Buguri descoperite


1. In fereastra de fort jucatorul din coltul stanga sus nu e vizibil atunci cand se muta cursorul deasupra lui.

2. Problema "aruncatului" in partea opusa la inceputul luptei, chiar daca ai fost pozitionat corect si nici nu s-a asezat pe tine cineva cu grad superior.

3. Pozitia initiala. Ma refer la acel moment cand te asezi pe un loc insa te trezesti la un moment dat ca nu mai esti pozitionat.

4. Bug de afisare in fereastra oraselor, membrii nu pot fi ordonati crescator / descrescator in functie de xp / bani depusi / ore muncite etc.

5. Arhicunoscutele buguri de la manevra:

Te pozitionezi in stanga in etapa initiala dar in prima runda te trezesti in dreapta sau oriunde altundeva, numai unde ai vrut sa fii , nu. Valabil atat pe atac cat si pe aparare.
Problema cu echipamentul - te trezesti in timpul luptei ca ai alt echipament fata de cel cu care ai inceput manevra. Se poate rezolva cu cate un refresh inainte de a incepe.

Recent am descoperit si pe L1 aceeasi problema, unde un jucator echipat cu full cortina aparea in fereastra de fort cu set craciun. Hp-ul si sansele de lovire / ferire corespundeau setului de craciun, asta desi era echipat cu cortina si e stiut faptul ca nu se poate schimba echipamentul in timpul luptei.



Daca stiti si altele simtiti-va liberi sa le postati aici.
 
Da, aceste buguri le-am descoperit si eu de mult, insa am crezut ca se vor remedia cat de curand. Faza cu "aruncatul" de la fort dupa ce te-ai asezat si cineva cu acelasi grad ca tine se aseaza pe tine, mi se pare deranjant. Tu fiind primul pe acel loc.
Sau cand pui cursorul pe un jucator din fereastra de fort, iti arata detalii despre el, insa nu e vizibil sau nu stii daca e intr-o zona de umbra fara tinta sau cu tinta. Ma intelegi ce vreau sa spun.

Bravo! Bine ca mai sunt jucatori care sunt atenti la detalii.
 
Daca te-ai asezat intr-un loc iar cineva cu acelasi grad s-a pus peste tine, tu ramai, el zboara. Nu mai e ca inainte, in functie de conducere. Exceptie cazul in care primul jucator nu face parte din alianta care ataca / apara fortul .

Umbrele sunt vizibile mereu, nu stiu la ce te referi. Doar daca joci de pe telefon merge mai greu.
 
6. Probleme cu restrictiile pe chatul luptei. Daca x-ulescu pune restrictia /rights capitan pe chatul atacatorilor, aceasta se muta in mod automat si pe chatul aparatorilor.
 
Sus