Clase caracter

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
propun posibilitatea schimbarii clasei de caracter
argumente pro : mai putine multi-conturi datorate greselii alegerii clasei de caracter
ar putea imbunatati activitatea pe toate lumile de joc
 

DeletedUser14052

Guest
pro este o idee buna pentru cei care aleg caracterul gresit
<3W
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4329

Guest
Da

Pro desi ma indoiesc ca o sa se faca vreodata,e propusa de cand lumea..:indian:
 

DeletedUser26089

Guest
o idee buna
sa-ti schimbi clasa de caracter fara nici un cost e cam nasol... o sa vezi plina lumea de duelisti sau aventurieri
de ex vrei sa faci reskill pe duel clar iti schimbi clasa in duelist vrei pe fort schimbi clasa de caracter iar si tot asa

parerea mea este urmatoarea: schimbarea clasei de caracter sa fie contracost de exemplu prima data 1000 pepite la a 2-a oara sa se dubleze si tot asa, sa nu-si permita toti sa schimbe clasa de caracter pentru ca asa apar avantajele in joc si inno castiga
oricum sunt dispus sa-mi pun casa la bataie ca acest lucru nu o sa se intample niciodata :ras:
asa ca pana una-alta spor la joc tuturor claselor de caracter!!!
 

DeletedUser26513

Guest
Contra,nu schimba nimeni regurile unui joc dupa 4-5-6-7 ani :)) .
 

DeletedUser16953

Guest
PRO , sunt multi care vor sa schimbe rasa , printre care si eu :) , + ca a mai fost chestia asta acum ceva ani
 

DeletedUser25776

Guest
salut

o idee buna
sa-ti schimbi clasa de caracter fara nici un cost e cam nasol... o sa vezi plina lumea de duelisti sau aventurieri
de ex vrei sa faci reskill pe duel clar iti schimbi clasa in duelist vrei pe fort schimbi clasa de caracter iar si tot asa

parerea mea este urmatoarea: schimbarea clasei de caracter sa fie contracost de exemplu prima data 1000 pepite la a 2-a oara sa se dubleze si tot asa, sa nu-si permita toti sa schimbe clasa de caracter pentru ca asa apar avantajele in joc si inno castiga
oricum sunt dispus sa-mi pun casa la bataie ca acest lucru nu o sa se intample niciodata :ras:
asa ca pana una-alta spor la joc tuturor claselor de caracter!!!


hmm de unde atatea pepite gandesti logic? la a doua oara 500pepite poate :P:P
 

DeletedUser

Guest
eu ma gandeam la o misiune gen acelea care resetau indemanarile si cei care au jucat sau stiu despre ce este vorba .... au habar despre ce vorbesc
a fost cel putin o misiune de acest gen una prin 2014 denumita compensare unde puteai schimba buildul de duel/fort parca nu mai tin minte exact exact dar in decursul anilor a fost si ceva de acest gen

http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_102
pentru cei ce nu stiau de existenta ei va arat si linkul
 

DeletedUser11033

Guest
Pro , sunt multi care au ales gresit clasa de caracter.
 

DeletedUser24094

Guest
Și dacă au ales-o greșit ce? Te avertizează destul de clar când îți alegi clasa de caracter, îți spune ca o poți face o singură dată.

Contra.
Motiv
Dacă ar fi posibil așa ceva, toți (care știu să joace) vor începe cu clasă de caracter muncitor, deoarece le oferă un bonus de xp la munci. Ajung la levelul dorit și își schimbă clasa.
Dar, cu misiunile de la clasă de caracter cum rămân? le poți face mereu când îți schimbi clasa?
Fiecare clasă de caracter are plusurile și minusurile ei. Când îți alegi clasă de caracter trebuia deja să știi ce vrei să faci lumea respectivă.
 

DeletedUser20606

Guest
Și dacă au ales-o greșit ce? Te avertizează destul de clar când îți alegi clasa de caracter, îți spune ca o poți face o singură dată.

Contra.
Motiv
Dacă ar fi posibil așa ceva, toți (care știu să joace) vor începe cu clasă de caracter muncitor, deoarece le oferă un bonus de xp la munci. Ajung la levelul dorit și își schimbă clasa.
Dar, cu misiunile de la clasă de caracter cum rămân? le poți face mereu când îți schimbi clasa?
Fiecare clasă de caracter are plusurile și minusurile ei. Când îți alegi clasă de caracter trebuia deja să știi ce vrei să faci lumea respectivă.



