Agenda

  • Autor subiect DeletedUser10625
  • Data de început

DeletedUser10625

Guest
Propun implementarea unei agende vizibila doar pentru player in care acesta sa-si noteze seturile, hainele pentru diverse munci, dusmanii, locurile de shopping si in general ORICE ii trece prin minte si vrea sa-i si ramana acolo.

Avantaje : multe. Dar as enunta in special pe acela ca ar incuraja folosirea limbii romane si invatarea literelor.
Jucatorii cu cont deschis pe mai multe lumi chiar ar fi avantajati.


Dezavantaje : Eu nu vad dar exista printre noi specimene imbecile care considera ca fie "ar complica prea mult jocul " fie ca "cei de la inno nu ar dori"

Nu am postat si imagini pentru ca e neesential cum arata cat timp e implementata.
 

DeletedUser

Guest
exista deja un script care face asta.

cauta si tu pe gogu.
nu are rost sa se implementeze aceasta idee, deoarece exista scriptul.


CONTRA !!
 

DeletedUser10118

Guest
sunt foarte multe editoare de text facute special pentru asta
dau doar cateva exemple : notepad, scite, word(daca vrei ceva profesionist)
dupa cum vezi ideea isi piede din latura practica
dar in sfarsit daca te face fericit sa suntezi 10 secunde din timpul tau pretios iti dau un prontra
 

DeletedUser8280

Guest
Contra!Daca vrei asa ceva poti utiliza scripturile sau poti utiliza Notepad / World.
 

DeletedUser

Guest
nu prea vad rostu...eu inainte,cand aveam pe lumile 1,2,3 imi notam in notepad ce tre sa mai cumpar,la ce trebuie sa muncesc pentru o misiune,ce cladire sa construiesc,lista de dueluri,etc..deci:CONTRA
 

DeletedUser

Guest
Pro,ar fi chiar utila o agenda.Nu cred ca e greu de implementat.Si chiar daca exista scripturi tot ar fi mai bine ca acestea sa faca parte oficial din joc.
 

DeletedUser

Guest
M-am razgandit.Dau un pro deoarece m-am gandit ca , eu cum am 2 laptopuri/1 calc ar fi mi usor ca agenda sa fie pe cont si sa o vad de oriunde...Fara sa o modific pe fiecare...Deci:pRoO
 

DeletedUser2948

Guest
exista deja un script care face asta.

cauta si tu pe gogu.
nu are rost sa se implementeze aceasta idee, deoarece exista scriptul.


CONTRA !!

Zici tu ca exista script? Ok! Instaleaza tu un script si mergi pe PC la vecina si vezi daca iti apar notitele. :))

Pana una alta... CONTRA. Nu prea isi are rostul.
 

DeletedUser13088

Guest
daca o luam ca exista script va dau un exemplu care sper sa va faca sa scoateti motivele astea fara rost din cap: daca va aduceti aminte acum cateva updaturi in urma cand nu erau pantaloni si curele siManagerul de echipament unii foloseau (si eu) TW garderoba ca sa sami salvez seturile si totusi chiar daca exista acest script sa implementat managerul de echipament/
Deci ideea asta mi se pare buna, ca uneori uit sa fac ceva si daca as trece in notite cand mas uita mias aminti ce am de facut
deci de la mine ai PRO
 

DeletedUser19470

Guest
eu unul sunt PRO, de ce? simplu, ziceti voi ca exista script, da' l-ati instalat sa vedeti daca merge?ca mie unul nu imi apare...nu ar mai trebui sa instalam script-uri, sa schimbam browserul fiindca nu merge un script, in plus, inno a mai implementat functii in joc care deja existau sub forma de scripturi(managerul de echipament):whistle:
 

DeletedUser17201

Guest
Da ! Exista script , dar se salveaza la tine in calculator sau laptop doar daca ai unul , iar daca ai mai multe doar unul dintre cele 2-3-4 etc au acel document slavat...


Pentru idee PRO chiar ar fi de ajutor .... Asa cred eu.
 

DeletedUser9742

Guest
PRO
stiu ca deja exista un script, dar nu strica sa avem agenda fara scripturi si alte chesti instalate degeaba, care nu fac decat sa umple pc-ul
 

DeletedUser

Guest
prontra....e bunicica ideea dar nu prea isi are atat de mult rostul
 

DeletedUser

Guest
West sa stii ca isi are, eu cum am 2 laptopuri si un pc pot intra de pe fiecaresi toate vor avea aceeasi agenda...dar daca am scris in script sau in notepad va trebuii sa fac cate unu in fiecare...
Daca uh nu ai mai multe asta e problema ta , nici eu nu aveam cand erau numai 3 lumi,mie mai usor asa...
 

DeletedUser17140

Guest
PrOo...unii jucatori nu vor sa se complice cu scripturi..(nu e cazul meu).
 

DeletedUser10625

Guest
PrOo...unii jucatori nu vor sa se complice cu scripturi..(nu e cazul meu).

Sunt singurul care a observat ce greu incarca scriptul dupa ultimele up-date-uri? Si sa vezi ce distractiv e cand esti la draq in praznic cu un rahat de stik care 1 min merge si 5 nu. sa va vad atunci ce faceti cu scriptul vostru. Pe de alta parte daca ati avea o agenda in care sa notati nu numai echipamentele ci multe alte chestii ar fi alta treaba.

Iar daca te descurci kod prea bine fara, totusi cu ce te-ar incurca sa existe? Sunt convins ca daca ai avea-o ai gasi la ce sa o folosesti.
 
Sus