Alianta

  • Autor subiect Beniamin the Honest
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Categoric pentru

O idee forte buna si o expunere muncita.
Un suflu nou de care avea nevoie jocul care tinde incet dar sigur spre o evolutie de rutina, mai ales ca acum "secretele" sunt cunoscute de toata lumea si tot mai multi ajung la pragul de sus al dezvoltarii caracterului.
Totodata se deschide calea spre un exercitiu democratic util. Va fi o scoala politica pentru lideri si pentru toti jucatorii in general. O evolutie fireasca spre coagulare si organizare superioara a oricarei societati. De-abia astept campaniile electorale pentru functiile de conducere ale aliantelor.:) Se vor destrama multe prietenii si se vor lega altele noi.
Poate un numar mai mare de posturi la conducerea aliantei ar fi util. Totusi un numar fix de preferinta impar si egal pentru fiecare aluianta. De exemplu conducerea militara ar putea fi diferita de cea administrativa (nici Lincoln nu a mers in fruntea armatei Unioniste, pentru asta a avut generali)
Ministerul Culturii ar avea foarte mult de lucru (din pacate:mad:) - dar pana si eu cred ca aici am exagerat putin ideea de dezvoltare:D.
Poate ar fi bine ca membrii conducerii sa se numeasca ministri pentru a nu fi confundati cu consilierii orasenesti.
Liderii de aliante si ministrii recunoscuri oficial ar putea beneficia de bonusuri pentru munca deloc usoara depusa suplimentar (incarcare mai rapida cu viata si energie sau un spor de remuneratie la munci).
Conducerea aliantei ar trebui sa poata uza de un sistem de amenzi, cu bani ce se vor colecta automat de la cei pedepsiti la buget. Altfel am avea conduceri neputincioase, pentru ca trist dar adevarat, oamenii asculta mai mult de frica decat de vorba buna. Deciziile de amendare se vor putea lua numai cu votul majoritatii conducerii colective a aliantei
Academiile ar putea sa fie destinate chiar mai mult decat pana acum cresterii membrilor "tineri" si acolo primarul va trebui sa fie pe langa un bun administrator, un bun pedagog.
Inca odata felicitari colegului nostru pentru spiritul inovator si munca depusa si daca ceva nu este bun, sa-l corectam impreuna nu sa distrugem intreaga idee. numai pentru ca este a altcuiva si nu a noastra.
<3W
 

DeletedUser

Guest
pro e o idee interesanta creste interactitivatea jucatorilor si oraselor.
daca se va implementa sunt curios cum va interactiona conceptul cu "egoismul specific romanesc"
 

DeletedUser

Guest
Frumoasa idee ! Nu cred ca ar fi mai greu de implementat decat Forturile ! Imi place ca este extinsa ideea ! Vezi ca la a doua imagine scrie sus Primarie.Trebuia sa pui Alianta !:D:D:D
Pro cu siguranta !

Oo.. Si reprezentantii oraselor nu ar trebui numiti de presedinte ! Reprezentantii oraselor ar trebui sa fie chiar primarii oraselor respective !
Si mai bine presedintii ar trebui sa fie primarii orasului care a intemeiat alianta !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15385

Guest
PRO pentru ca este bine gandita si ai poze realiste.
 

DeletedUser

Guest
Pro..imi place si cred ca aliantele vor devenii cum spui tu "cu atributii extinse"!!
 

DeletedUser

Guest
mie chiar imi place ideea cum ai dezvoltat-o; si este foarte bine gandita
Pro!!
 

DeletedUser

Guest
Si exista atatea orase din alianta care nu au bani sa se dezvolte, un lider al aliantei este dar "neoficial" si nici nu stie cati oameni din alianta sunt activi si pe care se poate baza.....Pro..fiindca aceasta sugestie chiar va imbunatatii jocul !!
 

DeletedUser

Guest
Da chiar daca este prima mea interventie pe forum...eu sunt de acord cu aceasta sugestie..cum spuneti voi PRo !!!
 

DeletedUser12011

Guest
PRO

-nu mai trebuie sa parasim alianta ca sa schimbam un nume
-bugetul de alianta e ceva noi si de ajutor<3W<3W
 

DeletedUser

Guest
Pro..fiindca in alianta vor exista functii, presedintii indiferent de oras vor putea sa invite si sa elimine orase...Pro
 
Sus