Bancuri !

DeletedUser22039

Guest
Un tanar se intoarce acasa foarte trist, dupa ce plecase sa ceara mana prietenei sale. Vazandu-l asa, tatal sau il intreaba:
- Ce s-a intamplat? Te-a refuzat?
- Da … Mi-a tras si o palma !
- Cum asa?! Nu i-ai spus cum te-am invatat eu? “Draga mea, timpul se opreste in loc pentru mine cand privesc in ochii tai!”
- Vai! Asta era! Am gresit formula … I-am spus: “Ai o fatza de-mi sta ceasul!” :Ph34r:
 

DeletedUser24802

Guest
Bulă către bunică-sa:
-Bunico, pot să mă joc cu ţâţele tale?
-Da Bulişor, numai să nu ieşi cu ele din casă că a pluat şi e noroi pe jos

:):indian:
 

DeletedUser17371

Guest
Migrare

De ce nu pot migra? am dat stergere joi dimineata pe hawai si nici astazi nu pot migra de pe buffalo...zice ca trebe sa sterg contu..dar eu am dat stergere de joia trecuta:sad:
 

DeletedUser

Guest
De ce nu pot migra? am dat stergere joi dimineata pe hawai si nici astazi nu pot migra de pe buffalo...zice ca trebe sa sterg contu..dar eu am dat stergere de joia trecuta:sad:

Aici scri "bancuri" nu probleme tale cu migrarea :whistle:

On: Doi ardeleni tăiau o bombă cu fierăstrăul. Vine al treilea şi îi întreabă:
- Mă, da' dacă explodează?
La care ăilalţi:
- Apăi nu-i bai, că mai avem una!
 

DeletedUser16663

Guest
-Ce Inseamna o femeie gravida pentru canibali?
-Un ou chinder cu surprize
 

DeletedUser16663

Guest
El si cu ea stau pe marginea prapastiei. Ei i se facu cald. El ii facu vant.
 

DeletedUser16663

Guest
ANUNT:
Tanar frumos, student, nu beau, nu fumez, am o masina beton, casa cu 12 camere, parinti bogati. Nu vreau nimic, doar ma laud!:razz:

Zorro vede o tipa care arata super. Ca sa o impresioneze, face un "z" pe gard.
Tipa:
-Uau, Zupermen!
 

DeletedUser24939

Guest
Sotia:
- Dragule, sa-ti frig acele 2 oua?
La care sotul :mad: :
-Stii ce, frigeti tu acei 2 sini!!!
 

lord ion

West Marshal
Exact ca in balada populara MIORITA, pe un imas isi pasteau oile trei
ciobanei, cu trei turme de miei.
Unul moldovean, unul vrancean si altul ungurean.
Stateau ei rezemati in bate si discutau teme majore ale civilizatiei mondiale....
Vine vorba de limbi straine.
Baciul moldovean:
-Parerea mea este ca cea mai grea limba este limba engleza. Uite, de exemplu, ei scriu SHAKESPEARE si citesc "sheikspir".
-Aiurea, spune baciul vrancean, cea mai grea limba este franceza! Ei scriu BAUDELAIRE si citesc "bodler"...
Baciul ungurean nu mai rabda si sare si el:
-Cum pote la voi se vorbeste ase? Voi ce fel de rumuni esti? Cel mai greu limbe este rumuneste....
In rumuneste se scrie CABANA VALEA MURESULUI, dar se citesti "keskemet domokos polvon".
*******************************

Dear alcohol, we had a deal that you would make me smarter, funnier, a better talker and a skilled dancer. I saw the video ! We need to talk...
*******************************

Un barbat perfect e dispus sa astepte ore in sir pana cand prietena sa e gata in doua minute.
*******************************

Dacă te însori o dată – e încercare,
dacă te însori a doua oară – e greşeală,
dacă te însori a treia oară – îţi meriţi soarta !
*******************************

