Cea mai avantajoasa indemanare

  • Autor subiect DeletedUser2854
  • Data de început

DeletedUser2854

Guest
Care este cea mai avantajoasa indemanare?
Stiu doar de una testata pe .net
Constructiie-lvl 5(muncitor la calea ferata)-lvl 10(ridica stalpi de telegraf)-lvl 15(construieste o banca)-lvl 20(foraj puturi,construieste un pod)-CAm pe la 27(construieste un ranch)-30 si ceva(construieste mori de vant)-dupa care mai vine si minerit de fier si sapa dupa titei.
Am scris la general LEVELURILE
Astept daca mai stiti poate imi schimb parerea
 

DeletedUser2948

Guest
CAm pe la 21(construieste un ranch) si la 26 minerit de fier cu iteme;)


edit: sau cum zice HS pune capcane unde ai vreo 5 munci care au peste 60% experienta
 

DeletedUser48

Guest
Care este cea mai avantajoasa indemanare?
Stiu doar de una testata pe .net
Constructiie-lvl 5(muncitor la calea ferata)-lvl 10(ridica stalpi de telegraf)-lvl 15(construieste o banca)-lvl 20(foraj puturi,construieste un pod)-CAm pe la 27(construieste un ranch)-30 si ceva(construieste mori de vant)-dupa care mai vine si minerit de fier si sapa dupa titei.
Am scris la general LEVELURILE
Astept daca mai stiti poate imi schimb parerea
Nu există ”Cea mai avantajoasa indemanare” ... tu hotărăști ce vrei să devii. Dar dacă vrei uite un ajutor :

  • Comerț = Joburi cu noroc/bani
  • Construire = Joburi cu noroc, bani, experiență, și un mare ajutor către oraș.
  • Pune capcane = Joburi cu experiență
 

DeletedUser2854

Guest
Deci de aia tot vad DiM si pe HS cu palarie gri,colier indian auriu,ghete de lucru gri
 

DeletedUser

Guest
Care este cea mai avantajoasa indemanare?
Stiu doar de una testata pe .net
Constructiie-lvl 5(muncitor la calea ferata)-lvl 10(ridica stalpi de telegraf)-lvl 15(construieste o banca)-lvl 20(foraj puturi,construieste un pod)-CAm pe la 27(construieste un ranch)-30 si ceva(construieste mori de vant)-dupa care mai vine si minerit de fier si sapa dupa titei.
Am scris la general LEVELURILE
Astept daca mai stiti poate imi schimb parerea

Ce job este "construieşte o bancă"?
 

DeletedUser2948

Guest
vroia sa zica o gara...da si aia poti de la nivelul 13...am observat pe l4 la nivelul 13 construind gara:)
 

DeletedUser

Guest
Pentru bani nu este numai "Comert" cum am vazut ca au postat uni pe aicea mai este "Pune capcane si Aparenta", dar sa nu uitam ca cele mai "banoase" merseri le facem cu ajutorul aparentei si cele mai "Norocoase" meseri tot cu ajutorul aparentei. Si sunt si multe meseri unde putem sa facem destule puncte de exp. cu aparenta deci eu zic ca "Aparenta" este peste "Pune Capcane".
Parerea mea:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Muncile nu apar la anumite Levele!Ele apar cand ai destule puncte de indemanare pe ce iti cere munca.

Eu zic ca cea mai buna indemanare e Comertul.Iti ofera 3 munci "mari": Comert cu indienii,Mina de argint,Evanghelizare(50%)
 

DeletedUser

Guest
Pentru bani nu este numai "Comert" cum am vazut ca au postat uni pe aicea mai este "Pune capcane si Aparenta", dar sa nu uitam ca cele mai "banoase" merseri le facem cu ajutorul aparentei si cele mai "Norocoase" meseri tot cu ajutorul aparentei ,deci eu zic ca "Aparenta" este peste "Pune Capcane" din toate punctele de vedere

Cu 'pune capcane' ajungi de cel putin 2 ori mai repede la joburi cu mult exp/bani decat cu 'aparenta'.
Cu 'pune capcane' ajungi sa faci si bani si exp. Cu 'comertul' ajungi ca faci doar bani.
Cu 'pune capcane' faci orice, mai putin dueluri si constructii.

Deci,
- daca vreti exp si bani, mergeti pe 'pune capcane'.
- daca vreti bani mai multi, dar experienta mai putina si posibilitatea de a construi intr-un oras, mergeti pe 'construire'.
- daca vreti si mai multi bani si munci cu noroc, mergeti pe 'comert'.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2854

Guest
Scuze era gara dar mereu ma gandesc la banca cand vad imaginea de la construieste o gara
 

DeletedUser

Guest
Mulţumesc de răspuns.
Acum o opinie de a mea:
Dacă te faci aventurier, cel mai bine e să faci în felul următor:
La primul nivel, vei primi la o misiune 3 puncte de îndemânare, 1 va trebui folosită.
Celelalte 2 îndemânări le pui pe pune capcane.
Apoi, la lvl 2, să îţi pui 1 pe carismă şi 3 pe comerţ, ca să faci job-ul "Vânzător de ziare". (Îţi va trebui la o misiune 2-3 ziare)
Şi apoi, până la lvl 12 pui NUMAI pe pune capcane şi dexteritate.
La nivelul 13 până la 16 să pui numai pe mobilitate şi călărie. De ce? Pentru că vei avea nevoie să munceşti 4 ore la cowboy, dar cu capcanele şi dexteritatea nu faci nimic.
De la lvl 17, pui numai pe "Pune capcane" şi pe "Dexteritate". Din câte am văzut, totul va merge ca pe roate la misiunile aventurielilor.
Eu încă nu am testat această teorie, deoarece am ajuns la lvl 15, acuş ajung la 16.
 

DeletedUser2948

Guest
Cu 'pune capcane' ajungi de cel putin 2 ori mai repede la joburi cu mult exp/bani decat cu 'aparenta'.
Cu 'pune capcane' ajungi sa faci si bani si exp. Cu 'comertul' ajungi ca faci doar bani.
Cu 'pune capcane' faci orice, mai putin dueluri.

corect...daca ne uitam putin in top pe l3 cei mai multi is capcanari...si eu cand lucrez la ursi is cel putin 6 pe acelasi loc + de asta unele munci au si putin noroc si mai pica cate un obiect de 200-300$ sau 2,3 trofee.
 

DeletedUser2948

Guest
Mulţumesc de răspuns.
Acum o opinie de a mea:
Dacă te faci aventurier, cel mai bine e să faci în felul următor:
La primul nivel, vei primi la o misiune 3 puncte de îndemânare, 1 va trebui folosită.
Celelalte 2 îndemânări le pui pe pune capcane.
Apoi, la lvl 2, să îţi pui 1 pe carismă şi 3 pe comerţ, ca să faci job-ul "Vânzător de ziare". (Îţi va trebui la o misiune 2-3 ziare)
Şi apoi, până la lvl 12 pui NUMAI pe pune capcane şi dexteritate.
La nivelul 13 până la 16 să pui numai pe mobilitate şi călărie. De ce? Pentru că vei avea nevoie să munceşti 4 ore la cowboy, dar cu capcanele şi dexteritatea nu faci nimic.
De la lvl 17, pui numai pe "Pune capcane" şi pe "Dexteritate". Din câte am văzut, totul va merge ca pe roate la misiunile aventurielilor.
Eu încă nu am testat această teorie, deoarece am ajuns la lvl 15, acuş ajung la 16.

capcanarii nu fac misiuni;)...te asigur de asta...se fac misiunile pana la nivel 7 si nici de cum nu se pune pe comert ca sa faci vanzator de ziare pt. ca ii pierdere de timp;)

cand am zis misiunile pana la nivel 7 ma refeream doar la alea care se pot face;)
 
Sus