cheia 3

  • Autor subiect DeletedUser17272
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser20126

Guest
Am si eu nevoie de putin ajutor, sunt aventurier si am level 81. am facut reskil pentru pusca si am pus toate punctele pe dexteritate si motorica, am 373 puncte pe motorica si 92 pe dexteritate fara bonusuri din haine. Din pacate am norocul $ 2461 - 7385, iar puncte de munca +809, din cate am auzit nu pica cheia daca nu ai norocul 7500 cel putin,este adevarat? Sa continui sa caut cheia sau sa ma opresc sa mai fac level ceva?
Multumesc anticipat pentru ajutor!
 

lord ion

West Marshal
Am si eu nevoie de putin ajutor, sunt aventurier si am level 81. am facut reskil pentru pusca si am pus toate punctele pe dexteritate si motorica, am 373 puncte pe motorica si 92 pe dexteritate fara bonusuri din haine. Din pacate am norocul $ 2461 - 7385, iar puncte de munca +809, din cate am auzit nu pica cheia daca nu ai norocul 7500 cel putin,este adevarat? Sa continui sa caut cheia sau sa ma opresc sa mai fac level ceva?
Multumesc anticipat pentru ajutor!

poti da linistit cu valorile astea
eu cam tot asa aveam si am luat cheia
intre timp mai cresti si in nivel...
atentie la motivatie, insa...
 

DeletedUser20126

Guest
poti da linistit cu valorile astea
eu cam tot asa aveam si am luat cheia
intre timp mai cresti si in nivel...
atentie la motivatie, insa...

Multumesc mult pentru raspunsul dat, am vorbit cu mai multi si majoritatea imi zicea ca nu o iau daca nu am peste 7500 norocul, ok atunci ma tin de treaba in continuare pana pica, motivatia sa nu fie sub 80 % da ?
Mersic inca odata pentru ajutor.
 

lord ion

West Marshal
Multumesc mult pentru raspunsul dat, am vorbit cu mai multi si majoritatea imi zicea ca nu o iau daca nu am peste 7500 norocul, ok atunci ma tin de treaba in continuare pana pica, motivatia sa nu fie sub 80 % da ?
Mersic inca odata pentru ajutor.

motivatia 89% adica 2 ore de munca...
serii de 1/2, de 1/4, dai cum vrei...
dar sa ajungi cu motivatia la 89, consumi 2h de munca...
te descurci de aici...
 

DeletedUser

Guest
Am gasit si eu a 3-a cheie in sfarsit.
Jefuitor de morminte, 913pdm, premium pe noroc, noroc 2522-7566, motivatie 94%(100% cand am dat sa munceasca), timp de cautare aprox 1luna.

Acum incepe cautarea comorii cu 3 lacate...

LE: Am luat si pusca de aur. A fost nevoie de 1h la stinge incendiul, 1h la sarlatan, 2h la cautare de comori.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Salut ,
am norocul $ 2595 - 7786 , +743 pdm la lucreaza ca negustor ambulant si inca nu mia picat cheia 3 tin ridicata motivatia peste 80 %.. Mai sunt si alte misiuni care ar trebui completate inainte ? Misiunea de la orasul fantoma o am facuta de jumatate pana dupa rubin .Daca stie cineva ce mai trebuie sa fac sami spuna va rog , multumesc
 

DeletedUser20126

Guest
Inca o intrebare legata de cheia nr 3, daca am gasit-o este posibil sa mai pice inca odata ?
Eu am citit pe forum ca nu mai poate pice la jefuitor ci doar in cufere sau poate fi cumparata, dar unii mi-au zis ca poate pica in continuare daca muncesti la jefuitor sau negustor, care este adevarul pana la urma?
Multumesc Anticipat pentru raspunsuri!
 

DeletedUser

Guest
Eu am obtinut A treia cheie pe Lumea 1 de la Jefuitor de morminte,la nivel 80,cu 775 puncte de munca,si am procedat in felul urmator:
-Am mutat toate punctele de atribute pe dexteritate.
-Am mutat toate punctele de indemanare pe indemanare motrica.
-Am activat contul premium pe:automatizare,bonus de caracter (sunt aventurier),salariu mai mare,mai multa energie.
-M-am uitat pe Tw-Db.Info la munci,si am cautat cele mai bune iteme pentru Jefuitor de morminte (pentru cei care nu stiu cum se foloseste site-ul,aici aveti cele mai bune iteme http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=7c1a13c1a18c2a19c1a ).
-Pentru motivatie am folosit Tigari cu filtru.
 

DeletedUser20126

Guest
Am reusit sa iau cheia intr-un tarziu, insa stau de 3 zile la ,,cautare de comori,, si nu reusesc sa gasesc comoara :(
Intrebarea mea este : Trebuie sa ai motivatie ridicata la aceasta munca pentru ati pica comoara? Acum am motivatie 20 % si nu stiu daca sa mai muncesc sau sa ridic motivatia, m-am chinuit prea mult pentru pusca, nici nu stiu daca se mai merita sa o iau :(
Multumesc anticipat pentru raspunsuri si ajutor!


EDIT:
S-a rezolvat intre timp, am luat comoara la 21 % motivatie, deci nu conteaza motivatia....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20345

Guest
asta noroc....o caut de maxim o saptamana cam 2 ore pe zi la negustor si surpriza a venit
[report=89162154725b6a1bff]Raport de muncă: Lucrează ca negustor ambulant [/report]
 

DeletedUser

Guest
deci pt jefuitor 750+ pdm...ca sa gasesti cheia....

dar pt negustor ambulant cate?....stie cineva?:confused:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
La nivel 120 o sa ai 144 puncte de atribute si 444 puncte de indemanare,daca termini toate seturile de misiuni care ofera ca recompensa puncte de atribute si puncte de indemanare,pentru munca Lucreaza ca negustor ambulant trebuie sa:
-Muti toate punctele de atribute pe carisma,si toate punctele de indemanare pe comert.
-Sa ai bonus pe caracter daca esti aventurier,si bonus pe noroc.
-Sa ai echipate cele mai bune iteme pentru puncte de munca,care le gasesti in link-ul de mai jos,sau setul de gentleman complet echipat (ofera bonusuri pt. indemanarile si atributele folosite la munca asta,plus 100 pdm)
http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=7c1a17c1a22c2a24c1a
 

DeletedUser

Guest
La nivel 120 o sa ai 144 puncte de atribute si 444 puncte de indemanare,daca termini toate seturile de misiuni care ofera ca recompensa puncte de atribute si puncte de indemanare,pentru munca Lucreaza ca negustor ambulant trebuie sa:
-Muti toate punctele de atribute pe carisma,si toate punctele de indemanare pe comert.
-Sa ai bonus pe caracter daca esti aventurier,si bonus pe noroc.
-Sa ai echipate cele mai bune iteme pentru puncte de munca,care le gasesti in link-ul de mai jos,sau setul de gentleman complet echipat (ofera bonusuri pt. indemanarile si atributele folosite la munca asta,plus 100 pdm)
http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=7c1a17c1a22c2a24c1a

ms ca mi-ai zis...(stiam deja)

tu ai citit ce am scris eu?:hmf:
 

DeletedUser

Guest
ms ca mi-ai zis...(stiam deja)

tu ai citit ce am scris eu?:hmf:

Omule,ai intrebat cate pdm iti trebuie pt. Lucreaza ca negustor ambulant ca sa iei cheia 3,iar eu ti-am spus aproape toate modalitatile,daca nu,toate,de a face cat mai multe pdm,pai la 120 daca faci tot ce am scris eu acolo o sa ai peste 1100-1200 pdm la negustor,si norocul peste 8300 $.
 

DeletedUser

Guest
Omule,ai intrebat cate pdm iti trebuie pt. Lucreaza ca negustor ambulant ca sa iei cheia 3,iar eu ti-am spus aproape toate modalitatile,daca nu,toate,de a face cat mai multe pdm,pai la 120 daca faci tot ce am scris eu acolo o sa ai peste 1100-1200 pdm la negustor,si norocul peste 8300 $.

de la cate in sus...la jefuitorr de la 750 pdm in sus....nu ma int sa imi spui cat fac cu toate punctele....

spunemi minimul cu care pot gasi cheia...odata ce s-a gasit si cu 750 pdm la jefuitor......

presupun ca la negustor in jur de 600-650:nesigur:
 

DeletedUser11151

Guest
Salutare.
Vreau sa fac si eu pusca de aur pe lumea El Dorado, insa, imi lipseste cheia 3.
Eu sunt lvl 76 si daca mut toate punctele de indemanare pe motrica si toate atributele pe dexteritate o sa am asa: 78 de atribute pe dexteritate si 238 de puncte pe indemanare motrica. Norocul variaza intre 2369 - 7108 cu premium pe salariu mai mare activat. Tin sa precizez ca am cele mai bune iteme pentru levelul meu, si anume: bizon, geaca de piele de lux, cizme de lux, stetson de lux, esarfa maro, pusca lui Granmont, pantaloni de panza de lux si curea verde cu cap de mort.
Intrebarea mea este urmatoarea: Am sanse sa gasesc cheia 3 cu norocul cuprins intre 2369 si 7108??
Va multumesc pentru timpul acordat.
O zi buna va doresc si spor la joc.
<3W
 

DeletedUser12402

Guest
Am gasit A treia cheie pe Buffalo.La nivel 84(am avansat in dimineata asta la nivel 85),la 724 pdm la Jefuitor de morminte.
[report=20797955d4c326baf2]Raport de muncă: Jefuitor de morminte [/report]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11966

Guest
eu am 630 pdm la lvl 83 pe el dorado la negustor ambulant si valoare 7540 cu premium...problema e nu numai ca nu gasesc cheia 3(am 8 zile de munca),dar pica foarte greu iteme,avand in vedere norocul urias al muncii 97%...am gasit calamity,un schofield de precizie,blugi gri,jacheta de lux si o arma de batalie de 6000 $...mi se pare slabut,pica in schimba tot felul de produse
 

DeletedUser10117

Guest
Sieu am intre 1557-4651 noroc la jefuitor de morminte si pana acum am gasit zic eu produse foarte valoroase cum ar fi Centura lui Adah Isaacs Menkes; pana de pus in par;cravata de lux,colier de perle,pantalonii in carouri a lui Annie Oakley,peper boxul lui allen,floreta lui athos,dar cheia 3 nu
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus