Cateva intrebari.

  • Autor subiect DeletedUser26742
  • Data de început

DeletedUser26742

Guest
Salut tuturor! M-am reapucat de joc si as dori sa stiu cateva chestii.

1. Cand vreau sa cresc, mai e valabila chestia cu indemanari pe dexteritate+capcane?
2. Cam ce set mi-ar trebui pentru misiuni sa le pot face usor?
3. Cum ar fi recomandat sa imi pun indemanarile sa imi fie cat mai usor cand cresc?

Precizez ca joc pe lumea 1 si am un aventurier, insa nu stiu cum sa imi pun indemanarile..
M-am uitat si la sectiunea ''tutoriale'', dar totul este vechi si neactualizat. Deci probabil numai e valabil nimic.
V-as arata o poza cum le-am pus, dar sunt 100% praf.

Va multumesc!
 

DeletedUser10117

Guest
1. Sa zicem ca mai este valabila chestia cu dexteritate+ capcana
2. hmm in materie de seturi sunt foarte multe,dar poti sa incerci combinatii sau seturi ce dau pdm,poti sa te uiti aici ce ofera pdm http://tw-db.info/?strana=supravy
3. Mai bine axeazate sa faci misiuni,indemanarile le distribui in functie de ce iti cere misiunea sau ramai pe dexteritate, misiunile ofera XP,bani,pct indemanare...cele mai profitabile munci in materie de $ si XP se afla in centrul hartii

Succes
 

shotasto

Greenhorn
eu am alta intrebare.
de ce la anumite misiuni trebuie sa jucam obligatoriu AVENTURI ?. Mie imi pare cel mai penibil lucru sa joci AVENTURI. nu-ti creaza nici o placere, dimpotriva.
sa lase masochistii sa joace AVENTURI, ceilalti sa aiba alternativa sa faca altceva sa indeplineasca misiunile.
zau asa, daca AVENTURI a fost introdus in joc pentru penibili, frustrati si alte categorii de persoane de speta joasa, nu ne obligati pe noi ceilalti care nu vrem sa participam la jocul ala idiot si plin de injurii. dati-ne alternative va rog!
 

DeletedUser10117

Guest
eu am alta intrebare.
de ce la anumite misiuni trebuie sa jucam obligatoriu AVENTURI ?. Mie imi pare cel mai penibil lucru sa joci AVENTURI. nu-ti creaza nici o placere, dimpotriva.
sa lase masochistii sa joace AVENTURI, ceilalti sa aiba alternativa sa faca altceva sa indeplineasca misiunile.
zau asa, daca AVENTURI a fost introdus in joc pentru penibili, frustrati si alte categorii de persoane de speta joasa, nu ne obligati pe noi ceilalti care nu vrem sa participam la jocul ala idiot si plin de injurii. dati-ne alternative va rog!

CONTRA, daca ai trecut prin toate misiunile vei observa ca trebuie sa participi la multe batalii de fort,sa te duelezi cu banditi,jucatori,sa castigi si sa pui recompense....
Unele misiuni te trec prin tot jocul,deoarece asa trebuie sa fie, daca misiune are legatura cu aventura nu are cum sa ai alternative
Nu iti plac aventurile nu mai fa misiunea sau daca intri inchide chatul ca nu conteaza sa castigi avent ca sa completezi misiunea
 

shotasto

Greenhorn
ba conteaza sa castigi aventura, asta este si scopul la unele misiuni.
daca ar fi numai participarea ar fi ok, inchid tot si trec o aventura, dar nu-i asa.
de ex. misiunea: casa lui henry, adjunctul maresalului(povestea lui colcord) cere:
Necesar:
  • -
    finished_shape.png
    Cal arab 5/5
  • - Mergi la Casa lui Henry
  • - Rezolvă: Cei mai buni cai (Povestea lui Colcord)
  • - Aventuri câștigate: 0/1

cum comentezi asta ?!
 

DeletedUser10117

Guest
ba conteaza sa castigi aventura, asta este si scopul la unele misiuni.
daca ar fi numai participarea ar fi ok, inchid tot si trec o aventura, dar nu-i asa.
de ex. misiunea: casa lui henry, adjunctul maresalului(povestea lui colcord) cere:
Necesar:
  • -
    finished_shape.png
    Cal arab 5/5
  • - Mergi la Casa lui Henry
  • - Rezolvă: Cei mai buni cai (Povestea lui Colcord)
  • - Aventuri câștigate: 0/1

cum comentezi asta ?!

asta da si mai e 1 cu 5 parca dar orcum e un joc vei castiga pana al urma sa termini misiunea
 

shotasto

Greenhorn
asta da si mai e 1 cu 5 parca dar orcum e un joc vei castiga pana al urma sa termini misiunea
in nici un caz nu voi juca astea care trebuie sa le si castigi, mai bine ma las de joc!!!.
daca nu se intampla ceva ....o sa renunt, vreau ca jocul sa ma relaxeze, n-am nervi sa ascult toate ineptiile ia AVENTURI.
 

DeletedUser26804

Guest
Da mai merge chestia cu capcane, ti-as recomanda setul Matoaka(la nivel 145 iti va da cate +44 45 pune capcane eu unul il consider bun si la nivel mai mic acum ai putea sa-l schimbi si sa folosesti altul desigur si lasand asta depoarte mai ai si viteza de miscare de la set :) care mi-se pare foarte utila dar poti varia intre seturi) iar vorbind despre indemnari depinde daca vrei sa continui cu pune capcane sau ai putea parcurge cum spune aici https://forum.the-west.ro/index.php?threads/f-a-q-posibilitatea-de-a-face-toate-muncile.16237/ avand in vedere ca vei putea face toate muncile va fi un mare avantaj.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus