Bani castigati din dueluri.

  • Autor subiect DeletedUser24094
  • Data de început

DeletedUser24094

Guest
Buna ziua,

O mica intrebare, seturile cu bani castigati in dueluri, de ce nu se aplica?

Adica, la un duelist (clasa de caracter) ii arata in raport ca a primit pe langa banii castigati inca un bonus de x$, din cauza clasei de caracter, dar eu daca atac nu-mi da niciun bonus in plus, si am set cu bani din dueluri, sunt aventurier.
 

DeletedUser26263

Guest
te referi la seturile care dau ca bonus mai multi bani din dueluri, cum are duelistul bonus de caracter - acel : "primesti cu 10% mai multi bani din duel".

nu am mai jucat de mult timp cu un char de duelist si nu mai stiu cum arata exact un raport - poate ne ajuta careva care are asa ceva.

e o intrebare interesanta.

tu spui ca nu iti da bonusul sau ca nu ti-l arata cumva cand iti da raportul >?
 

DeletedUser24094

Guest
nu primesc deloc în plus, și am dat și cu 110℅ mai mulți bani din dueluri, primesc doar 1/3 din banii pe care îi avea, cât primesc și fără seturi cu acest bonus, nu mi se pare ok asta.
 

DeletedUser

Guest
In toate duelurile inamicul avea $100000 in mana.

Aventurier, fara niciun bonus din haine:
2a8c7362b7.jpg

Duelist, fara niciun bonus din haine:
f65149a816.jpg

Aventurier, cu bonus din haine (Cullen + Nihon no buki):
ae544037c9.jpg

Duelist, cu bonus din haine (Cullen + Nihon no buki):
41a1d054d9.jpg


Cred ca se observa diferenta dintre dueluri.... e vreun set anume care crezi tu ca nu ofera bonus de bani?
 

DeletedUser24094

Guest
exemplu.
"Uratuuu leşină. Tkola câştigă duelul, primeşte 372 punct de experienţă, 124 experientă de duel și primeşte 936 $. Uratuuu pierde 181 experiență de duel."

Aveam echipat armele astea noi, arc mojave si arma vestica, 25% salarizare + cal sa doolin, inca 25% salarizare, teroretic, cand vezi duelul pe versiunea de baza, si ai un bonus de bani, in raport iti arata ca ai primit si un bonus de x$

Exemplu aici.

xNoMercy câştigă duelul, primeşte 753 punct de experienţă, 251 experientă de duel și primeşte 53 $. În plus xNoMercy primește un bonus de duel de 10 $. RoscoVanuL23 pierde 156 experiență de duel.

Clasa de caracter duelist. Dar, de la haine nu se ia bonusul deloc, am testat cu mai multi, se primeste doar de la clasa de caracter, adica primesc doar duelistii, 10%, 20% daca au cp activ.
 

DeletedUser26263

Guest
Pai lasa-ma sa inteleg : cum faci tu sa stii cati bani are adversarul cash la el. :tumble:
m-am tot gandit la problema ta.
stii ca duelurile aranjate sunt in contradictie cu regulamentul- vezi ce raspunzi :sombrero:

cum faci tu sa stii cati bani are ala cash la el ca sa stii ce bonus iei sau nu iei ?

vezi ce ti-a aratat xShteff mai sus ... ca aia se intampla.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24094

Guest
Nu era duel aranjat, am văzut ce a arătat Steff, dar pe Jackson nu funcționează chestia asta, pentru mine era suficient să văd rapoartele să îmi dau seamă ca nu funcționează, dacă ai set cu mai mulți bani din munci și dueluri, cel care a pierdut duelul pierdea doar 1/3 din ban, iar cel care câștiga, primea 1/3 +x% din 1/3. Și asta arată și în rapoarte, sumă de bani pierdută și sumă de bani câștigată ar trebui să fie diferită, dar nu este. Doar în cazul în care ești duelist e diferit, dar dacă ești altă clasă de caracter, cu seturi cu mai mulți bani din dueluri, e degeaba probabil el a testat pe beta de a mers, dar pe ro19 sigur nu merge.
 

DeletedUser

Guest
Balarii. Ambele servere, cel pe care am testat eu si ro, au aceeasi versiune. Vii aici cu o simpla banuiala, fara nicio dovada concreta. Fa acelasi test pe care l-am facut si eu (Cu o suma mai mica, deh.), si dovedeste-mi ca nu e adevarat.


Ti le arat si asa, sa vezi ca ti se ofera banii, chiar daca nu scrie "In plus blah blah blah".

Aceeasi ordine ca mai sus.

2f96f78447.jpg

475e4f80c2.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24094

Guest
cum am spus, ție îți arată acel dueller bonus, mie nu.
voi ieși din leșin în seara asta și revin cu printuri :), să vezi ca nu e o simplă bănuială, am testat și cu set și fără set, aceeași sumă, dar revin cu printuri adecvate, să poți înțelege.
 

DeletedUser

Guest
cum am spus, ție îți arată acel dueller bonus, mie nu.
voi ieși din leșin în seara asta și revin cu printuri :), să vezi ca nu e o simplă bănuială, am testat și cu set și fără set, aceeași sumă, dar revin cu printuri adecvate, să poți înțelege.

Mna, vezi al 3-lea report. Nu-mi zice "In plus bla bla bla", dar am primit mai multi bani, din cauza hainelor. Am impresia ca-ti scrie de bonus doar daca esti Duelist, nu si daca ai haine care ofera bonus.
 

DeletedUser26263

Guest
Mna, vezi al 3-lea report. Nu-mi zice "In plus bla bla bla", dar am primit mai multi bani, din cauza hainelor. Am impresia ca-ti scrie de bonus doar daca esti Duelist, nu si daca ai haine care ofera bonus.

pai clar ca iti zice de bonus doar daca esti duelist. daca ai hainele cu bonus iti da mai multi bani fara sa iti zica. nici tu nu ai de unde sa stii pentru ca nu vorbesti inainte cu adversarul - <<prietene, tine cash 5 miare ca iti dau duel si vreau sa vad bonusul >> :) totusi nu e exclus sa fie o eroare ceva.

ideea e simpla : ticket. adminul are cont de test si testeaza rapid si iti da un raspuns si gata. mare chestie. <3W
 

DeletedUser

Guest
ideea e simpla : ticket. adminul are cont de test si testeaza rapid si iti da un raspuns si gata. mare chestie. <3W

40 minute, doar nu crezi ca am facut cu contul meu, nu? Ei o sa-ti confirme, doar le-am duelat contul lor de teste, de pe lumea interna creeata pentru acest scop.
 

DeletedUser26263

Guest
40 minute, doar nu crezi ca am facut cu contul meu, nu? Ei o sa-ti confirme, doar le-am duelat contul lor de teste, de pe lumea interna creeata pentru acest scop.

scz, cred ca s-a inteles gresit- eu ma refeream la cel care a facut postul asta - Doxie, nu la tine. normal ca tu ai testat si rezultatele afisate sunt testele facute de tine. ar trebui sa nu mai fie nalamuriri mai ales ca i-ai dat un raspuns oficial

dar daca mai are nelamuriri si dupa ce i-ai explicat, eu zic ca cea mai buna solutie pentru el e sa faca un ticket in care sa explice ca are banuiala cum ca lumea pe care are charul are o eroare, bug, ce o fi crezand el de cuviinta. si or sa verifice cei in cauza fix acolo, fix pe charul lui... poate se uita chiar la duelul la care face el referinta si il lamuresc.
 

DeletedUser24094

Guest
3kk si ceva lichizi, haine jesse, cal sa doolin, armele lui skar ceva.
Teoretic, un bonus de 75% in plus, 1kk ar trebui sa ia normal din duel, + 750k din haine, teoretic, trebuia sa primeasca 1.750.000$, ok, nu aveau 3kk fix, aveau putin mai mult.

Clasa de caracter duelist.

Atacator1.png

aparator1.png


Urmatorul duel, e cu 300k fix, doar clasa de caracter duelist, niciun set de bani.

atacator2.png

aparator2.png


In ambele dueluri s-a castigat doar cu 10% mai mult, de la clasa de caracter.
 

DeletedUser26263

Guest
3kk si ceva lichizi, haine jesse, cal sa doolin, armele lui skar ceva.
Teoretic, un bonus de 75% in plus, 1kk ar trebui sa ia normal din duel, + 750k din haine, teoretic, trebuia sa primeasca 1.750.000$, ok, nu aveau 3kk fix, aveau putin mai mult.

am priceput ce zici. acum m-am edificat si eu- scz dar chiar nu pricepeam ce zici.
vezi ca la al doilea duel ai vrut sa zici invers dar ti-a iesit pe dos : doar bonus din haine, char normal ( nu duelist ) .

da e ciudat cum apare. ar trebui sa faci un ticket. adica clar nu e nici o diferenta.
 
Sus