Amintiri din generala...

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser9129

Guest
Eu si colegi mei am pitac toti unde trebuia La CN UNIREA Turnu magurele
Locul unde la tehnologie danzam pe mese ba nu pe mase
In pauze pe catedra profilor......
Batai intre prieteni
2 baieti exmatriculati
3 ajunsi la s[itan dupa ce ne-am jucat jocul care noi il numim.... "BAGA CLASA IN DULAP"
Stricaciuni
Am cazut de la etaju I cu geamu caci nu era fixat bine
Am rupt 3 catrede de profi
si am reusit sai convingem pe cei de la inspectorat sa ne schimbe bancile dupa ce nu mai rea niciuna buna

In timpu orei de mate
Se joaca un copil vine profa la el si i spune
Ma tu ai ceva cu MATEMATICA
Da dna profesoara
Si i arunca profa ghiozdanu pe geam la care baiatu spune
Dna profesoara daca vas arunca eu geanta pe geam dumneavoastra ce ati spune


Am multe amintiri legate de cls 5 si inca imi amintesc

omule... cu greu am citit ce ai spus tu acolo
 

DeletedUser

Guest
Eu deabea acum intru intr-a 8-a si parca a trecut asa repede pe langa mine timpu', in general am medii bune: 9,78;9,88;9,93. Si nu imi place deloc sa tocesc sau sa invat ,pur si simplu imi intra in cap lectiile si nu le pot scoate :D. Cat despre boacane ,ca si voi : capete sparte,banci si catedre facute praf si tocmai pentru ca aveam note mari nu ma pedepsea niciodata dirigu' sau profa':D, dar pe ceilalti era iadu pe pamant dupa vre-o boacana. Cat despre batausi nu am avut niciodata probleme decat cu aia care se cred si ei smecheri isi mai bateau joc de mine si de cele mai multe ori ii ignoram, pana intr-o zi ,cand i-am luat la bataie de ma stie de frica si acu' si uneori mai rad cu prietenii, de treaba asta, si ca de obicei, nu am fost pedepsit..... cam asta, sa vad ce mai fac si prin a 8-a acuma, poate mai tine topicu pana atunci, sa mai postez :)
 

DeletedUser

Guest
M-au enervat destui, dar nu cred ca sunt eu in cea mai mare masura de a-i separa pe cei prosti de cei mai putini prosti. Nu neg faptul ca sistemul de invatamant este... jalnic, dar inca nu cred ca vina trebuie aruncata pe profesori.

Nici n-am dat vina pe profesori, doar pe unii dintre ei, pe cei care ii indeparteaza pe copii de scoala, confundand-o cu armata.
 

DeletedUser

Guest
Eu deabea acum intru intr-a 8-a si parca a trecut asa repede pe langa mine timpu', in general am medii bune: 9,78;9,88;9,93. Si nu imi place deloc sa tocesc sau sa invat ,pur si simplu imi intra in cap lectiile si nu le pot scoate :D. Cat despre boacane ,ca si voi : capete sparte,banci si catedre facute praf si tocmai pentru ca aveam note mari nu ma pedepsea niciodata dirigu' sau profa':D, dar pe ceilalti era iadu pe pamant dupa vre-o boacana. Cat despre batausi nu am avut niciodata probleme decat cu aia care se cred si ei smecheri isi mai bateau joc de mine si de cele mai multe ori ii ignoram, pana intr-o zi ,cand i-am luat la bataie de ma stie de frica si acu' si uneori mai rad cu prietenii, de treaba asta, si ca de obicei, nu am fost pedepsit..... cam asta, sa vad ce mai fac si prin a 8-a acuma, poate mai tine topicu pana atunci, sa mai postez :)


Maeste, i-ai batut pe toti deodata ? Esti baştan sau motan incaltat.
 

DeletedUser4649

Guest
Eu deabea acum intru intr-a 8-a si parca a trecut asa repede pe langa mine timpu', in general am medii bune: 9,78;9,88;9,93. Si nu imi place deloc sa tocesc sau sa invat ,pur si simplu imi intra in cap lectiile si nu le pot scoate :D. Cat despre boacane ,ca si voi : capete sparte,banci si catedre facute praf si tocmai pentru ca aveam note mari nu ma pedepsea niciodata dirigu' sau profa':D, dar pe ceilalti era iadu pe pamant dupa vre-o boacana. Cat despre batausi nu am avut niciodata probleme decat cu aia care se cred si ei smecheri isi mai bateau joc de mine si de cele mai multe ori ii ignoram, pana intr-o zi ,cand i-am luat la bataie de ma stie de frica si acu' si uneori mai rad cu prietenii, de treaba asta, si ca de obicei, nu am fost pedepsit..... cam asta, sa vad ce mai fac si prin a 8-a acuma, poate mai tine topicu pana atunci, sa mai postez :)

Si daca te intreb de Pitagora belesti ochii 30 de minute pe Google... :rolleyes:
De Euclid nu zic, ca nici n-ai auzit de el.
 

