Calcul puncte experienta

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salutari!!

Cum pot sa imi calculez punctele de experienta pe care le primesc?
Cum pot sa imi aleg tipul de munca care sa imi aduca mai multe puncte de experienta, bineinteles functie de skilluri, de timpul de lucru si alte variabile existente?

sau mai clar

La tipul de munca exista un X% experienta care il primesc dupa ce am terminat munca. Cum pot sa imi calculez acel X% experienta in puncte de experienta pe care le voi primi?

stie cineva formula matematica de calcu?

Multumesc anticipat

am gasit
- se aplica urmatoarea teorie "numim doua drepte parale acelea care nu se intersecteaza niciodata"

Se pare ca nu vom afla niciodata, :( deci jucam la plesneala, la horoscop si la rugaciune...si la cum visam

pe viitor incearca sa eviti dublu-post prin folosirea functiei de editare. multumesc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
e destul de ambigua situatia cu experienta iar formulele sunt secrete. tot ce putem face e sa incercam sa le descoperim.
de vreo 2 zile ma tot holbez si incerc sa gasesc o corelatie dar sa mor daca reusesc.

din cate stiu procentele de la fiecare munca se aplica pt perioade de o ora.

asa ca am muncit de 3 ori acelasi lucru cate o ora avand acelasi numar de puncte de lucru (17)

cu motivatie 100% am luat 7xp
cu motivatie 91 am luat 6xp
si surpriza cu motivatie 97% am luat 5 xp.

deci pt mine e destul de clar ca in ecuatie e si un factor aleator. care e valuarea lui ma depaseste :(
 

DeletedUser

Guest
din cate stiu procentele de la fiecare munca se aplica pt perioade de o ora.

asa ca am muncit de 3 ori acelasi lucru cate o ora avand acelasi numar de puncte de lucru (17)

cu motivatie 100% am luat 7xp
cu motivatie 91 am luat 6xp
si surpriza cu motivatie 97% am luat 5 xp.

deci pt mine e destul de clar ca in ecuatie e si un factor aleator. care e valuarea lui ma depaseste :(

Dar e destul de curios :) si incorect pt "motivatie 91 am luat 6xp" comparativ cu "surpriza cu motivatie 97% am luat 5 xp"

Si chiar de ce nu inteleg de ce sint secrete...

Deci participam la "SURPRIZE SURPRIZE" parca o vad pe Andreea Marin cum se maimutareste "uite pt ca ai o motivatie mai mica ca sa te incurajez iti dam 6xp dar daca promiti ca vei avea o motivatie de 97% iti dam 5XP pentru ca esti prea motivat"

straniu de tot
 

DeletedUser

Guest
experienta pimita difera in functie de punctele de munca si de motivatie.

mai este influentata si de clasa de caracter aleasa. in sensul ca muncitorul primeste cu 5% mai multa experienta in urma munii prestate

formula exacta nu poate fi dezvaluita datorita unor motive legate de copyright
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus