Campanie coduri bonus

  • Autor subiect DeletedUser10521
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10521

Guest
Salut!
Nume sugestie: Campanie/Concurs coduri bonus
In primul rand vreau sa mentionez ca aceasta idee nu imi apartine si a fost deja rulata pe forumul .net.
Cum sa desfasurat campania(Descriere sugestie):
Community manager-ul forumului posta la intervale de cateva minute coduri bonus intr-un topic numit "The Plan" ("Planul"). Jucatorii trebuiau sa fie foarte rapizi pentru a folosii codurile(un cod este unic pe joc. poate fi folosit de un singur jucator, pe o singura lume). Concursul a fost doar inceputul unor campanii ce vor avea loc pe forumul .net in urmatoarele saptamani. In doar cateva minute vestea s-a raspandit repejor si activitatea pe forum a crescut foarte mult. Codurile bonus erau grupate pe "campanii". O campanie avea un anumit numar de coduri, iar un jucator putea folosii un singur cod dintr-o campanie. In acest fel se asigura sansa cat mai multor jucatorii de a folosti codurile bonus. Folosind codurile, jucatorii primeau diferite cufere(genti cu produse, cufere de lemn, fier, otel, unice, si chiar premium). Jucatorii au fost foarte multumiti de campanie, cuferele au avut iteme destul de rare: william tighman, wyatt earp, pat garret, si multe altele...(chiar eu am prins wyatt earp din cufar unic si pat garret din cufar de otel:d)

Avantaje: Ar atrage activitate pe forum. Si in plus nu este un concurs de talente, ca cele organizate pana acum pe forum. Toti am avea o sansa la castig.
Dezavantaje: Pentru ca este un concurs de "viteza", si jucatorii trebuie sa apeste F5 intr-una, cei cu viteza slaba la internet s-ar putea sa nu prinda prea multe coduri:)
 

DeletedUser2041

Guest
Faptul ca un market decide sa faca un concurs/promotie nu obliga celalalte market-uri sa faca la fel.
Organizarea unui concurs de acest gen implica anumite pregatiri. Daca se va organiza il vom anunta din timp.
 

DeletedUser10521

Guest
Faptul ca un market decide sa faca un concurs/promotie nu obliga celalalte market-uri sa faca la fel.
Organizarea unui concurs de acest gen implica anumite pregatiri. Daca se va organiza il vom anunta din timp.

Deci decizia apartine exclusiv CM-ului unui anumit market sau este nevoie si de aprobarea INNO?
 

DeletedUser2041

Guest
Deci decizia apartine exclusiv CM-ului unui anumit market sau este nevoie si de aprobarea INNO?

Depinde de concurs si ce implica.
Am inteles ideea, nu este una rea. Vom anunta un eventual concurs similar.

Oricum vor urma lucruri interesante pe forum si in joc. :whistle:
 

DeletedUser10521

Guest
Depinde de concurs si ce implica.
Am inteles ideea, nu este una rea. Vom anunta un eventual concurs similar.

Oricum vor urma lucruri interesante pe forum si in joc. :whistle:

Asteptam demult ceva concursuri in joc. Dar speram sa fie ceva care sa dea o sansa tuturor jucatorilor, si nu alte concursuri de poze, poezii, etc...
Si o mica propunere: Viitoarele concursuri/campanii sa fie anuntate si in joc(genul acela de anunt care apare imediat dupa log-in) pentru ca nu toti jucatorii au cont pe forum si multi afla prea tarziu de concursuri. Ideea e sa aiba toti o sansa:)
 

DeletedUser2041

Guest
Asteptam demult ceva concursuri in joc. Dar speram sa fie ceva care sa dea o sansa tuturor jucatorilor, si nu alte concursuri de poze, poezii, etc...
Si o mica propunere: Viitoarele concursuri/campanii sa fie anuntate si in joc(genul acela de anunt care apare imediat dupa log-in) pentru ca nu toti jucatorii au cont pe forum si multi afla prea tarziu de concursuri. Ideea e sa aiba toti o sansa:)

Am retinut propunerea.
 

DeletedUser23040

Guest
PRO,bine gandit.Sper sa se puna in vigoare,mai ales ca sunt niste jucatori,care in viata lor nu au avut un cod bonus(eu)si ar avea o sansa sa prinda si ei unul
 

DeletedUser

Guest
Total de acord, foarte buna propunerea si sper sa se implemneteze un topic de acest fel. Ii dam de lucru lui Prophet18.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus