Colecția dă scripturi a lu' Fane

DeletedUser

Guest
da7306953f.png

Un mic topic unde planuiesc sa-mi postez "colectia" personala de userscript-uri (faurite de mine, desigur).

O sa incep cu unul proaspat lansat, cu ocazia noii tombole ce va urma.

Probabil sunteti familiari cu scriptul "TW Friends", care va ajuta sa trimiteti inimi/artificii/oua/balarii prietenilor, si in acelasi timp va arata cate balarii v-au trimis prietenii.

Ce nu stiti, este ca acel script trimite un request la server din 2 in 2 minute, ceea ce poate cauza intreruperi (lag) de server/browser.

Timp de cateva saptamani am lucrat impreuna cu Diggo11 (fost CM West Beta, actual Dev InnoGames), la un script similar (daca nu identic) cu TW-Friends, care sa nu creeze probleme.

Cum arata jocul dupa ce instalezi scriptul (Daca avem tombola activa):
b172b4e0d7.jpg

Mare parte din texte sunt inca in Engleza, cele care apar in Romana sunt luate direct din frontend-ul jocului, dar e posibil sa le traduc si pe restul, cu timpul (Eventual puteti sa-mi trimiteti traduceri, daca va deranjeaza romana mea de ungur trimis in strainatate)

Link catre script: https://xshteff.github.io/userscripts/twbf.user.js

Va rog fara flame/troll in topic, incercati sa lasati feedback constructiv, orice parere/eroare trebuie raportata in acest topic (Daca-i in privat posibil sa uit de ea).

Ma mai gandesc daca postez Magic Bundle-ul aici.

O zi buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24094

Guest
Bine ca te-ai gândit să postezi si pe la noi :D.

La scriptul cu prieteni, dacă ai putea face o coloană nouă în care sa fie afișată frecvență cu care trimitea acele bălării ar fi perfect, se poate vedea frecvență dacă ții cursorul pe câte ti-a trimis, dar nu poți ordona în funcție de frecvență, așa știi pe cine să mai scoti :D.
 

DeletedUser

Guest
Bine ca te-ai gândit să postezi si pe la noi :D.

La scriptul cu prieteni, dacă ai putea face o coloană nouă în care sa fie afișată frecvență cu care trimitea acele bălării ar fi perfect, se poate vedea frecvență dacă ții cursorul pe câte ti-a trimis, dar nu poți ordona în funcție de frecvență, așa știi pe cine să mai scoti :D.

Momentan am afisat numarul total de balarii primite si datile in care au fost trimite. O sa bag probabil mai tarziu si frecventa.

f8d56711cd.jpg


Textul in germana o sa apara in romana, pe serverul .ro.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Probleme cu utilizatorii de Mozilla Firefox. Aparent daca primiti oua de la prieteni nu mai puteti deschide fereastra. Am rezolvat problema, o sa updatez scriptul in cateva minute.
 

DeletedUser

Guest
Script ne-atins de un an. Plictiseala mare. Facut update.
92d8b38c90.gif

K. Mersi.
 

DeletedUser15241

Guest
La scriptul ala de trimis nu se poate face sa apara si cat ai trimis la fiecare? Caci apare cate au trimis prietenii din lista dar nu cate ai trimis tu iar daca ar aparea asa poti trimite atat cat ai primit de la fiecare caci nu toti dau zi de zi si dupa un timp nu mai tii cont de cate ai trimis si daca iai trimis mai mult sau mai putin de cat ai primit.
 

DeletedUser

Guest
La scriptul ala de trimis nu se poate face sa apara si cat ai trimis la fiecare? Caci apare cate au trimis prietenii din lista dar nu cate ai trimis tu iar daca ar aparea asa poti trimite atat cat ai primit de la fiecare caci nu toti dau zi de zi si dupa un timp nu mai tii cont de cate ai trimis si daca iai trimis mai mult sau mai putin de cat ai primit.
Nu cred ca exista in joc log-uri sa contina ce vrei tu. O sa vad ce pot face zilele astea.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus