Camera de chat

  • Autor subiect DeletedUser25046
  • Data de început

DeletedUser25046

Guest
Propun sa se introduca in camera de chat o noua comanda ( /log), care sa functioneze doar in camerele de chat ale forurilor si care sa arate un istoric referitoar la cei care au schimbat cu ajutorul comenzii /rights: drepturile de postare ale camerei de chat respective, mai exact numele acestora si ora la care s-a dat comanda.


Cam trist sa vedem tot mai des situatii gen:

http://awesomescreenshot.com/0995lueye7

Exemplu:

/log

23:41 - theDoc
00:03 - Apot3quil13


Avantaje: Depistarea si sanctionarea in cadrul aliantelor/oraselor a celor care fac abuz de aceasta comanda.
Dezavantaje: Nu cred ca sunt.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26263

Guest
nu am mai jucat de multisor pe forturi. oricum e bizar sa schimbe oricine drepturile doar ca sa se distreze, si toata lumea sa se intrebe cine a facut-o

PRO! desi nu ma interesaza prea mult forturile.

propun si eu ceva mai simplu- daca iei in considerare : sa apara un mic mesaj in chat : cutare a schimbat drepturile. ar fi mai simplu. ca tot apare mesajul : au fost schimbat drepturile in... sa apara : cutare jucator a schimbat. <3W

( app= daca nu ar mai fi 100 de generali la un fort, ar fi simplu de rezolvat si asta. dar stiu- toti trebuie sa fie primari si consilieri, ca altfel nu mai are loc westul de ei )
 

DeletedUser26379

Guest
nu am mai jucat de multisor pe forturi. oricum e bizar sa schimbe oricine drepturile doar ca sa se distreze, si toata lumea sa se intrebe cine a facut-o

PRO! desi nu ma interesaza prea mult forturile.

propun si eu ceva mai simplu- daca iei in considerare : sa apara un mic mesaj in chat : cutare a schimbat drepturile. ar fi mai simplu. ca tot apare mesajul : au fost schimbat drepturile in... sa apara : cutare jucator a schimbat. <3W

( app= daca nu ar mai fi 100 de generali la un fort, ar fi simplu de rezolvat si asta. dar stiu- toti trebuie sa fie primari si consilieri, ca altfel nu mai are loc westul de ei )

Si capitanul poate strica jocul deci nu e asta problema :) ...


Pro ..eu am luat ban din cauza unui specimen de genul deci :D)
 

DeletedUser20440

Guest
Pro

Intalnim des problema cu drepturile,e si mai rau cand nu stim cine se joaca.
Bine gandit :whistle:
 

DeletedUser24094

Guest
Intalnim des problema cu drepturile,e si mai rau cand nu stim cine se joaca.
Bine gandit :whistle:

ti-a crescut inima ca la bou doc, când ai văzut asta nu? :d:d

Pro cu idee, mai ok cu completarea care a fost adusă, când se schimba drepturile să scrie, cutărescu a schimbat drepturile.
 

DeletedUser19531

Guest
Inca o propunere buna venita de la comunitatea noastra, felicitari. Ar fi minunat ca adminii sa se lupte pentru aparitia in joc a acestor idei; din partea mea ai un pro. Si asa urmatorul update mare o sa vina cu modificari la forturi, de ce sa nu vina si cu ceva bun? Mai e si aceasta propunere destul de buna: https://forum.the-west.ro/showthread.php?t=48606 + modificari la recompense si la formula, cred ca si-ar mai reveni jocul.
 

DeletedUser26379

Guest
Inca o propunere buna venita de la comunitatea noastra, felicitari. Ar fi minunat ca adminii sa se lupte pentru aparitia in joc a acestor idei; din partea mea ai un pro. Si asa urmatorul update mare o sa vina cu modificari la forturi, de ce sa nu vina si cu ceva bun? Mai e si aceasta propunere destul de buna: https://forum.the-west.ro/showthread.php?t=48606 + modificari la recompense si la formula, cred ca si-ar mai reveni jocul.

bine ar fi sa lase formula asa cum e..sa umble putin la lovituri nimerite/ratate ca acolo scartaie treaba si sa bage ceva pentru a motiva jucatorii
 

DeletedUser20440

Guest
Motivare?

bine ar fi sa lase formula asa cum e..sa umble putin la lovituri nimerite/ratate ca acolo scartaie treaba si sa bage ceva pentru a motiva jucatorii


Majoritatea jucatorilor nu mai sunt motivati demult de jocul in sine,dar pastrand ideea ta poate ar trebui sa faca mai multe concursuri cu premii in pepite.
Nu banala aia loterie pe care nu o castiga nimeni.:huh:
 

DeletedUser26379

Guest
da..ar fi o idee buna..dar e leneaa mareeeeeeeee pe la noi :ras::ras:
 

DeletedUser

Guest
Si-au trecut patru zile de la deschiderea topicului. Cred c'ar trebui sa va zic si voua, 'eh? M-am bagat oleaca peste treaba altuia si am trimis ideea mai departe. Nu e exact ideea originala, e mai de graba ceva de genul:
când se schimba drepturile să scrie, cutărescu a schimbat drepturile.



Nu garantez nimic, o sa vedeti prin changeloage cand/daca se va accepta propunerea.
 

DeletedUser25046

Guest
Se pare ca ideea a fost o reusita :) Multumim pentru ajutor.
 
Sus