Amintiri din generala...

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser2948

Guest
nebuniile care le faceam in generala...

locul ideal sa le povestim:))
 

DeletedUser

Guest
Mda...si eu cand eram intr-a 3-a aveam un coleg tare "smecher" si eram amandoi cei mai buni la fotbal...si asa ne jucam in curtea din spate unde era teren si portile nu aveau plase si-n spatele portilor era scoala,in fata direct un geam unde era un prof cu ora de chimie...da el un sut de trece prin poarta si prin geam si da in vreo 3 eprubete...noroc c-au fost goale...pe toate le-a spart...a avut ce sa plateasca...deja imi lipseste:rolleyes:
............;)
 

DeletedUser

Guest
fotbal in clasa...era ceva rar cand eram eu in generala...

mai degraba jucam rugby sau faceam wrestling....si nu de putine ori am rupt catedra( cam de 4=)) ) sau banci( doar 2 )...

geamurile...hmmm...alea altfel au fost sparte...unul a fost spart foarte frumos...un coleg a aruncat dupa alt coleg cu trusa de matematica( d'aia metalica )..s-a ferit si a dat in geam si s-a spart)....sau un scaun de la randu' de la geam mai pica cand era ingramadeala...

oricum...cel mai fain era cu wrestlingu')...ce senzatie ii cand se rupe pupitrul bancii cu altu' )


multe nebunii am facut noi prin generala...dar astea is mai memorabile
hmm...banci am rupt si noi:))..da totusi catedra?..e cam greu sa o rupi pe aia..noua ne placea sa facem praf usa...in doua luni 4 usi:X:))..a vrut diriga sa puna deaia de metal..da..ii era frica ca o facem si pe aia praf si se duc banii degeaba...

rugby faceam si noi in cls..mai ales ca jumatate din noi chiar practicam acest sport:))..cu batausii nu aveam probleme..daca ma vedeti nu prea va vine sa va luati de mine:))..in 8 ani de sc..3 sau 4 batai cu niste copii care se credeau smecheri..
 

DeletedUser

Guest
Ce bataie mai luam de la tata(mai bn ma bateau batausi decat el):(

geamurile sparte,mingi confiscate,maini rupte,capuri sparte ce frumos era:eek:
Cand ne asculta la tema si bagam diferite scuze,viata nu alta
 

DeletedUser2097

Guest
mi-e dor de profu' de geogra.muream de ras la ora lui.isi batea joc de elevi.o data m-a luat si pe mine la glume.si nush cum s-a ajuns ca trebuia sa vin in chilt(imbracamintea scotienilor,fusta,cred ca asa se numeste)la scoala:))))
 

DeletedUser

Guest
eu nu am am multe de povestit :P Am fost un elev model cu mediile de obicei 10... dar aveam si cate un 9... dar totusi faceam si eu boacane mici:D

De exemplu stiu ca am zis ca am probleme nu stiu unde ca sa nu dau un test la sport.
Si la biologie m-a ascultat odata si nu m-am pregatit ca am avut olimpiada si m-a ascultat ca olimpiada era de la 11 :mad:

Si am ajuns in biroul directoarei adjuncte ca nu vroiam sa ma duc la olimpiada de cultura civica :D ... dar am plecat acasa dupa aia si gata. De era acolo si directorul o punea directoarea adjuncta ca directorul mi-a fost prof de mate, materia mea preferata ... Stiu ca am rupt 2 scaune dar de catedra nu stiu

+ Nu am copiat niciodata

dar am soptit
 

DeletedUser

Guest
La mine profu de geogra venea beat la scoala ,la unu io pus 9(la intrebat cum se face tuica,a zis baiatul dar a uitat ca prunele se pun intai la dospit(asa se zice cred):P
 

DeletedUser

Guest
La mine profu de geogra venea beat la scoala ,la unu io pus 9(la intrebat cum se face tuica,a zis baiatul dar a uitat ca prunele se pun intai la dospit(asa se zice cred):P

da...asa era si profu meu de tehno..aiurea..venea beat la sc..mai dadea si in copii..in mine nu avea curaju:))..stia ca am tupeu sa nu stau la el si sa ii fac probleme..auzi mgh de cand se da test la sport:))?
 

DeletedUser

Guest
Eu daa...la fiecare test la fizica am copiat din caiet...profu' era super cool,si chiar si daca luai testu' lu' altu' in mana si te uitai sa copiezi,nici asa nu te pedepsea,doar radea(din propria experienta;))Eu aveam 2 metode de copiat:cea mai simpla cum imi luam caietul,il puneam pe genunchi si scriam...de 2 ori intr-un test mi-a cazut caietul de pe genunchi si si-asa mi-a dat 10=))...eu fiind elevul preferat,cand trebuia sa se duca sa sustina copiii la olimpiade venea o baba proasta care ne dadea numa' 4:mad:Dar cand venea inapoi,Domnu' Bica(asa-l cheama)ne dadea la fiecare cate 5 de 10 intr-o singura ora ca si consolare=))Si a 2-a metoda e:deschizi caietul,il pui in ghiozdan pe jumatate astfel incat sa poti vedea,lasi ghiozdanul deschis si ala esti=))Maaama,ce dor mi-e de prof:(Acuma avem un prof care ne da in fiecare ora test(pe bune,chiar ne da un test cu lectia de zi...)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
:)) La mine profa de geogra zicea sa mergem la director sa ii zicem ca a venit beata la ora si ca fuma la catedra :))
 

DeletedUser2948

Guest
De exemplu stiu ca am zis ca am probleme nu stiu unde ca sa nu dau un test la sport.
Si la biologie m-a ascultat odata si nu m-am pregatit ca am avut olimpiada si m-a ascultat ca olimpiada era de la 11 :mad:


ma...eu am auzit multe...dar de test la sport chiar nu am auzit:))


oricum...astea din generala is multe...si greu de povestit:))

tin minte cum spargea un coleg laptele in usa...punea laptele pe jos si trantea usa=))
 

DeletedUser2320

Guest
hmm...banci am rupt si noi:))..da totusi catedra?..e cam greu sa o rupi pe aia..noua ne placea sa facem praf usa...in doua luni 4 usi:X:))..a vrut diriga sa puna deaia de metal..da..ii era frica ca o facem si pe aia praf si se duc banii degeaba...

rugby faceam si noi in cls..mai ales ca jumatate din noi chiar practicam acest sport:))..cu batausii nu aveam probleme..daca ma vedeti nu prea va vine sa va luati de mine:))..in 8 ani de sc..3 sau 4 batai cu niste copii care se credeau smecheri..

La noi catedra e usor de rupt.O data a fost rupta cand incercau sa o mute.Au prins doar de partea de deasupra si au ramas cu ea in mana.
 

DeletedUser

Guest

metoda mea preferata era scrisu codificat:D..mai complicat da dadea roade de fiecare data..o singura data am fost prins..nu mai stiam ce inseamna cateva chestii si ma uitam insistent la foaia din penar pe care desigur era scris textu:))..
 

DeletedUser

Guest
=))

test adica norma... alergarea de rezistenta parca la asta a fost faza... 800 de metrii in 4 min :eek:

Erau norme de gen: aruncarea mingii de hoina... saritura in lungime astea

(nu test scris:D
 

DeletedUser

Guest
eu inca is la scoala.stiu ca anu trecut ii bagam pe aia mici in tomberon si aruncam cu scaune dupa colegi si cu masa, depinde de cat de nervos eram.comentam la profesori.
 

DeletedUser

Guest
=))

test adica norma... alergarea de rezistenta parca la asta a fost faza... 800 de metrii in 4 min :eek:

Erau norme de gen: aruncarea mingii de hoina... saritura in lungime astea

(nu test scris:D

mingi de hoina:))?...ce's alea..poate mingi de Oina..asa jigniti voi sportu national al Romaniei?..:))
 

DeletedUser2320

Guest
=))

test adica norma... alergarea de rezistenta parca la asta a fost faza... 800 de metrii in 4 min :eek:

Erau norme de gen: aruncarea mingii de hoina... saritura in lungime astea

(nu test scris:D

Eu a trebuit sa fac cred ca 1500 sau 1800 de metri in 2:30 de minute.
 

DeletedUser

Guest
mingi de hoina:))?...ce's alea..poate mingi de Oina..asa jigniti voi sportu national al Romaniei?..:))

National sau nu... nu imi placea...am facut si intindere la brat!! Si trebuia sa faci si progrese... de unde atata aur:D
 

DeletedUser7994

Guest
in a 2 mi-am spart capu si cei mai buni prieteni ai mei au dat cu ochii in coltul geamului cand se alergau
noi acum avem catedra rupta
profa de fanceza e super ca ne pune puncte pt fiecare ex care il facem
deocamtata am rubeola si sunt scutit de scoala :D si ne spune bancuri si facem concursuri
cand era maicamea mica ei se distrau la sport jucau ce vroiau
noi avem o profa de sport cam proasta are cancer la san si isi descarca nervii de acasa pe noi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
in a 2 mi-am spart capu si cei mai buni prieteni ai mei au dat cu ochii in coltul geamului cand se alergau
noi acum avem catedra rupta
profa de fanceza e super ca ne pune puncte pt fiecare ex care il facem
deocamtata am rubeola si sunt scutit de scoala :D
cand era maicamea mica ei se distrau la sport jucau ce vroiau
noi avem o profa de sport cam proasta are cancer la san si isi descarca nervii de acasa pe noi

asa e profa de franceza... noua si amatoare :rolleyes: Nu stie sa zambeasca tot timpul serioasa si ii profa de tipul "nu sti, stai jos" si nu te ajuta...

Si diriga noua ma dispera e si de geogra si nici nu ii apsa de noi... si nici noua de ea e rautacioasa:mad:
 
Sus