Clasament aliante

DeletedUser

Guest
Nume propunere:Clasament alianta.
Descriere:Poate ca sunt 2 alianta in razboi si se intrec intre ele, si ar dori sa vada care e mai tare, avand rezultate asemanatoare.Sau o alianta mai mica care doreste sa vada pe ce loc e ca sa avanseze mai mult.Daca exista clasament pt dueluri, orase etc. de ce sa nu existe si un clasament pentru aliante?Un clasament pt aliante e necesar cum e necesar si clasamentul oraselor.Exista o ,,portita'' pentru a vedea aliantele de top dar nu toti stiu siteul unde arata clasamentul.Decat sa se atace cu intrebari unde este un astfel de clasament ar fi mai usor sa fie acest buton.

Avantaje:eek: mai buna organizare a jocului, mai mare concurenta intre aliante, mai multe forturi atacate=distractie

Dezavantaje:Putin de lucru la design pentru ca trebuie facut ceva ca sa incapa toate butoanele.

Scuzati pentru fontul diferit, si pentru ca am scos clasamentul oraselor dar numai asa imi incapea



Poze:



Scuzati pt fontul diferit si pentru ca am scos clasamentul oraselor dar numai asa imi incapea
 

DeletedUser

Guest
CONTRA, poti avea asa ceva pe Tw-db.

Exista o ,,portita'' pentru a vedea aliantele de top dar nu toti stiu siteul unde arata clasamentul.Decat sa se atace cu intrebari unde este un astfel de clasament ar fi mai usor sa fie acest buton.

asta iti zice ceva?
 

DeletedUser12402

Guest
Exista o ,,portita'' pentru a vedea aliantele de top dar nu toti stiu siteul unde arata clasamentul.Decat sa se atace cu intrebari unde este un astfel de clasament ar fi mai usor sa fie acest buton.

asta iti zice ceva?

Pe Tw-db.info iti arata forturile detinute de alianta x!
Oricum,CONTRA!Ai Tw-bd.info...
 

DeletedUser

Guest
Exista o ,,portita'' pentru a vedea aliantele de top dar nu toti stiu siteul unde arata clasamentul.Decat sa se atace cu intrebari unde este un astfel de clasament ar fi mai usor sa fie acest buton.

asa ar fi cu mult mai simplu si mai rapid, ar evita alte topicuri deschise fara nici un rost
si ar mai fi un plus pentru orasele fara alianta
deci pro
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pro,am fi informatii de pierderile si castigurile aliantei..Forturi.Dueluri..ETC
 

DeletedUser15693

Guest
De ce propuri ceva care exista in acest moment?:blink:

CONTRA exista clasament al aliantelor
 

DeletedUser

Guest
De ce propuri ceva care exista in acest moment?:blink:

CONTRA exista clasament al aliantelor


pai nu ar fi mai usor sa dai la clasament decat sa tot scri la siteuri si sa stai juma de ora sa importe lumea?in plus ca altii nici nu stiu de clasamentul ala
 

DeletedUser16563

Guest
PRONTRA

deoarece am incercat cu tw-db arata detaliat doar aliantele de top, dar daca am avea un clasament al aliantelor cum e cel al aoraselor sau al jucatorilor ar fi mai usor sa vezi detaliile mai multor aliante...
 

DeletedUser

Guest
PRO
Ne-am putea alege mai usor in ce alianta putem intra:ras:
 

DeletedUser

Guest
PRO.... de ce sa mergem pe tw-db cand putem face acest lucru direct din the west ?

PS:Cautati motive mai bune pt a zice contra nu aiureli...:mad:
 

DeletedUser

Guest
pai pentru cei cu netu' slab stiti cat dureaza sa arate clasamentu' aliantelor?Si in plus altii nici nu stiu unde sa intre sa vad clasamentu pe aceste siteuri si ar fi mai usor sa dea in 3 secunde la clasament decat sa tot caute pe gogu' sa astepte sa se importe aliantele si toate astea.Mai dati cu parerea...
 

DeletedUser16869

Guest
CONTRA

-deja exista pe TW-DB.
-e inutil, dupa parerea mea, aliantele sunt o mare prostie.
 

DeletedUser

Guest
Contra,exista deja!!

unde exista asa ceva in joc?aratami si mie un print screen.De cate ori vam explicat:

Nu toti stiu DE ACESTE SITEURI!!!!De exemplu intra un jucator care nu a mai jucat west, si dupa ce vede care e treba cu orasele si aliantele vrea sa intre in cea mai puternica alianta si el nu stie de siteuri, unde se uita sa vada care e cea mai mare alianta???
 

DeletedUser

Guest
PRO TOTAL ! Mai multa concurenta intre aliante.


Si cei care nu folosesc forumul de unde sa stie de tw db?Mie mi se pare o aiureala argumentul ca exista tw db. Aia e cu totul altceva fata de joc. :huh:
 

DeletedUser19470

Guest
contra, nu-si are rostu', poti sa numeri forturile fiecarei aliante si sa vezi care e mai buna(aia cu mai multe...)
 

DeletedUser

Guest
O alianta nu este cea mai buna daca are cele mai multe forturi.

Nu se va implementa asa ceva in joc, deoarece timpul ar creste foarte mult cu interogarile bazelor de date. Sa ne gandim ca in west simultan sunt foarte multe conexiuni si useri online.
Este mult mai convenabil sa fie intr-un site extern.


Ceea ce este pe TW-DB este doar o harta politica, nimic mai mult, asa ca mai bine va uitati mai atent inainte de a comenta si a spune ca exista, spamerilor!


Ideea ta este buna! O votez.

Pe http://www.westforts.com/ gasiti top orase si jucatori. Aici s-ar putea crea un top pentru aliante, unde unul din principiile de baza ar fi adunarea punctelor jucatorilor din alianta.

PRO.
 
Sus