Armă albă sau de foc?

  • Autor subiect DeletedUser26954
  • Data de început

DeletedUser26954

Guest
Salut.

Doresc sa fac reskill pentru duel și nu știu care variantă e mai bună, mai exact dintre armă albă sau cea de foc. Mă interesează în special la nivel 40+ când am acces la iteme mai bune.
 

DeletedUser10117

Guest
Salut.

Doresc sa fac reskill pentru duel și nu știu care variantă e mai bună, mai exact dintre armă albă sau cea de foc. Mă interesează în special la nivel 40+ când am acces la iteme mai bune.

Ambele sunt bune daca sti sa le folosesti, dar pe langa arma conteaza sa ai si set specific reskilului foc sau alba
DEZAVANTAJ
Arma de foc- sa faci reskil pt ea, iti scade HP o sa ai undeva la 2k, acum ca au aparut seturi posibil sa ai HP ceva mai mare,dar ca duelist pe arma de foc trebuie sa-ti sacrifici timpul si sa fii online cand executi duelee, sa fii pe faza cand iti scade HP si sa bagi utilizabile ca nu vrei sa lesini.

AVANTAJ
Arma alba- aici avand in vedere ca iti pui atribuite pe putere, HP il vei avea mai mare undeva la 3,5-4k poate si ami ridicat daca setul iti da si el ceva pct de viata,cine stie....aici nu prea trebuie sa fii chiar asa atent la HP ca na nu ai sanse sa lesini din prima, daca esti duelist bun nu iti va scade nimeni HP de 4k de ex

Cauta in sectiunea forumului,build duel etc ca exista o groaza si mai documenteaza-te de acolo
Ps: NU va exista niciodata un build scris si sa devi duelist bun din el, ca duelist trebuie sa-ti faci propriul build in functe de lumea pe care joci,sa faci multe teste pana sa ajungi de neinvins si sa te mentii asa (multa investitie in arme si haine si mult timp pierdut , dar satisfactia va fi pe masura)
Succes
 
Sus