Cele mai bune filme western

DeletedUser

Guest
3:10 to Yuma ii super da sfarsitu strica totul
adica Ben Wade ii ajuta intr-un fel pe aia sa il duca la spanzuratoare....super SF
cand au ajuns in orasul unde era gara Ben Wade fugea de gasca lui care vroia sa il salveze si il ajuta pe Dan sa il duca la spanzurat :))
hai ma da-l incolo
si la sfarsit isi impusca gasca
da impuscaturile arata fain;)

mi se pare mult mai fain appaloosa...ii mai real
 

DeletedUser

Guest
3:10 to Yuma ii super da sfarsitu strica totul
adica Ben Wade ii ajuta intr-un fel pe aia sa il duca la spanzuratoare....super SF
cand au ajuns in orasul unde era gara Ben Wade fugea de gasca lui care vroia sa il salveze si il ajuta pe Dan sa il duca la spanzurat :))
hai ma da-l incolo
si la sfarsit isi impusca gasca
da impuscaturile arata fain;)

mi se pare mult mai fain appaloosa...ii mai real


3:10 to Yuma este unu dintre cele cele mai bune filme vazute de mine(si am vazut multe filme).Si ca sa te lamuresc->n-ai fost atent in timpul filmului.Ben mai fusese de vreo 3 ori la Yuma si evadase de fiecare data:D.Fiul lui Dan isi considera tatal cam fraier ca sa zic asa.Si Ben decide sa insceneze urcarea in tren pt. ca fiul lui Dan sa fie mandru de propriul tata.Si faptul ca-si impusca gasca...cred ca atunci Ben si-a dat seama ca in viata sunt lucruri mult mai importante decat tot ce realizase sau gasca lui,atunci cand l-a vazut pe Dan doborat.


3%2010%20to%20yuma.jpg
 

DeletedUser

Guest
dap ai dreptate...la sfarsit am vazut ca lui Ben i-a parut rau pt Dan dar daca te uitai si tu mai bn vedeai ca Dan si-a trimis fiul acasa ca sa nu moara impuscat de aia...normal baiatu trebuia sa plece si Dan trebuia sa il duca pe ala in tren...na dupa ce au fugit putin de aia s-au ascuns si atunci apare baiatu care trebuia sa fie acasa la laptik...oricum si tu ai avut dreptate recunosc...
dar eu am fost putin nelamurit la faza aia:D

hai ca incepem sa iesim din tema
 

DeletedUser

Guest
Mai iute ca moartea - sau cam asa ceva cu Leonrdo DiCaprio :D
Good;)
 

DeletedUser2948

Guest
The Battle of Alamo (mai invatati putina istorie...si vedeti cum arata un cutit Bowie autentic...pt. ca unul dintre personajele principale este chiar James Bowie)
 

DeletedUser

Guest
pai... un top:
cel bun, cel rau si cel urat(suuperb! acolo la sfarsit apare si poncho-ul lui clint)
cei 7 magnifici
intoarcerea celor 7 magnifici
inca o continuare la 7 magnifici(nu mai e cu cei din primele 2)
pentru un pumn de dolari
pentru cativa dolari in plus...
am dat sa descarc battle of alamo si 3:10 to yuma:))
 

DeletedUser2948

Guest
vezi sa iei filmul:))...ca este si documentar cu batalia de la alamo
 

DeletedUser

Guest
Am vazut Asasinarea lui Jesse James de catre lasul Robert Ford. Explica foarte bine relatie din realitate dintre ei, cel din urma facand parte din banda, Jesse asigurandu-i un acoperis deasupra capului si o masa calda. Jesse James a fost omorat pe 3 aprilie 1882 in propria casa de catre Robert Ford.

the-assassination-of-jesse-james-by-the-coward-robert-ford-soundtrack.jpg


In imagine: cel din fata, Brad Pitt, e Jesse James, iar cel din spate e Robert Ford.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
printre altele...trilogia lui sergio leone cu clint eastwood... scenele duelurilor sunt memorabile!!:).........cu lectia bine invatata de la maestrul kurosawa...
Clint Eastwood and his Mule_A Fistful of Dollars_...my mistake: four coffins
For A Few Dollars More_Final Duel_When the chimes end, pick up your gun. Try and shoot me, Colonel..... Just try it.
The Good The Bad and the Ugly_Finale_You see in this world there's two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig.
You dig...


si trilogia lui dan pita, cu ardelenii...simpatica
 

DeletedUser2320

Guest
Am vazut Asasinarea lui Jesse James de catre lasul Robert Ford. Explica foarte bine relatie din realitate dintre ei, cel din urma facand parte din banda, Jesse asigurandu-i un acoperis deasupra capului si o masa calda. Jesse James a fost omorat pe 3 aprilie 1882 in propria casa de catre Robert Ford.

the-assassination-of-jesse-james-by-the-coward-robert-ford-soundtrack.jpg


In imagine: cel din fata, Brad Pitt, e Jesse James, iar cel din spate e Robert Ford.

O sa il incerc.
 

DeletedUser

Guest
Am vazut Asasinarea lui Jesse James de catre lasul Robert Ford. Explica foarte bine relatie din realitate dintre ei, cel din urma facand parte din banda, Jesse asigurandu-i un acoperis deasupra capului si o masa calda. Jesse James a fost omorat pe 3 aprilie 1882 in propria casa de catre Robert Ford.

the-assassination-of-jesse-james-by-the-coward-robert-ford-soundtrack.jpg


In imagine: cel din fata, Brad Pitt, e Jesse James, iar cel din spate e Robert Ford.

tu realizezi ca nu tot ce vezi in filme nu e adevarat?
 
Sus