Cea mai avantajoasa indemanare

  • Autor subiect DeletedUser2854
  • Data de început

DeletedUser6384

Guest
Puneti punctele in CAPCANE/IMPUSCARE sau ASPECT.asa este cel ami bine :) parerea mea
 

DeletedUser

Guest
cum zicea seesine la indemanari bla bla la construire e bine doar pana faci sapa dupa titei eu pe lumea 1 net cu numele Raduchu am level 41 si pot face : ranchu, fortu, titei, stinge focul, mori de vant, minerit de fier cam asta sunt toate muncile cu construire
 

DeletedUser691

Guest
capcanele sunt cea mai buna indemanare pana la level 30
dupa aceea impuscarea merita
va zic eu
daca vreti sa fiti in top!!
 

DeletedUser2948

Guest
eu cu capcane si aspect i-am luat din urma si pe cei cu impuscare...
 

DeletedUser2948

Guest
tintirea si ferirea?:))...daca imi areti o singura munca care cere una din astea 2 iti dau contul meu de pe l3(nivel 73)
 

DeletedUser

Guest
cum am zis si mai sus este bine sa te axezi pe conducere.poti sa faci munci bune:
foreaza dupa titei(83%),carmestee un vapor cu zbaturi(82%) - bani
pazeste postalionul(75%) - experienta
ataca postalionul(95%) - noroc

ce parere aveti?e bine sa te axezi pe conducere?
 

DeletedUser691

Guest
ai prea putine munci la conducere
mam uitat putin pe weststats
daca vreti sa faceti xp la greu si sa aveti si munci cu noroc si cu bani puneti totul pe impuscare si dexteritate
si in plus daca aveti mult noroc si gasiti bastonul de plimbare si aveti setul de gentleman complet veti avea multe p de munca
 

DeletedUser

Guest
Impuscarea intradevar merge bine cu conducerea dar si cu aspectu si tactica, care deasemenea sunt indemanari pt duel.
eu cu capcane si aspect i-am luat din urma si pe cei cu impuscare...
bravo:D asta e doar noroc pot sa spun. Nu toti jucatorii joaca cu premium si poate asa iai luat sau poate nu sunt asa activi k tn.
Apropo NU EXISTA cea mai avantajoasa indemanare, orice indemanare merge cu mai multe... Am gasit o metoda sa combin aceste indemanari. Cei de pe l1 isi pot da seama dar nu imi divulg secretu:P
 

DeletedUser2948

Guest
capcane - 1-25
conducere 25-50
aspect restu si ai acces la multe cu exp....

stiam si eu asta da nu aveam chef sa modific indemanarile:))
 

DeletedUser2097

Guest
da,dar ca sa fii in top trebuie sa ai ceva timp liber :P.eu o luna sa ceva nu am fost acasa.veneam o data la 3-4 zile.

on topic:acum conducerea se cere si la forturi,deci are un atu in plus:)
 

DeletedUser

Guest
fiecare merge cum vrea eu is aventurier si nu ma duc pe dexteritate -capcane sau conduce sau comert,ma duc ca duelisti si soldatii ,cum fac si unu muncitorii merg pe dueluri :D

 

DeletedUser

Guest
varza?

Care zicea ca comertul e varza?Eu pe l3 sunt in top 10 comert si nu ma doare nicaieri.Am pus doar cate 10 pe tintire +ferire+impuscare si am setul de sarlatan comlet.Fiind axat pe comert fac munci cu:
-experienta:sarlatan,evanghelizare,vanatoare de bizoni(asta daca schimb hainele)
-noroc: vanzare de arme indieniilor,comert cu indienii,comert,sarlatan,transporta munitia
-bani: mina de argint(intre 390$ si 430$/2 ore + 1-2 blocuri de argint )
Cand am pus toate atributele pe carisma am automat si aspect+tactica.Asa ca fiind axat pe comert ma si duelez de mama focului.Scad cate 700-1000/duel cu setul de sarlatan(arma acid coroziv).
P.S. Eu nu am pus de la inceput pe comert.Pana la nivel 10 am pus dupa misiuni si am facut in asa fel incat sa pot face si primele misiuni de la aventurier.Apoi am luat cu shamanul si am pus pe comert.Poti face multe munci cu comertul, daca stii sa schimbi hainele:D Abia astept pana la negocieri de pace;):cool:
 

DeletedUser

Guest
Ai redeschis unn topic de 1 an

On:

Conducere : Xp , Noroc
Pune Capcane : Xp , Bani
Construire : Xp , Bani , Noroc
Comert : Noroc , bani (N-am ce face cu bani pe comert)
 

DeletedUser

Guest
Ai redeschis unn topic de 1 an

On:

Conducere : Xp , Noroc
Pune Capcane : Xp , Bani
Construire : Xp , Bani , Noroc
Comert : Noroc , bani (N-am ce face cu bani pe comert)
Nu pe bune?Si pe conducere nu iei si bani?Vapor cu zbaturi si titei iti zic ceva?Iar la construire...daca tu vrei sa zici ca aceasta indemanare are parte de multe munci cu noroc,atunci mai pune nuca aia in functiune.Ce munci cu noroc ai?Stinge incediul si cam atat!:))
Da' impuscarea nu o zici?Asta,la lvl mare,este cam cea mai buna indemanare.La lvl 78 fac primele 4 la xp,primele 2 la bani si primele 3 la noroc,dupa statisticile de dinainte de ultimul update pe lumile normale.
 

DeletedUser

Guest
capcane

Cred ca comertul iti aduce mai multe avantaje ca pune capcane.Am zis cred nu am nici un cont "capcanar".Acu ce parere aveti de ce am zis eu mai sus?Merita sa va axati pe comert?:D
 
Sus