Comandantul fortului mai poate repinge un jucator?

  • Autor subiect DeletedUser18711
  • Data de început

DeletedUser18711

Guest
M-am pozitionat in turn cu 30 de minute inainte de inceperea luptei in apararea fortului mic de 50 de aparatori Nimicpol Nicumur. La inceperea luptei, care continua si acum, desi erau doar 41 aparatori am fost scos din lupta, iar in turnul in care ma situasem erau doar 2 aparatori. Comandantul fortului mai poate repinge un jucator dupa noile reguli? Rog sa-mi raspunda un moderator pentru ca raspunsul sa fie clar pentru toti cei interesati de acest subiect foarte important.
 

DeletedUser24094

Guest
Daca doresti strict raspunsul unui moderator apeleaza cu incredere la sistemul de suport.

La fort mic sunt 42 de locuri pe aparare, daca sunt 42 de jucatori cu grad mai mare decat al tau tu nu intri la batalie.
 

DeletedUser18711

Guest
pentru Doxie: am ales sa pun intrebarea pe forum pentru ca raspunsul moderatorului este de un foarte mare interes general pentru multi alti jucatori aflati in situatia mea. este frustrant ca, dupa ce am cumparat toate cele 6 piese ale echipamentului de lupta la fort, am cumparat Winchester de precizie, am luat imbunatatire a armei stangi 75-75 daune, am plecat cu 2,5 ore din orasul meu pentru a ajunge cu 30 minute inainte de inceperea luptei, m-am pozitionat in turn care la inceperea luptei a avut doar 2 aparatori, in total fiind 41 aparatori (deci un loc liber pana la 42 tot ar fi fost si pentru mine), apoi inca 2 ore pierdute cu intoarcerea; si sa fiu scos din joc de un eventual capriciu al comandantului fortului. sau poate este alta cauza. de aceea am apelat la ajutorul unui moderator.
pentru xShteff: citeste cu atentie cela scrise in prima postare , astfel ca supozitia ta cade si apoi postarea aceasta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10117

Guest
pentru Doxie: am ales sa pun intrebarea pe forum pentru ca raspunsul moderatorului este de un foarte mare interes general pentru multi alti jucatori aflati in situatia mea. este frustrant ca, dupa ce am cumparat toate cele 6 piese ale echipamentului de lupta la fort, am cumparat Winchester de precizie, am luat imbunatatire a armei stangi 75-75 daune, am plecat cu 2,5 ore din orasul meu pentru a ajunge cu 30 minute inainte de inceperea luptei, m-am pozitionat in turn care la inceperea luptei a avut doar 2 aparatori, in total fiind 41 aparatori, deci un loc liber pana la 42 tot ar fi fost si pentru mine; sa fiu scos din joc de un eventual capriciu al comandantului fortului. sau poate este alta cauza. de aceea am apelat la ajutorul unui moderator.
pentru xShteff: citeste cu atentie cela scrise in prima postare , astfel ca supozitia ta cade si apoi postarea aceasta.


Poate nu ai avut loc la fort,poate ai avut recrut sau chiar soldat sau nu ai fost online si nu te-a primit comandantu
30 de minute inainte de batalie nu este bai,eu o data m-am inscris cu 1 zi inainte si aveam grad de soldat si tot nu am avut loc.ironia sortii.
 

DeletedUser18711

Guest
pentru MARYO8: am rugat un moderator sa indice posibile cauze de respingere a mea din lupta si in special daca, coordonatorul apararii (sau al atacului) mai are rolul de a da acordul carui jucator sa-i permita accesul la lupta de fort conform noului regulament, caci astfel degeaba mai exista noile optiuni la liber de selectare a luptei de atac sau aparare daca jucatorul sta tot la capriciul unui alt jucator.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21021

Guest
pentru MARYO8: am rugat un moderator sa indice posibile cauze de respingere a mea din lupta si in special daca, coordonatorul apararii (sau al atacului) mai are rolul de a da acordul carui jucator sa-i permita accesul la lupta de fort conform noului regulament, caci astfel degeaba mai exista noile optiuni la liber de selectare a luptei de atac sau aparare daca jucatorul sta tot la capriciul unui alt jucator.

Tu ai impresia ca daca te inscris gata, intri 100% la batalie? Tu esti cel care nu citeste cu atentie ce ti'au spus cei de sus.
Degeaba vi aici pe forum, daca vrei neaparat sa sti de ce ai ramas pe dinafara, contacteaza'l pe cel care a dat gradele la respectivul fort.
Noul update aduce un avantaj major, te poti inscrie la lupte fara sa faci parte dintr'un oras, dar normal ca respecti aceleasi reguli ca oricare altul, nu esti cu nimic mai special :)
Cat despre grade, fiecare le da cum doreste, asa ca revin, ai vreo nelamurire, adreseaz'o celui care te'a lasat pe dinafara.
 

lord ion

West Marshal
daca erai la fort aveai loc intre cei 42 chiar daca aveai "tradator".
singura explicatie e ca tu ai facut calculele sa ajungi cu juma de ora inainte de inceperea bataliei, dar nu ai dat si comanda de plecare.
 

DeletedUser18711

Guest
daca erai la fort aveai loc intre cei 42 chiar daca aveai "tradator".
singura explicatie e ca tu ai facut calculele sa ajungi cu juma de ora inainte de inceperea bataliei, dar nu ai dat si comanda de plecare.

nu numai ca am ajuns la fort, m-am inscris la aparatori cu 30 minute inainte de inceperea luptei, m-am pozitionat in turn dar m-am si conversat pe chat cu primarul orasului ce detine fortul depre arma mea stanga deci conducerea fortului stia si de prezenta mea. repet la inceperea luptei au fost 41 aparatori, iar in turnul in care m-am pozitionat au fost tot la inceperea luptei doar 2 jucatori. cred ca nu m-a bifat ca admis in lupta coodonatorul apararii. in timpul luptei i-am atras atentia primarului ca am fost scos de la lupta, i-ar el a balmajit ceva neinteligibil si i-am sugerat ca i-ar fi prins bine ajutorul meu mai ales ca ca pana la urma au fost batuti de atacatori. ce inseamna "aveai tradator"?
 

lord ion

West Marshal
...... ce inseamna "aveai tradator"?

grade la fort:

77mxG.jpg
 

DeletedUser18711

Guest
multumesc pentru raspuns. tocmai am incheiat castigator lupta de fort in toate cele 54 runde in aparare cu 1 inamic lesinat, cu 3124 daune si 391 daune/ lovitura. problema ce ma framanta este de ce nu a fost luata in considerare batalia de fort castigata 0/1 la disciplina 10 (agentia Pinkerton).
 

DeletedUser23599

Guest
posibil din greseala sau neatentie ai uitat sa accepti misiunea si mie mi sa intamplat odata
 

DeletedUser18711

Guest
asta a fost prima grija, atat la serif cat si la disciplina 10. asta mi s-a intamplat pe Colorado, aceeasi situatie pe L1 s-a rezolvat normal, actiunea fiind vizata.
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
asta a fost prima grija, atat la serif cat si la disciplina 10. asta mi s-a intamplat pe Colorado, aceeasi situatie pe L1 s-a rezolvat normal, actiunea fiind vizata.

Ai sistem de suport pentru astfel de probleme/intrebari (cum au spus si baietii mai sus), unde un administrator poate verifica cu usurinta despre ce este vorba.
In fine, am verificat si pe Colorado nici Disciplina 3 nu ai acceptat asa ca nu avea ce batalie sa se puna, mai e pana la 10.
 

DeletedUser18711

Guest
Ai sistem de suport pentru astfel de probleme/intrebari (cum au spus si baietii mai sus), unde un administrator poate verifica cu usurinta despre ce este vorba.
In fine, am verificat si pe Colorado nici Disciplina 3 nu ai acceptat asa ca nu avea ce batalie sa se puna, mai e pana la 10.

ai dreptate. eu joc in toate lumile de pe The West L1 - Indiana (inclusiv am jucat in lumile 5 si 6 sterse in 2013) si in 5 lumi sunt la disciplina 10, in altelele sunt in diverse stadii de la 1 la 11 si a fost vorba de o alta lume in care nu luptasem la fort. de regula am folosit sistemul suport cand am avut probleme legate de joc dar am abordat pe forum doar problemele mari de interes general care pot fi de folos si altor jucatori, astfel, cu cat vor afla mai multi desprea solutionarea problemelor ivite cu atat vor completa mai putini tichetele de suport. cele 2 teme deschise de mine in ultimele 2 zile au fost vizualizate de 125 jucatori, respectiv 221 jucatori, deci au fost de mare interes.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus