Buguri actuale

  • Autor subiect DeletedUser26751
  • Data de început

DeletedUser26751

Guest
E jalnic cum este intretinut acest joc. Inca exista o comunitate loiala acestui joc si, spre fericirea voastra, inca exista indivizi care baga bani in el. Deci, mi s-ar parea corect ca cei care "lucreaza" la el sa acorde mai multa atentie bugurilor/glitchurilor prezente si imbunatarilor, decat sa faca update la interfata cu magazinul de pepite...
De cand m-am reapucat de joc am observat constant ca cerculetul caracterului meu dispare spontan dupa ce ma pozitionez la o lupta. Chiar si dupa reincarcarea paginii/ log out-log in se intampla. Este foarte frustrant sa stau ca soimul pe tabul fortului sa ma asigur ca sunt acolo, mai ales in aparare unde doresc o anumita pozitie. O alta problema legata de fort este cand doi indivizi se pozitioneaza in acelasi loc, pe ATAC si au acelasi grad(cel putin asta am observat). Unul din ei este aruncat aleatoriu pe harta, neavand sanse mari de supravieturie, in cazul in care nu are o tona de HP. Am mai descoperit o problema legata de duelurile cu NPC-uri pentru misiuni. Uneori, chiar daca duelul este castigat de mine, nu se ia in considerare si trebuie sa mai dau odata pentru a functiona. Este foarte enervant, in special daca adversarul nu este usor de batut. Momentat, acestea sunt bugurile evidente pe care le-am descoperit. As aprecia daca s-ar rezolva acestea cat de curand, avand in vedere ca ofer timp si interes unui joc pe browser, ca multi altii dealtfel. Tot ce vad acum sunt update-uri minuscule la intervale mari de timp, in care nimic considerabil nu se schimba, ci doar mai apare cate un set "overpowered", unele iteme fiind doar reskinuri ale altora.
Multam de atentie.
 

JTX97

Trapper
E jalnic cum este intretinut acest joc. Inca exista o comunitate loiala acestui joc si, spre fericirea voastra, inca exista indivizi care baga bani in el. Deci, mi s-ar parea corect ca cei care "lucreaza" la el sa acorde mai multa atentie bugurilor/glitchurilor prezente si imbunatarilor, decat sa faca update la interfata cu magazinul de pepite...
De cand m-am reapucat de joc am observat constant ca cerculetul caracterului meu dispare spontan dupa ce ma pozitionez la o lupta. Chiar si dupa reincarcarea paginii/ log out-log in se intampla. Este foarte frustrant sa stau ca soimul pe tabul fortului sa ma asigur ca sunt acolo, mai ales in aparare unde doresc o anumita pozitie. O alta problema legata de fort este cand doi indivizi se pozitioneaza in acelasi loc, pe ATAC si au acelasi grad(cel putin asta am observat). Unul din ei este aruncat aleatoriu pe harta, neavand sanse mari de supravieturie, in cazul in care nu are o tona de HP. Am mai descoperit o problema legata de duelurile cu NPC-uri pentru misiuni. Uneori, chiar daca duelul este castigat de mine, nu se ia in considerare si trebuie sa mai dau odata pentru a functiona. Este foarte enervant, in special daca adversarul nu este usor de batut. Momentat, acestea sunt bugurile evidente pe care le-am descoperit. As aprecia daca s-ar rezolva acestea cat de curand, avand in vedere ca ofer timp si interes unui joc pe browser, ca multi altii dealtfel. Tot ce vad acum sunt update-uri minuscule la intervale mari de timp, in care nimic considerabil nu se schimba, ci doar mai apare cate un set "overpowered", unele iteme fiind doar reskinuri ale altora.
Multam de atentie.
Salut,puteai sa faci un tichet catre suport.
 

DeletedUser

Guest
E jalnic cum este intretinut acest joc.
Probabil.
Inca exista o comunitate loiala acestui joc si, spre fericirea voastra, inca exista indivizi care baga bani in el. Deci, mi s-ar parea corect ca cei care "lucreaza" la el sa acorde mai multa atentie bugurilor/glitchurilor prezente si imbunatarilor, decat sa faca update la interfata cu magazinul de pepite...
De cand m-am reapucat de joc am observat constant ca cerculetul caracterului meu dispare spontan dupa ce ma pozitionez la o lupta. Chiar si dupa reincarcarea paginii/ log out-log in se intampla. Este foarte frustrant sa stau ca soimul pe tabul fortului sa ma asigur ca sunt acolo, mai ales in aparare unde doresc o anumita pozitie. O alta problema legata de fort este cand doi indivizi se pozitioneaza in acelasi loc, pe ATAC si au acelasi grad(cel putin asta am observat). Unul din ei este aruncat aleatoriu pe harta, neavand sanse mari de supravieturie, in cazul in care nu are o tona de HP. Am mai descoperit o problema legata de duelurile cu NPC-uri pentru misiuni. Uneori, chiar daca duelul este castigat de mine, nu se ia in considerare si trebuie sa mai dau odata pentru a functiona. Este foarte enervant, in special daca adversarul nu este usor de batut. Momentat, acestea sunt bugurile evidente pe care le-am descoperit. As aprecia daca s-ar rezolva acestea cat de curand, avand in vedere ca ofer timp si interes unui joc pe browser, ca multi altii dealtfel.
Esti atat de loial incat nu esti in stare sa raportezi o problema atunci cand o vezi. "Cei care lucreaza" n-au treaba cu asta. Ei gasesc problemele in joc atunci cand sunt raportate de catre comunitate. Daca tu nu comunici problemele gasite in joc atunci nimeni nu o sa ti le rezolve.
Tot ce vad acum sunt update-uri minuscule la intervale mari de timp, in care nimic considerabil nu se schimba, ci doar mai apare cate un set "overpowered", unele iteme fiind doar reskinuri ale altora.
Multam de atentie.
Ai posibilitatea de a juca pe un server beta unde se posteaza bonusurile din timp in tocmai pentru a putea efectua schimbari asupra itemurilor. Daca nu vine nimeni cu nicio sugestie din timp atunci seturile vor fi OP.

Multam de atentie.
Np.
Si nu inteleg ce e in neregula daca postez pe forum, mai ales in sectiunea potrivita. Sau nu mai citeste nimeni important nici asta?
Citesc, dar nu sunt obligati sa-ti si raspunda.
 

DeletedUser26751

Guest
Probabil.

Esti atat de loial incat nu esti in stare sa raportezi o problema atunci cand o vezi. "Cei care lucreaza" n-au treaba cu asta. Ei gasesc problemele in joc atunci cand sunt raportate de catre comunitate. Daca tu nu comunici problemele gasite in joc atunci nimeni nu o sa ti le rezolve.

Ai posibilitatea de a juca pe un server beta unde se posteaza bonusurile din timp in tocmai pentru a putea efectua schimbari asupra itemurilor. Daca nu vine nimeni cu nicio sugestie din timp atunci seturile vor fi OP.


Np.

Citesc, dar nu sunt obligati sa-ti si raspunda.
1.Nu am spus nicaieri ca eu sunt loial, ci m-am referit la comunitate in general, cu sau fara mine.
2.Dupa cum vezi, am raportat aceste probleme aici, pe forum, in sectiunea potrivita din cate vad eu. Daca nu este destinata acestui lucru, nu mai vad rostul ei. Daca exista un buton de "raporteaza bug" sau ceva, te rog lumineaza-ma si arata-mi unde se afla deoarece nu e deloc intuitiv. In plus, nu cred ca sunt singurul deranjat de aceste buguri si altii, probabil cu atentie mai mare, au raportat aceste probleme inaintea mea, ele fiind in joc de ceva timp.
3.Nu am timp si nici chef sa acord atentie unui cont in plus. Stiu ca este destula lume care joaca si acolo, nu cred ca se duce lipsa. Nici nu ar trebui feedback pentru reglarea bonusurilor echipamentelor, ci doar putina atentie din partea celor care lucreaza la joc, deoarece sunt evidente care ar putea fi lucrate mai bine. Cand jucam prin 2011-2012 stiu ca existau admini pe servere care jucau/testau echipamente etc; acum ori nu sunt ori ii doare undeva.
4.Sa lasam totusi cavalerismul... Interesul pentru joc a scazut drastic si devenit doar o mulgatoare de bani pentru cei care mai iau pepite. De aia si echipamente/consumabile OP pe care le iei lejer cu o tona de pepite, sau astepti sa apara la piata cu 1-2 milioane.
5. Nu cer neaparat un raspuns, as vrea sa vad ca se actioneaza. Voi continua sa ma joc pentru ca inca imi place jocul si imi aduce un dram de nostalgie, dar lipsa de atentie e ridicola.
 

DeletedUser

Guest
2.Dupa cum vezi, am raportat aceste probleme aici, pe forum, in sectiunea potrivita din cate vad eu. Daca nu este destinata acestui lucru, nu mai vad rostul ei. Daca exista un buton de "raporteaza bug" sau ceva, te rog lumineaza-ma si arata-mi unde se afla deoarece nu e deloc intuitiv. In plus, nu cred ca sunt singurul deranjat de aceste buguri si altii, probabil cu atentie mai mare, au raportat aceste probleme inaintea mea, ele fiind in joc de ceva timp.
Ai raportat? Mi se pare mai mult ca te-ai plans de erori. Daca ma pun sa-ti citesc postul original nu vad nimic concret. "O alta problema legata de fort este cand doi indivizi se pozitioneaza in acelasi loc, pe ATAC si au acelasi grad(cel putin asta am observat)." Ok? Unde e problema? Ce se intampla si cum ar trebui sa se intample in acest caz?
3.Nu am timp si nici chef sa acord atentie unui cont in plus.
E bine macar ca ai timp sa te plangi de niste probleme la care nu contribui cu nimic sa fie rezolvate.
Stiu ca este destula lume care joaca si acolo, nu cred ca se duce lipsa
Corect. E lume care joaca. Pacat ca putini se gandesc sa si ajute cu ceva. Ca doar deh, e server de teste, nu de joaca.
Nici nu ar trebui feedback pentru reglarea bonusurilor echipamentelor, ci doar putina atentie din partea celor care lucreaza la joc, deoarece sunt evidente care ar putea fi lucrate mai bine.
Doar ca trebuie. Nu decizi tu asta.
Cand jucam prin 2011-2012 stiu ca existau admini pe servere care jucau/testau echipamente etc; acum ori nu sunt ori ii doare undeva.
S-au dus vremurile alea.
 

DeletedUser26751

Guest
Ai raportat? Mi se pare mai mult ca te-ai plans de erori. Daca ma pun sa-ti citesc postul original nu vad nimic concret. "O alta problema legata de fort este cand doi indivizi se pozitioneaza in acelasi loc, pe ATAC si au acelasi grad(cel putin asta am observat)." Ok? Unde e problema? Ce se intampla si cum ar trebui sa se intample in acest caz?
Daca ai citi urmatoarul enunt dupa acela, ai vedea exact problema. In loc sa-l zboare in partea cealalta a hartii, il poate aseza frumos in cel mai apropiat loc liber de restul echipei.

Apreciez enorm ca ti-ai ales cu grija enunturile la care sa-mi raspunzi "concret" si nu tot textul, ca totusi sa-mi demonstrezi ceva. Daca esti incapabil sa-ti dai seama care sunt probleme expuse de mine si doar o iei ca pe o plangere inutila, ar trebui sa nu mai fii pe forum, prietene. Daca faci parte din echipa The West pe forum, in loc sa-mi raspunzi cretin la anumite puncte mentionate, ai putea sa dai un forward doar la acele buguri, fara restul textului meu, echipei care se ocupa cu rezolvarea a astfel de probleme. Cum se face normal la orice joc care are si forum. "Pacat ca putini se gandesc sa si ajute cu ceva". Si, din nou, te rog sa imi precizezi exact unde este un buton de "raporteaza bug" sau ceva legat de asta, ca poate acolo cineva citeste tot textul calumea...
 

DeletedUser26751

Guest
Doar la postari de genul.

Ai fi surprins.
Surprins cu siguranta, ca pana acum am vazut ca citesti printre randuri si dai raspunsuri la misto. M-am lamurit si cu forumul asta... Ce am scris aici a fost serios si am cautat sa fie luat in serios, fie prin ajutor, fie prin argumente care sa contrazica sau sa-mi explice situatia. Poti sa inchizi topicul ca vorbesc cu smecherasi aici.
 

DeletedUser

Guest
Surprins cu siguranta, ca pana acum am vazut ca citesti printre randuri si dai raspunsuri la misto. M-am lamurit si cu forumul asta... Ce am scris aici a fost serios si am cautat sa fie luat in serios, fie prin ajutor, fie prin argumente care sa contrazica sau sa-mi explice situatia. Poti sa inchizi topicul ca vorbesc cu smecherasi aici.
Cam asa se intampla cand vi cu o postare fara niciun pic de structura in care incepi cu "E jalnic cum este intretinut acest joc". Daca vrei sa-ti incepi postarea luandu-i la rost pe ai de sus, nu faci nimic decat sa-mi lasi impresia ca ai chef de cearta, si te-ai decis sa faci un topic doar pentru asta.
Ai decis sa creezi un topic pe un forum unde oricine iti poate raspunde, si ca pe orice forum exista un smecheras care sa te ia la rost. Sorry <3
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26751

Guest
Cam asa se intampla cand vi cu o postare fara niciun pic de structura in care incepi cu "E jalnic cum este intretinut acest joc". Daca vrei sa-ti incepi postarea luandu-i la rost pe ai de sus, nu faci nimic decat sa-mi lasi impresia ca ai chef de cearta, si te-ai decis sa faci un topic doar pentru asta.
Ai decis sa creezi un topic pe un forum unde oricine iti poate raspunde, si ca pe orice forum exista un smecheras care sa te ia la rost. Sorry <3
Las-o asa. Mi-ai demonstrat cata atentie se acorda si pe forum la ce se scrie. Am tot dreptul sa critic pe "ai de sus", fiind un utilizator al jocului si dorind sa-l vad intr-o conditie mai buna. Enuntul cu care am inceput este valid si sunt convins ca toata lumea ar fi de acord cu mine.
Daca tu, ca membru al echipei The West esti absolut incapabil sa ma ajuti sau sa imi vii cu argumente/explicatii plauzibile la postarea mea si doar iti alegi anumite enunturi la care sa dai un raspuns de doi bani, imi concretizeaza mai tare primul meu enunt din postare. Nu stiu exact ce structura ai dori. Daca ar fi fost necesara o anumita structura, s-ar fi facut un model de "raporteaza eroare/bug/glitch" pe care utilizatorii trebuiau sa o respecte. Nefiind existent, dai libertatea oricui sa-si structureze textul cum vrea si sa-si exprime frustrarile. Problemele pe care le-am identificat au fost expuse, dar nici nu te-ai chinuit sa le dai atentie. Imi demonstrezi neprofesionalism legat de rolul tau pe forum, dar probabil te doare in cur, ca la cat de mort e forumul, cred ca esti singurul din echipa care mai misca ceva cu raspunsuri cretine. <3
 

DeletedUser

Guest
Las-o asa. Mi-ai demonstrat cata atentie se acorda si pe forum la ce se scrie. Am tot dreptul sa critic pe "ai de sus", fiind un utilizator al jocului si dorind sa-l vad intr-o conditie mai buna. Enuntul cu care am inceput este valid si sunt convins ca toata lumea ar fi de acord cu mine.
Daca tu, ca membru al echipei The West esti absolut incapabil sa ma ajuti sau sa imi vii cu argumente/explicatii plauzibile la postarea mea si doar iti alegi anumite enunturi la care sa dai un raspuns de doi bani, imi concretizeaza mai tare primul meu enunt din postare. Nu stiu exact ce structura ai dori. Daca ar fi fost necesara o anumita structura, s-ar fi facut un model de "raporteaza eroare/bug/glitch" pe care utilizatorii trebuiau sa o respecte. Nefiind existent, dai libertatea oricui sa-si structureze textul cum vrea si sa-si exprime frustrarile. Problemele pe care le-am identificat au fost expuse, dar nici nu te-ai chinuit sa le dai atentie. Imi demonstrezi neprofesionalism legat de rolul tau pe forum, dar probabil te doare in cur, ca la cat de mort e forumul, cred ca esti singurul din echipa care mai misca ceva cu raspunsuri cretine. <3
Scrie undeva pe forumul asta ca's membru al echipei The West si nu vad eu?
 

DeletedUser26746

Guest
Baieti, sau fete nu va certati ca nu rezolvati nimic. Atata timp cat lumea inca mai baga bani in joc nici ei nu se streseaza sa mai faca ceva in privinta jocului. Se vede clar si de la o posta ca Westul si-a scos banii asa ca nu vor sa faca nimic pentru cei ce joaca din placere acest joc.
 

DeletedUser26716

Guest
prea multa bataie de cap :njub:

E un joc,nimic mai mult :) .

Vrei sa se schimbe ceva sau ai o nemultumire ? Du-te pe international sau pe beta la sectiunile respective si scrie-ti oful intr-un topic :D

daca nu stii engleza atunci mai intai pune mana pe un manual de engleza :D:D
 
Sus