Au fost multe astfel de propuneri, unele mult mai detaliate ca aceasta.
Ideea e sa-ti poti schimba clasa de caracter o singura data, nu de fiecare data cand ai chef.

Marele dezavantaj, asa cum ai si spus, sunt misiunile fiecarei clase in parte. Insa cu putina inventivitate se poate rezolva si asta. Solutii exista.

Eu activez pe Colorado.Clasa aventurier. Cont facut acum multi ani. Intre timp s-au schimbat nu multe, ci foarte multe lucruri . Zici ca trebuia sa stim ce vrem sa facem o data cu alegerea clasei. Dar de unde puteam sti cate modificari va suferi jocul? S-au schimbat atatea la sistemul de duel, desi nici macar n-am fost anuntati. Jocul e destul de dezechilibrat. O optiune de schimbare a clasei de caracter, fie ea free sau contra cost, mi se pare de bun-simt.

Din partea mea, un mare PRO
 

DeletedUser24094

Guest
Eu aș fi pro cu ceva de genul doar în următorul caz,

Odată ajunși la nivel 150 să poți reîncepe de la level 1, să îți rămână pe cont inventarul + punctele de îndemânare primite din misiuni, odată ce ești iar level 1, poți face iar acele misiuni pentru puncte, poți schimba clasă, absolut tot. Și e destul de greu să ajungi la 150, dar, odată ajuns acolo nu prea mai ai ce face.
 

DeletedUser

Guest
Au fost multe astfel de propuneri, unele mult mai detaliate ca aceasta.
Ideea e sa-ti poti schimba clasa de caracter o singura data, nu de fiecare data cand ai chef.

Marele dezavantaj, asa cum ai si spus, sunt misiunile fiecarei clase in parte. Insa cu putina inventivitate se poate rezolva si asta. Solutii exista.

Eu activez pe Colorado.Clasa aventurier. Cont facut acum multi ani. Intre timp s-au schimbat nu multe, ci foarte multe lucruri . Zici ca trebuia sa stim ce vrem sa facem o data cu alegerea clasei. Dar de unde puteam sti cate modificari va suferi jocul? S-au schimbat atatea la sistemul de duel, desi nici macar n-am fost anuntati. Jocul e destul de dezechilibrat. O optiune de schimbare a clasei de caracter, fie ea free sau contra cost, mi se pare de bun-simt.

Din partea mea, un mare PRO

ma bucur sa vad ca mai sunt oameni cu ratiune pe acest joc... pentru ca unii nici nu incearca sa vada partile bune si zic din start contra ca de .... nu s-ar simti ei bine in pielea lor daca n-ar fi asa
 

DeletedUser25776

Guest
salut

:hmf: lasa sa comenteze aiurea sa numere voturile de PRO si numai PRO sa vada cata lume vrea pro pt schimbarea clasei desi ma gandesc ca cei de la inno dorm in pesteri daca nu fac nimic...pe alte jocuri unde joc eu...e schimbat intr-o saptamana fratilor dar aici...e jale de fara de valoare...
 

DeletedUser25910

Guest
CONTRA
Vrei alta clasa de caracter? Fa alt cont taica
Cine te-a pus sa-ti alegi clasa fara a te gandi?:blink:
 

DeletedUser20606

Guest
CONTRA
Vrei alta clasa de caracter? Fa alt cont taica
Cine te-a pus sa-ti alegi clasa fara a te gandi?:blink:

Dar pe tine cine te-a pus sa comentezi fara sa gandesti?
Fiecare are o parere, dar consider ca ar trebui sa vina si cu argumente solide in favoarea ei. Sa zicem ca ai un cont de nivel 148, clasa aventurier. Dar tu vrei clasa soldat, pentru a te apuca de fort, spre exemplu. Trebuie sa te apuci iar, s-o iei de la zero??
Hai sa luam conturile vechi. Cei care si-au facut cont pe l1 inca de la inceput. Au trecut ani de zile. Ce e gresit in faptul ca vor o schimbare???
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus