ''mama'' si de catre consilieri academiei;nu vor avea primari;consilieri orasului ''mama'' nu se pot amesteca in administrare.

E cam acelasi lucru.
Lucrurile ce leai zis ar fi cam normale si simple ce mie mia scapat sa scriu dar acum le voi scrie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10625

Guest
Contra

Sincer, as prefera ca orasele dezvoltate la maxim sa nu aiba limita la numarul de locuitori.
 

DeletedUser

Guest
Scz dar am apasat din gresala citat in loc de edit....si am edita aici ca sa va soun gresala si sa stiti de ce am postat :)
cum editez ideea?ca numi apare butonul de ''edit'' poate de acea am apasat ''citat''
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20993

Guest
PRO ! O idee eficienta...

Sper sa se aprobe cat mai repede !
 

DeletedUser13088

Guest
La adiministrare bineinteles ca pot da avansuri in grade sau concedia e cam la mintea cocosului (fara suparare) si cred ca intr-un fel am precizat asta
Ai zis cv de genu dar nu se referea chiar la asta, dar in fine stiam , dar nha am vrut sa ma clarific, nui nimic rau in asta nu?
Macar tiam dat cateva sugesti bunee :up::whistle:
 

DeletedUser12402

Guest
-Cum fac academia ?
Pai e ca la fondarea unui oras obisnuit(construiesti sau reinvii un oras fantoma)
Iti dai seama ca si locurile acelea in care poti fonda un oras ii va enerva pe unii...Asadar ar fi mai bine ca numai sa poti trimite o cerere orasului care doresti sa-ti fie academie.

-parerea unui admin despre cum am facut propunerea si continultul ei
E chiar asa de important?Crezi ca daca isi dau adminii cu parerea gata,se va implementa?


Oricum,PRO!O mai buna organizare a academiilor.
Apropo,academia si orasul principal,presupun ca vor avea acelasi forum?
 

DeletedUser

Guest
PRO motivele le-ai spus tu chiar ne-ar ajuta asta ar fi mai mult 4 fun
 
Sus