DeletedUser

Guest
Clasa intai:
In prima zi de scoala miam prins mana in usa. Iarna am venit acasa odata cu ghioadanul plin de zapada, 1-4 au mancat toti zapada ziua aia :)). Pe la sfarsitul anului am fost cumintel..

Clasa a doua:
Neau adus alte banci . AM cazut pe hol si mi-am spart capul..

Clasa a treia:
Nimic important..

Clasa a patra:
Prima betie.. am baut toti baietii 2 sticle de 2,5 litri de bucegi.

Clasa a cincea:
toti baietii si 2 fete am stat 3 ore in plus la scoala pentru tentativa de chiul.

Clasa a sasea:
Am facut varicela, si cand am mers la scoala mia inetrzis diriga sa fac sport o saptamana. Am fost tuns la zero pentru ca am fumat o tigare din pachetul dirigintei.

Clasa a saptea:
Am aruncat cu baietii 2 banci pe geam ca sa stam cate 2 in banca:), am luat bataie de diriginta ca hotii de cai pentru ca iam desumflat rotil;e de la dacie. Un coleg a trantit dulapul cu vase din lut de pe hol. La o dramatizare am inceput sa rad impreuna cu ionut( The best friend:)) pentru ca cineva a dat cu gaze in sala. Am facut intro galetuta un amestec format din branza din aia scarboasa care ne da la scoala si cenusa din soba. Am scos usa din balamale si am asunco in boschetii din curtea scolii. La ziua mea , am inlocuit sucul cu bere si am fost stas la ore. Neam desparetit de diriginta si in timp ce fetele plangeau in clasa noi mancam seminte la chiosc.

Clasa a opta:
Sa vedem ca va fi anul asta muhahaha
 

DeletedUser2948

Guest
Clasa intai:
In prima zi de scoala miam prins mana in usa. Iarna am venit acasa odata cu ghioadanul plin de zapada, 1-4 au mancat toti zapada ziua aia :)). Pe la sfarsitul anului am fost cumintel..

Clasa a doua:
Neau adus alte banci . AM cazut pe hol si mi-am spart capul..

Clasa a treia:
Nimic important..

Clasa a patra:
Prima betie.. am baut toti baietii 2 sticle de 2,5 litri de bucegi.


Clasa a cincea:
toti baietii si 2 fete am stat 3 ore in plus la scoala pentru tentativa de chiul.

Clasa a sasea:
Am facut varicela, si cand am mers la scoala mia inetrzis diriga sa fac sport o saptamana. Am fost tuns la zero pentru ca am fumat o tigare din pachetul dirigintei.

Clasa a saptea:
Am aruncat cu baietii 2 banci pe geam ca sa stam cate 2 in banca:), am luat bataie de diriginta ca hotii de cai pentru ca iam desumflat rotil;e de la dacie. Un coleg a trantit dulapul cu vase din lut de pe hol. La o dramatizare am inceput sa rad impreuna cu ionut( The best friend:)) pentru ca cineva a dat cu gaze in sala. Am facut intro galetuta un amestec format din branza din aia scarboasa care ne da la scoala si cenusa din soba. Am scos usa din balamale si am asunco in boschetii din curtea scolii. La ziua mea , am inlocuit sucul cu bere si am fost stas la ore. Neam desparetit de diriginta si in timp ce fetele plangeau in clasa noi mancam seminte la chiosc.

Clasa a opta:
Sa vedem ca va fi anul asta muhahaha

=))=)) Ma dat tu esti stas.=))
 

DeletedUser

Guest
Clasa a patra:
Prima betie.. am baut toti baietii 2 sticle de 2,5 litri de bucegi.

Asta da betie =))
Cati baieti erati?? Si cat ati baut daca erati peste 18?? 2 guri jumate??? :)

Despre scoala mea generala se pot spune multe:
Ne dadea drumu de la geografie ca juca steaua.
In clasa a 7-a eu cu un baiat chiuleam cat toata clasa la un loc.La tehnologica am fost intr-un semestru la ora doar cand a fost inspectie.
Cand am chiulit de la chimie si am vrut sa sar un gard mare din spatele curtii scolii, eram cu un baiat el a reusit sa sara eu nu si am intrat printre plasa si gardu de beton si am ramas intepenit si nu mai puteam a respir.II ziceam lu ala:
-Trage Aline ca aici mor.
-Trag ma, trag =))

Cand veneam de la magazin pe la mijlocu orei si era profa de mate cu administratoru si l-a pus pe administrator sa fuga dupa mine si 2 baieti.
Cand am stat toata ora de geografie ascuns dupa harta.
Cand la sfarsit de an am luat tot ce ne-a ramas si am aruncat prin clasa, am luat 2 sticle de suc si le-am varsat pe tabla, am pus banca peste banca si peste alea cate 2 scaune, etc.
Scoala generala a fost cea mai frumoasa, mult mai frumoasa decat liceu :)
 

DeletedUser

Guest
Eu am uitat sa zic ca am avut in a 4 simulare deaia de incendiu si unu de a 8 s-a aruncat pe geam de la etaju1 sau 2 pe iarba si nu a avut nimic.
 

DeletedUser

Guest
atunci eram 5, acum suntem 10 :))

si toti ne eram obisnuiti sa bem mai mult de o gura =))
 

DeletedUser

Guest
Asta da betie =))
Cati baieti erati?? Si cat ati baut daca erati peste 18?? 2 guri jumate??? :)

Despre scoala mea generala se pot spune multe:
Ne dadea drumu de la geografie ca juca steaua.
In clasa a 7-a eu cu un baiat chiuleam cat toata clasa la un loc.La tehnologica am fost intr-un semestru la ora doar cand a fost inspectie.
Cand am chiulit de la chimie si am vrut sa sar un gard mare din spatele curtii scolii, eram cu un baiat el a reusit sa sara eu nu si am intrat printre plasa si gardu de beton si am ramas intepenit si nu mai puteam a respir.II ziceam lu ala:
-Trage Aline ca aici mor.
-Trag ma, trag =))

Cand veneam de la magazin pe la mijlocu orei si era profa de mate cu administratoru si l-a pus pe administrator sa fuga dupa mine si 2 baieti.
Cand am stat toata ora de geografie ascuns dupa harta.
Cand la sfarsit de an am luat tot ce ne-a ramas si am aruncat prin clasa, am luat 2 sticle de suc si le-am varsat pe tabla, am pus banca peste banca si peste alea cate 2 scaune, etc.
Scoala generala a fost cea mai frumoasa, mult mai frumoasa decat liceu :)


Din cate spui nu ai fost decat 4-5 ore la scoala ? Harta aia, presupun, era de 2 metrii. Vrei sa te cred ca aruncai cu bancile si cu tabla prin clasa ? Mai minte omu' dar nici chiar asa.
 

DeletedUser

Guest
Cata minciuna si vrajeala pe aici :-J

Toti se arunca pe jam , toti is morti de beti din clasa a-3a , toti copiaza ... da in realitate toata ziua stau si rod pantofu
 

DeletedUser

Guest
Totu incepe in orasu Turnu - magurele la C N Unirea undew imi era frica ca o sa cada scoala
Mam ai dadea profa afara de la ora si ma mai duceam dupa scoala unde obisnuiam sa fumez cu colegi si prieteni
Mai chiuleam facand cinste fiecare cu bere si tigari ... Ne petreceam orele de desen si Chimie in blocuri , scari si in spatele sali de sport
In pauze ne bateam cu apa din stcla (Va doresc sa nu imi vizitati clasa ca nu e prea frumoasa) mai mergeam cu fetele in baie pt o tigare ... O bere si mai aruncam cu o pocnitoare
Iarna ca sa fiu sincer singurele prosti pe care le mai faceam erau sa scoatem usile de la baie si sa ne dam pe gheata caci era Varu (Gardianul) peste tot
Aveam noroc ca mama era direcotare si imi permiteam sa fac orice la scoala dar sa cam dus vremeaa
Eu si clasa mea ne distram mereu si ne vom mai distra caci sunt deabia cls 6
Pacat ca prieteni mei de la 8 si 9 au plecat la Scoala Nr 1
Sa speram ca va continua tot asa si la anu chiar si fara ei
Pt cei din Turnu ce ma stiu sunt Divino de la cls 6 din camin
 

DeletedUser

Guest
imi amintesc cand eram in spania si iam zis la profu de sport cacacios...in clasa number 1
 

DeletedUser13138

Guest
Eo trec a 7-a...ce sa zic? Numa 10 pe linie :D(serios).Avem o scorpie de diriga(ii f capricioasa) dar ne iarta repede...Nazbatii?O groaza...Materia preferata:matematica.Ce sa mai zic? Profii sunt OK...Olimpiade lunar...
The End
P.s.:Am mai copiat cand nu-nvatam... :))
 

DeletedUser

Guest
generala/;

In comparatie cu ce vad pe aici trebuie sa zic ca eu am fost destul de cuminte:)) 2 scaune stricate ,din fier, dar sudate ca drek, (am avut ocazia de a atinge scaune vechi de 3-4 ani...:( ))amandoua din cauza unor coptii mai "grasuti:::))". app:Unul din ei are 80 kg la 14 ani, vi se pare normal, joaca judo;:confused:
 
Sus