Soţul stătea pe canapea, privind un meci la televizor, când auzi din bucătărie vocea drăgăstoasă a soţiei:
- Drăguţule, ce-ai dori să mănânci la cină? Pui, pește, viţel sau mieluţ ?
- Nişte pui ar fi OK, zice el.
- Tu să crăpi în tine ciorba de fasole de ieri. Vorbeam cu căţelul!
*******************************

Prietena mea spune că sunt prea curios, cel puţin aşa scrie în jurnalul ei secret.
 

lord ion

West Marshal
Mama: - Du-te și spală vasele.
Tu: - Nu!
Mama: - Îți iau internetul.
Tu: -

large.gif


****************

La ora de engleză, profesoara se adresează unui elev:
- Please, tell me about yourself...
Elevul:
- I am sexy and I know it!

****************

Tocmai am dat întâmplător peste agenda prietenei mele:
Luni: – La cumpărături cu fetele.
Marţi: – Pregătire pentru examenul de bac.
Miercuri: – Merg la sala de gimnastică şi îi mărturisesc Alinuţei că am o pasiune pentru ea.
Joi: – O sărut pe Alinuţa după ora de limba franceză, cel mai probabil franţuzeşte.
Pentru vineri am văzut că foaia era goală, aşa că am completat eu:
- O invit pe Alinuţa acasă la prietenul meu pentru o partidă în trei.

*****************

Mă enervează prietena mea deoarece și lasă lucrurile împrăștiate prin toată casa.
O face dinadins ca să le găsească nevastă-mea..

*****************

Ion se căsătoreşte cu Maria după doar trei luni de relaţie. După o săptămână de la nuntă Maria naşte… Iese Ion în sat să facă o cinste la prieteni, la care ăştia încep:
- Bă Ioane, ce eşti mă aşa prost?! Nu e mă copilul tău, că voi nu aveţi decât trei luni împreună. mă!
Ion, dezamăgit de cele auzite merge acasă şi îi spune Mariei:
- Mărie, toată lumea râde de mine că micuţul nu-i al meu, că noi nu avem decât trei luni împreună!
La care Maria :
- Mă Ioane, ia vino aici lângă mine să-ţi explic, pentru că prietenii tăi fac mişto de tine! Măi Ioane, ai stat tu trei luni cu mine?
- Da!
- Am stat eu trei luni cu tine?
- Da!
- Am stat noi trei luni împreună?
- Da!
- Eiii! Şi-atunci?! Fă şi tu o socoteală şi vezi, ies nouă luni?!
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
5t3qN.jpg

Samsung, lideri de piaţă în Ungaria! Au lansat primul smartphone cu tastatură QWÉÓÖÜRTSz
Dacă acum câţiva ani Nokia şi Apple dominau piaţa în ţinuturile locuite de maghiari, producătorul sud-coreean Samsung a “luat faţa” concurenţei odată cu lansarea la Budapesta a modelului Galaxy HU, primul smartphone din lume cu tastatură QWÉÓÖÜRTSz.

“Tastatura, lungă de doar 30 de centimetri, acomodează perfect toate cele 94 de litere ale alfabetului nostru, uşurând scrierea de SzMéSz-uri”, a declarat reprezentantul Samsung la Budapesta, Zoltán Király. “Există şi taste programabile, care permit utilizatorului să revendice rapid drepturile poporului nostru asupra celor mai accesate regiuni din ţările vecine. Modelul e disponibil în roşu, alb, verde, fekete şi steagul secuiesc, iar varianta în limba română are toate denumirile trecute şi în maghiară. Cât despre autonomie, e suficient să spunem că are.”

“Mai avem de lucru la recunoaşterea comenzilor vocale în limba maghiară”, a recunoscut Király. Au fost câteva cazuri când sistemul a interpretat nechezatul prelung al unui cal sau zgomotul unei râşniţe de cafea drept căutări pe Google.”
 

DeletedUser

Guest
Era o femeie pe care o chema Nuti... :))
Si intr-o zi vecinul merge si o striga de pe balcon:
-Nuti!Nuti!Nuti!
Si iese barbatuso
Si il intreaba : Nuti s-a sculat ???
-Nu!Nu mi s-a sculat


Bula vine de la cumparaturi.Lasa sacosele jos,nevasta se uita in ele.
-Mai Bula,esti nebun??? Doua sticle de vodca,5 kile de vin, 10 beri ...si...2 paini????
Bula se uita lung la sacose si raspunde :
-Ai dreptate, cam multa paine! :))



- Esti acuzat ca ti-ai omorat soacra cu sange rece. De ce ai facut-o? - Nevasta-mea mi-a spus… - Cum poti sa spui asa ceva,sotia ta isi iubea foarte mult mama! - Asa e,dar inainte de a pleca,in ziua respectiva,mi-a zis : ” Gica,daca in timp ce doarme,o deranjeaza vreo musca, n-o trezi,omoar-o!!



Era o data un om pitic cam de 1 metru...Intra untr-un magazin in intreaba:
-Care vrea bataie?
Se ridica unu dea vreo 2 metri:
-Vreau eu
La care piticul raspunde:
-Dute dupa colt ca deacolo am luato si eu :))



Mare concurs: "cea mai ermetica masina". Vin cei de la Peugeot cu ultimul model. Comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Nu, cum e testul cu pisica? - Nu-i nimic, il facem acum. Bagam o pisica inauntru... Dupa doua zile pisica moare, nu mai avea aer. - Intr-adevar este ermetica. Vine ultimul model de BMW, comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Nu, cum se face acest test? - Bagam o pisica inauntru... Dupa o zi pisica moare. Nu mai avea aer. Este intr-adevar cea mai ermetica masina. Vin si cei de la Logan. Comisia intreaba: - Ati facut testul cu pisica? - Da! - Si cum l-ati facut? - Pai am bagat pisica inauntru si pe unde scotea capul, chituiam...



Un cerşetor stătea lăţit pe trotuar. Îl vede un trecător şi începe să urle la el:
- Băăăiiiii, tu ştii cine sunt eu? Eu sunt Iisus Cristos!! Trecătorul, contrariat:
- Pleacă dom’le de aici că nu se poate!
- Pot să-ţi demonstrez. Hai cu mine. Merg amândoi până la barul de peste drum. Când intră pe uşă, barmanul îşi pune mâinile în cap şi zice:
- Iisuseee, iar ai venit?


Doi olteni in vacanta.La ora 3 dimineata,unul il trezeste pe celalalt:
-Marine!
-Ce?
-Deschide ochii si spune-mi ce vezi?
-Cerul.
-Si?
-Si Luna.
-Si?
-Si Carul Mare.
-Si?
-Si Carul Mic.
-Si?
-Si...Ioaneee!...astia ne-au furat cortu'.



Seara, Ion şi Maria se pregătesc de culcare. Ion iese afară să se uşureze. Se întoarce peste cîteva minute cu pantalonii uzi. Maria îl întreabă:
- Plouă?
- Nu, bate vîntul.


Un ungur intara intr-o alimentara si o intreaba pe vanzatoare : - Biscuiti este ? Vanzatoarea il corecteaza (nervoasa) : - Nu asa se spune. Se spune: Biscuit sunt ? Ungurul ii raspunde : - Bine, nu te ambala asa. Ungurul mai da o raita prin magazin, se opreste langa vanzatoare si o intreaba : -RAHAT SUNT ? La care vanzatoarea : - DA ESTI!


Vine un pitic la doctor: - Domn doctor am probleme sexuale . Doctorul: - Bine domnule, suie-te pe masă! Se suie piticul pe masă. Îi bagă doctorul mâna-n chiloţi, trage şi vede o sculă babană. Doctorul : - Pai bine bă piticule… cu scula asta îmi spui mie că ai probleme sexuale? - Domn doctor, problema este că atunci când mi se scoală cad în cap .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26716

Guest
De ce vorbesc oltenii la perfectul simplu ?

Pentru ca sunt perfecti si simpli.
 
Sus