Aliante pe fiecare lume

  • Autor subiect DeletedUser23599
  • Data de început

DeletedUser23599

Guest
Desigur multi stiu ca au existat mai multe aliante in Razboiul Civil American dc nu ar fi si aici.Propunerea mea suna ceva de genul
Vor exista doua aliante S.C.A(Statele Confederate Ale Americi)
Si alianta S.U.A(Uniunea Statelor Americane)

Aceste aliante vor aparea intro iconita cu steagul fiecareia
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Confederate_National_Flag_since_Mar_4_1865.svg Acesta steagul Statelor Confederate

Iar pentru S.U.A urmatoarea:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a4/Flag_of_the_United_States.svg


Fiecare vor putea adera la aceasta alianta de la lvl 40 la fel ca si luptele de fort intre aliantele combatante va exista tip de razboi si de pace astfel acestia cand se vor alatura unei aliante vor beneficia si de niste bonusuri:


Alianta Statelor Confederate ale Americi urmatoarele:
+3aspect
+3impuscare
+1dexteritate
+1carisma

Pentru S.U.A:
+1mobilitate
+3calarie
+1putere
+3vigoare

Desigur la aceste aliante pot adera si anumite orase de la un anumit nr de puncte:49800 acesta este minimul


Prima sesiune de razboi va incepe pe in prima luna din an pana atunci avand timp sa se faca recrutari dupa se va declansa razboiul

Fiecare alianta va fi dotata cu cate un hotel special in care vei dormi maxim 3h avand timp sa te recuperezi fiind gata de razboi
Ca recompensa urmatoarele:
Pentru fiecare player ucis in razboi se vor primi cate 300EXP
In aceste razboaie urmatoare puncte de indemanare si atribute intra in considerare:
Mobilitatea,Aspect,tintire,ferire,impuscare,rezistenta,ferire,perseverenta,viata
La fiecare alianta va exista un conducator ales dupa nivelul lui cat si dupa clasament pe langa conducatorul suprem care va conduce alianta vor exista si cate un general pentru fiecare clasa de caracter care a intrat in alianta respectiva plus inca 10 locotenenti.Restul numinuse soldati de artilerie,cavalerie si de front

In caz ca in razboi lesinati nu se va lua in considerare pentru dueluri adica nu se mai ea in considerare acel 48h.
Sper ca mam facut inteles cum miar place mie sa arate

Advantaje:va aduce jocul la un nou nivel
Dezavantaje:nu cred ca exista probabil foarte multa munca pentru inno
 

DeletedUser15693

Guest
Hmmm...as propune ca ideea ta sa fie ca un event care incepe cu o saptamna intainte de 4 iulie si sa se termine la 4 iulie.

In fine iti dau PRO
 

DeletedUser23599

Guest
Dezvoltatorii jocului*

Contra, prefer libertatea de a-mi alege singur numele alianței / colegii de alianță.

Nu vreau sa ma intelegi gresit dar iti poti crea si tu alianta ta si acea poate adera la una din aliantele de razboi
 

DeletedUser

Guest
Nu ştiu ce să zic.
Incărcăm jocul cu multe prostii.
 
Sus