Calculatorul de energie imbunatatie

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propunere: Propun sa se adauge la energie si bonusul dupa ce se doarme in hotel.

Descriere: Daca de exemplu dau la culegator de agave 2 ore mai am ramas 3 puncte de energie si apoi dau sa doarma in hotel, sa se primeasca bonusul de energie primit dupa dormitul in hotel pentru a mai putea executa o a treia munca cum ar fi:
-culegator de agave:energie ramasa IN PREZENT= 3
-apartament: energie ramasa IN PREZENT= 91
-culegator de agave: energie ramasa IN PREZENT= 67

Iar daca NU dau sa doarma in hotel, nu as putea executa cea de a treia munca DIN TIMP!

Avantaje: Cu ajutorul bonusului DIN TIMP se poate executa o a treia munca consecutiv.
Dezavantaje:-
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cred ca nu este inteleasa foarte bine ideea ta,
cum ajunsasi la calculele alea?
dupa ce dormi la hotel normal ca mai poti munci
fii mai explicit si vei primi atunci votul meu
 

DeletedUser

Guest
Contra. Mai mult ca sigur s-ar forma un bug.
Culege __________:N puncte
Dormi:48 pcte de energie
Apoi da pe munca si opreste somnul.
 

DeletedUser

Guest
Contra. Mai mult ca sigur s-ar forma un bug.
Culege __________:N puncte
Dormi:48 pcte de energie
Apoi da pe munca si opreste somnul.

Da, dar daca ar fi sa se implementeze ideea lui ar trebui sa se scada automat punctele de energie odata ce ai oprit somnul si sa se opreasca si munca.Asa ar trebui daca ar fi implementata.

ON:

CONTRA.
1.In mod normal cand dormi, mergi la culcare obosit si stai cateva ore sa te odihnesti si apoi iti recapeti enegia, nu te-ai pus pe perna ti-ai revenit si stai in pat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
CONTRA ar fi prea ciudat si daca vrei energie cumpara pepite
 

DeletedUser

Guest
1)Exista pepita
2)Nu am inteles nimic
3)Contra
4)Motivele mai sus.
 

DeletedUser

Guest
gen,ce crezi ca osa inteleaga copilasi astia ?...nimic
...........
eu sunt pro,nu strica niste energe in plus
 

DeletedUser

Guest
M-am gandit si eu la asta un timp...
Eu inteleg ce vrei sa zici, fata de restu care dau contra asa sa se afle in treaba.

Dar, totusi ideea asta nu v-a fi implementata si iti zic si pentru ce:

Daca ai 24 energie si dai o ora la o munca, apoi dai 8 ore la hotel si inca o ora la o munca, ce se intampla daca opresti cele 8 ore la hotel?? Mai ai munca?

E putin prea complicata ideea, e utila cateodata, dar foarte complicata, imagineaza-ti la cei cu premium ce ar fii...
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca ar influenta premiul.
Eu spun doar sa fie cinstit si cu scaderea energiei.
Daca dau sa munecasca la o munca timp de 2 ore si apoi la alta, atunci energia se scade pentru amandoua din timp (adica pierzi energia in momentul in care ai dat sa munceasca la cea de a doua munca), iar daca, dau ca a treia executie sa fie dormitul la hotel, energia pentru dormit nu se adauga in momentul in care ai pus sa doarma la hotel, ci dupa ce caracterul a terminat de dormit 8 ore.
Aceasta idee devine avantajioasa daca se doarme in intervalul celor 2 executii.
De ex. il pun sa munceasca 2 ore si nu am destula energi sa pun sa mai munceasca 2 ore din timp, asa ca il pun sa doarma la hotel si primesc (daca aceasta idee va fi implementata) energia care se primeste dupa cele 8 ore de dormit in momentul in care am pus sa doarma, asa il pot pune sa lucreze inca 2 ore DIN TIMP ca a treia executie.
Sper ca a vost destul de explicit desi am 13 ani.
 

DeletedUser

Guest
cred ca nu este inteleasa foarte bine ideea ta,
cum ajunsasi la calculele alea?
dupa ce dormi la hotel normal ca mai poti munci
fii mai explicit si vei primi atunci votul meu

Desigur ca mai pot da munci, NUMAI si NUMAI dupa ce a terminat de dormit 8 ore. Deci trebuie sa astept 8 ore pentru a executa cea de a treia munca.
Cu ideea mea, cea de a treia munca se poate executa in momentul in care am dat sa doarma in hotel (si in acel moment primesc energia de la dormit). Adica pot executa actiunea DIN TIMP!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
E ilogica si ireala ideea:). Pur si simplu tu zici ceva de genu ca .. doar daca ne-am gandi la somn am primi energie in plus. Ei bine .. chestia asta este ireala, ai nevoie de odihna pt. a primi energie. Ideea poate ca ar fi fost buna acum 1 an si dezvoltata altfel, este prea complicata si poate induce in eroare foarte tare. Am zis ca ideea poate ca ar fi fost mai bine primita acum 1 an deoarece Inno are niste tehnicieni de marketing foarte buni si s-au gandit cum sa scoata banii. Acuma avem pepitele. Pentru doar 18 pepite ai energie ful, si cu inca un premium activat ai 150 energie deci ceea ce doresti tu este deja in practica doar ca aici costa $$.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus