Cele mai bune carti

DeletedUser

Guest
sincer nu prea imi place la biblioteca deoarece in loc de liniste se trezesc unii"inteligenti" sa citeasca cu voce tare:mad:Asa ca imi iau tot ce vreau la domiciuliu
ps:nu faceti off-topic,plss:P

deci,cui ii place la bibliotece?? :P

Sau cui ii place sa citeasca carti ?

Ca sa fiu on : Citeste cartea ''Mama si copilul'' :D
 

DeletedUser

Guest
sincer nu prea imi place la biblioteca deoarece in loc de liniste se trezesc unii"inteligenti" sa citeasca cu voce tare:mad:Asa ca imi iau tot ce vreau la domiciuliu
ps:nu faceti off-topic,plss:P

scuze. mii de scuze. o povestioara reala.
in timp ce mergeam pe strada vad la un "anticar" ambulant care statea pe jos cu tot cu carti un batranel nervos si suparat mar ca vanzatorul de educatie nu ii aduse cartea pe care o cauta cu multa inversunare: Stapanul lumii.
O carte SF bestiala. m-a distrat teribil.
ce a ajuns societatea. :) in liceu am trait cu carti. cred ca muream daca nu imi ofeream posibilitatea sa visez dincolo de scoala si profesori.
azi scoala e VARZA si nici nu mai citim nimic, doar din obligatie.
 

DeletedUser

Guest
probabil o sa credeti, ca ma amuz.....foarte repede.
nu, ideea era ca anumite carti nu au varsta. poti sa le citesti la 10 ani dar poti la fel de bine sa le recitesti si la 70 de ani.
 

DeletedUser

Guest
Cumparati colectia adevarul si puteti citii.Toate cartile de la Adevarul sunt bune!
 

DeletedUser

Guest
Stapanul lumii scrisa de Aleksandr BELEAEV.

rusii....vecinii astia rai, au o literatura fantastica.
ei au INVENTAT SF-ul.:)
americanii au ecranizat cartile.:))
omul din atlantic e facut dupa o carte a lui beleaev.:))
 

DeletedUser

Guest
Fratii Karamazov, alta carte bestiala.
tot la rusi:(

alte colectii.
ataca si scufunda.
unde se avanta vulturii.
la sud de capul IAWA.
 

DeletedUser

Guest
Marin Preda.

mare scriitor.

COSORUL e alcatuit din 2 parti: una ferooooasa si una lemnoaaaaasa.:))

PROPUNERE:
Sa avem COSOR in joc, ca arma alba.
 

DeletedUser

Guest
te rog foloseste edit-ul.multumesc anticipat<3W

oki. am exagerat putin. recunosc. oricum multumesc ca m-ai suportat. gata, nu iti mai deranjez topicul.
uite: citeste trilogia furnicilor, daca vrei sa omori timpul. dar pana la urma.....tot el ne omoara pe toti. banuiesc ca stiai, intr-un final?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ce mai citeam Jules Verne:X.corabii,insule misterioase,pirati,comori,prietenie &tradare etc.intr-un cuvant:AVENTURA!.chiar mi-e dor de o astfel de carte:).
pt cei care au citit Cei trei muschetari,cititi si Dupa 20 de ani(este continuarea muschetarilor)

Si mai esti si Vicontele de Bragelonne tot continuare din cate am inteles..din pacate nu am putut sa fac rost de ea ca as fi citit cu mare drag despre scumpul meu Raul :)
 

DeletedUser8160

Guest
Daca iti place cartile SF citeste Warcraft-Stapanul clanurilor sau Warcraft-Ultimul gardian
 

DeletedUser

Guest
vine adevarul cu shakespeare...cred ca o sa fie interesanta:D...

@Dandey:ia hai sa ma laud:D...cati ani ai?ca eu am 9 si am citit-o de vreo 3 ori;concluzia:SUUUPEEER carte!
 

DeletedUser5099

Guest
paul feval - cersetorul negru
sau
Raymond Chandler- ramas bun pentru vecie
 
Sus