Aventuri-propuneri probleme

DeletedUser

Guest
Salutare,sunt un nou jucator pe the west...(ce inceput frumos nu? :D)...bine trec la subiect.

Am inceput sa intru la aventuri...nu de mult...de vreo cateva zile...si am observat cat de des intalnesc clone....prea des....si cred ca nu sunt singurul caruia ii pare rau de cele 20 de minute pierdute...si ii vine sa isi sparga PC-ul.

dupa parerea mea,

NU EXISTA NIMIC MAI ENERVAT CA SI O CLONA!

acum ca am lamurit asta trecem la propunere:

Banuiesc ca toti dintre voi ati vazut optiunea de ,,raporteaza o jignire'' in aventuri,nu? (click pe numele player-ului respectiv si dai pe raporteaza o jignire)...ei...cum s-a putut concepe asta...se poate pur si simplu face si o optiune in legatura cu clonele,ceva gen: ,,raporteaza clonaj/clona'' .

Propunere pentru pedeapsa:
E cea mai simpla parte,stit ca atunci cand parasesti o aventura iti iei ,,cooldown''(acea optiunea cand nu te lasa sa intri in aventura pt ,,x'' timp)..ei...daca am raporta clonajul s-ar da pur si simplu o asemenea pedeapsa jucatorului...incepand de la 20 min si daca se repeta sa creasca pedeapsa,foarte simplu.

Parte proasta: recunosc ca propunerea mea nu are doar parti bune...partea proasta este aceea ca este greu sa dovedesti clonajul...nici nu am habar cum am putea face asta...cu un SS sau ceva?Nu stiu...la asta chiar nu m-am putut gandi...

Va multumesc mult pt timpul alocat topicului meu :) si sper ca o sa va placa
 

DeletedUser9036

Guest
Salutare,sunt un nou jucator pe the west...(ce inceput frumos nu? :D)...bine trec la subiect.

Am inceput sa intru la aventuri...nu de mult...de vreo cateva zile...si am observat cat de des intalnesc clone....prea des....si cred ca nu sunt singurul caruia ii pare rau de cele 20 de minute pierdute...si ii vine sa isi sparga PC-ul

NU EXISTA NIMIC MAI ENERVAT CA SI O CLONA![/



:Ph34r: Salutare! sunt o foarte veche jucatoare de The West. :ras:

Si eu am inceput sa intru <<la aventuri>> si habar-n-am ce sunt acelea clone pentru ca nu am intalnit pana acum.

parerea mea: mergi de cauta ceva de facut in viata reala inainte sa mai vezi clone prin joculete online :) NU SPARGE PC_ul pentru niste clone ( apropo : auzi voci, iti spun clonele sa spargi pc-ul sau ceva de genul ? sa stii ca e grav ... ) .

Nu exista nimic mai enervent decat o clona? :) crede-ma - pe lume exista si lucruri mai enervante decat fiintele imaginare din pc-ul tau.

daca mi se pare interesant topicul tau ? Nuuu


raspunsul meu : CONTRA!

de ce ? - pentru ca n-are nici o noima. nu poti dovedi ca sunt clone. deci nu ai cum sa ii acuzi de clonare :) ( clonaj - cum zici tu ). asa ca ce faci cuc butonul ala? le dai de munca aiurea adminilor probabil. nu ca as avea ceva impotriva cu asta.

dar tot nu are sens. nici topicul nici ideea .
 

DeletedUser

Guest
:Ph34r: Salutare! sunt o foarte veche jucatoare de The West. :ras:

Si eu am inceput sa intru <<la aventuri>> si habar-n-am ce sunt acelea clone pentru ca nu am intalnit pana acum.

parerea mea: mergi de cauta ceva de facut in viata reala inainte sa mai vezi clone prin joculete online :) NU SPARGE PC_ul pentru niste clone ( apropo : auzi voci, iti spun clonele sa spargi pc-ul sau ceva de genul ? sa stii ca e grav ... ) .

Nu exista nimic mai enervent decat o clona? :) crede-ma - pe lume exista si lucruri mai enervante decat fiintele imaginare din pc-ul tau.

daca mi se pare interesant topicul tau ? Nuuu


raspunsul meu : CONTRA!

de ce ? - pentru ca n-are nici o noima. nu poti dovedi ca sunt clone. deci nu ai cum sa ii acuzi de clonare :) ( clonaj - cum zici tu ). asa ca ce faci cuc butonul ala? le dai de munca aiurea adminilor probabil. nu ca as avea ceva impotriva cu asta.

dar tot nu are sens. nici topicul nici ideea .


Si eu am inceput sa intru <<la aventuri>> si habar-n-am ce sunt acelea clone pentru ca nu am intalnit pana acum.

si de ce ai mai raspuns?
 

DeletedUser9036

Guest
nu cred ca m-ai inteles. de fapt nu cred ca ai citit ce am scris ( desi ai citat )

in fine: aici e sectiunea de Propuneri. si noi astia iti zicem daca suntem de acord sau nu si ne justificam opinia / sau nu. nu iti raspundem ,nu avem ceva cu tine personal, etc.

sa incerc altfel :

1. sunt CONTRA propunerii tale.
2. de ce ? pentru ca este inutil ceea ce ai propus.

3. O explicatie: imagineaza-ti ca toti vor apasa acel buton spunand ca TOTI adversarii sunt clone ( desi evident ca NU sunt . ) . ai prins ideea? iti si desenez ?

daca unul injura si tu il raportezi e ok ca vede adminul injuratura si il penalizeaza.
daca unul nu injura si tu il tot raportezi vei avea o problema pentru ca adminul stie ca o faci gratuit ( raportarea ) asa ca vei avea de suferit.

daca unul NU e clona si tu il raportezi de 1000 de ori prin butonul ala magic, adminul nu are control asupra ta pentru ca... tu nu ai cum sa stii ca e clona sau nu. si il raportezi.

Cam cati playeri intra la acventuri ? imagineaza-ti ( din nou ) ca toti vad clone ca tine dar nua u de unde sa stie daca sunt sau nu clone. in schimb ii raporteaza drept clone... ce se intampla atunci ?

acum itntelegi cat de inutila e propunerea ta?

--------------------------------

apropo : am dat un mic search si propunerea ta nu numai ca e inutila dar contravine si regulamentului ( esti al 1000-lea player care vede clone si propune sa nu mai fie clone ) :)))

da un search si distreaza-te si tu citind. bafta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pai,daca nu stie sa joace,intreaba,e clar...si iti dai seama cand incearca.Dar clonele sunt altceva,ele intra si ies (pt ca sunt dubluri ale jucatorilor din cealalta echipa)in fine,e parerea ta,o respect.
 

DeletedUser9036

Guest
stiu ce zici.

pana nu gasiti o cale sa demonstrati ca sunt clone... degeaba faceti butoane.

nu ideea ca nu vrei clone e inutila.

ideea sa raportezi ceva pe care nu il poti demonstra. aia e problema. si nu neaparat tu sa demonstrei ca player. nu pot face asta cred nici adminii pentru ca este vorba de 2 servere diferite... nu incalca ( deocamdata regulamentul ). aici e problema.

in regulament.
 

DeletedUser

Guest
mda...asa e...asta e...cine vrea sa te enerveze, o face cumva

puteti inchide topicul
 

DeletedUser25046

Guest
pro s'a mai propus asta de multe ori, dar nu ai cu cine :)
 
Sus