Cate puncte de duel sunt necesare pentru a trece la urmatorul nivel al duelului?

  • Autor subiect DeletedUser3746
  • Data de început

DeletedUser3746

Guest
@Elmer Fudd: Si totusi, vad ca de la 49 la 50 imi trebuie 1042pct. Dar cum calculez mai exact cat imi trebuie de la 129 la 130, de exemplu? Care este cresterea? De unde stiu ca nu imi trebuie 1500 sau 1600 sau 2000 de puncte? Am incercat sa ma iau si dupa clasamentul duelurilor dar nu se potriveste la nici unul, pentru ca nu am de unde sa stiu cate niveluri de duel a crescut fiecare jucator prin trecerea nivelului obisnuit si cate nivele efective de duel a crescut pur.
Lista aia nu ma ajuta pe mine, un jucator avansat deloc, pentru ca nu stiu care mai e nivelul de crestere de la nivelul 50 incolo si deci nici nu am cum sa deduc acest lucru.
 

DeletedUser

Guest
E bine ce a zis Elmer.
Uite, de exemplu eu am level 99 si doar 12.800 exp castigata din dueluri.
Nivelul duelului meu e 99 + 29 = 128.

+29 pt. ca, conform listei lui Elmer, 12.800 experienta imi adauga 29 de nivele de duel.
 

DeletedUser5520

Guest
eu credeam ca levelul duelului este exact ca cel al characterului.
adica cate puncte de exp pentru a creste de la level 1 la level 2 atata experienta in duel iti trebuie ca sa iti creasca
 

DeletedUser3746

Guest
E bine ce a zis Elmer.
Uite, de exemplu eu am level 99 si doar 12.800 exp castigata din dueluri.
Nivelul duelului meu e 99 + 29 = 128.

+29 pt. ca, conform listei lui Elmer, 12.800 experienta imi adauga 29 de nivele de duel.
Gataaa! Am priceput in sfarsit cum sta treaba, multumesc de lamuriri! <3W M-am uitat in clasamentul duelurilor si acum stiu exact cate puncte de experienta din duel mai imi trebuie ca sa trec la urmatorul nivel.
Apropo, cum de ai un nivel asa mic de duel desi esti primul in clasament pe L2? De ce nu te-ai concentrat si pe dueluri din moment ce oricum ajungeai nr.1?
 

DeletedUser

Guest
Cate puncte de duel sunt necesare pentru a trece la urmatorul nivel al duelului? Stie cineva? N-am vazut niciodata discutandu-se aceasta problema.
Cum stiu exact cate puncte de experienta din dueluri imi trebuie pentru a avansa in nivelul de duel?
Daca la inceputul jocului crestea duelul dupa ce atacam vreo 2-3 jucatori cu experienta 20-30pct., acum creste foarte greu, nici cand ii atac pe cei carora le iau 60-70-80 de puncte sau mai mult nu creste asa rapid.
Deci, stie cineva exact? :confused:
Am vazut la clasamentul jucatorilor pe dueluri ca sunt jucatori cu mai multe puncte de duel ca mine, dar care au nivelul duelului sub mine. Da, stiu ca pot fi duelisti si primesc mai multe puncte, dar atunci de ce nu le creste si lor nivelul duelului?

pai simplu te uiti in clasament la experienta ta si la prima persoana care are un lv mai mare ca tine faci diferenta dintre exp si atata iti trebuie
 

DeletedUser

Guest
Apropo, cum de ai un nivel asa mic de duel desi esti primul in clasament pe L2? De ce nu te-ai concentrat si pe dueluri din moment ce oricum ajungeai nr.1?
Chiar daca suna ciudat, m-am plictisit foarte repede de joc. Avand in vedere ca aveam sanse la locul 1, am zis sa duc treaba pana la capat, dar intram foarte putin pe joc, doar de 3 ori pe zi si doar dadeam comenzi, lucru care imi lua maxim 5-10 minute. Daca vroiam sa ma duelez, trebuia sa mai astept inca 10 minute + drumul, si nu mai aveam rabdare. Un alt motiv a fost acela ca nu aveam si nu am indemanarile puse pt. duel.
 

DeletedUser3746

Guest
Chiar daca suna ciudat, m-am plictisit foarte repede de joc. Avand in vedere ca aveam sanse la locul 1, am zis sa duc treaba pana la capat, dar intram foarte putin pe joc, doar de 3 ori pe zi si doar dadeam comenzi, lucru care imi lua maxim 5-10 minute. Daca vroiam sa ma duelez, trebuia sa mai astept inca 10 minute + drumul, si nu mai aveam rabdare. Un alt motiv a fost acela ca nu aveam si nu am indemanarile puse pt. duel.
Felicitari oricum! Ai reusit sa ajungi foarte repede la nivelul 99, si eu joc din septembrie 2008 si sunt doar la nivelul 76 desi m-am concentrat mai mult pe munci cu experienta mare decat pe duel :P
 

DeletedUser

Guest
pe langa experienta,mai este ceva,am incercat in jur de nivel 30,cnad castigam 5 dueluri nivelul duelului crestea cu 1,
poate functioneaza si la nivele mai mici
 

DeletedUser

Guest
Chiar daca suna ciudat, m-am plictisit foarte repede de joc. Avand in vedere ca aveam sanse la locul 1, am zis sa duc treaba pana la capat, dar intram foarte putin pe joc, doar de 3 ori pe zi si doar dadeam comenzi, lucru care imi lua maxim 5-10 minute. Daca vroiam sa ma duelez, trebuia sa mai astept inca 10 minute + drumul, si nu mai aveam rabdare. Un alt motiv a fost acela ca nu aveam si nu am indemanarile puse pt. duel.

Hot-Sauce, nu prea ai avut concurenta pe lumea 2 dupa mine, aproape toti erau incepatori, nu stiau pune punctele, doar tu ai pus pe capcane, poate inca 2-3.. dar acum daca ai incepe cred ca ar trebui sa stai mai mult de 5-10 min pe zi:) adica uite-te la wallker, locul 1 pe l4, pe l7 la fel, probabil si pe 8 in curand, e mai interesant cand ai concurenta
 
Sus