Blocare din cauza lipsei punctelor de îndemânare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Din câte văd, până la nivelul 14 asta pare a fi cea mai mare problemă cu care poate să se confrunte un jucător - repartizarea incorectă a punctelor de îndemânare care ar duce la incapacitatea de a efectua unele munci necesare.

Eu - încă nu mă plâng, am 18 puncte nerepartizate + 5 nerepartizate la atribute.

Însă acum am ajuns la misiunea cu ciocanul, care necesită 30 puncte de muncă (am doar 6).

Întrebarea e: Cum să repartizez de pe acum calităţile, ca să ajung fără probleme la nivelul 14.

O reformulare mai bună ar fi: Cineva care a ajuns la nivelul 14, poate să spună cum a repartizat el/ea punctele de îndemânare ca să ajungă fără probleme la acel nivel? (sau să îmi trimită o telegramă dacă nu vrea să divulge secretul :rolleyes:)

Pretty please.
 

DeletedUser

Guest
am bagat toate punctele in constructie. mi-am deblocat cateva joburi foarte interesante. am ignorat total misiunile. si iata-ma bine mersi la 14. acusi la 15 si nivel asa mic numai pentru ca am si 26 de ore de constructii in oras, ore care imi dau putina experienta

am joburi din care castig 90$ la fiecare 2 ore. si la nivelul 15 voi putea sa lucrez si la constructia garii. job ce are 41% la experienta :D
 

DeletedUser

Guest
Misiunea cu ciocanul necesita foarte multe skill-uri de indemanare, dexteritate, dar si vigoare, tenacitate, perseverenta, etc. Eu am incercat sa-mi pun punctele de indemanare si atribute in asa fel incat sa am cat mai multe atuuri la munca. Restul le-am pus repartizate cat de cat egal la tinta, impuscare, etc, asta pentru un minim de aparare. Nu exista o reteta perfecta. daca te bazezi doar pe unele skill-uri, nu vei avea acces la alte job-uri. Incearca sa faci in asa fel incat sa vezi unde si ce iti trebuie, tinand cont insa de faptul ca poti pierde pe patrtea cealalta. De ex: daca ai foarte multe puncte la constructie, etc, vei pierde foarte multi bani si puncte de viata cand vei fi atacat.
 

DeletedUser

Guest
Oricum daca faci Questul de la lvl 14 ai sa poti sa iti redistribui punctele de indemanare(nu si cele de la atribute) in schimbul catorva $.
 

DeletedUser

Guest
Oricum daca faci Questul de la lvl 14 ai sa poti sa iti redistribui punctele de indemanare(nu si cele de la atribute) in schimbul catorva $.

aia cativa sunt foarte multi. 50$ punctul si 250$ atributul. asta daca schimbi numai unul. cu cat vrei sa schimbi mai multe odata cu atat e mai scump
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus