COMPARATIV Seturi de fort

  • Autor subiect DeletedUser6315
  • Data de început

DeletedUser6315

Guest
Pentru cei care nu mai stiu ce sa aleaga dintre seturile de fort, aveti mai jos test comparativ pe numar de indemanari pure de fort ale celor 4 seturi:

35mo1m0.jpg


Teoretic setul care ofera cele mai multe indemanari de fort va fi cel mai bun, acum ramane la latitudinea fiecaruia sa decida care este mai bun pentru el.
 

DeletedUser6315

Guest
dupa mine, Natty este cel mai echilibrat...iar un build echilibrat (bun si pe atac si pe aparare) de fort ar trebui sa fie cu indemanarile proportionate exact dupa cum sunt indemanarile acestui set !

Munny este clar pentru daune cat mai mari...

Jeremiah este clar pentru a rezista mai mult (am dubii mari in privinta "rezistentei" la batalie insa !)

Mcjunkin este tot pentru rezistenta cu un pic mai multa viata (aceleasi dubii...)
 

DeletedUser

Guest
dupa mine, Natty este cel mai echilibrat...iar un build echilibrat (bun si pe atac si pe aparare) de fort ar trebui sa fie cu indemanarile proportionate exact dupa cum sunt indemanarile acestui set !

Munny este clar pentru daune cat mai mari...

Jeremiah este clar pentru a rezista mai mult (am dubii mari in privinta "rezistentei" la batalie insa !)

Mcjunkin este tot pentru rezistenta cu un pic mai multa viata (aceleasi dubii...)

Hm, parerea mea, Natty e bun la toate clasele.

Munny e bun la duelisti.
Jeremiah si Mcj, bun la soldati si aventurieri.
 

DeletedUser

Guest
dupa mine, Natty este cel mai echilibrat...iar un build echilibrat (bun si pe atac si pe aparare) de fort ar trebui sa fie cu indemanarile proportionate exact dupa cum sunt indemanarile acestui set !

Munny este clar pentru daune cat mai mari...

Jeremiah este clar pentru a rezista mai mult (am dubii mari in privinta "rezistentei" la batalie insa !)

Mcjunkin este tot pentru rezistenta cu un pic mai multa viata (aceleasi dubii...)

Imi spune cineva,sunt atribute/indeminari care ar influenta daunele?Care sunt?
 

DeletedUser19580

Guest
build pt cn vrea daune..full carisma,200 pct pe viata,50 ascundere,50 perseverenta,100 conducere.150 carisma+100 conducere=250 conducere.cu iteme faci lejer 300 conducere,3200 hp,100 ascundere,100 perseverenta

cel putin eu asa cred ca ar fi un build bunicel ca sa faci si daune ,dar sa si rezisti
 

DeletedUser

Guest
build pt cn vrea daune..full carisma,200 pct pe viata,50 ascundere,50 perseverenta,100 conducere.150 carisma+100 conducere=250 conducere.cu iteme faci lejer 300 conducere,3200 hp,100 ascundere,100 perseverenta

cel putin eu asa cred ca ar fi un build bunicel ca sa faci si daune ,dar sa si rezisti

full carisma pentru ce? Doar pentru conducere?

Lumea pune putere sau mobilitate pentru ca au 2 indemanari de fort ( Putere - viata si perseverenta, mobilitate ascundere si ferire)

Pentru daune e bun 100 putere restul moblitate, viata pana la 4k , tintire 30 de puncte, restul conducere. 300+ conducere. mai mult de 3000 viata, ascundere si perseverenta mai mare.
 

DeletedUser19580

Guest
full carisma pentru ce? Doar pentru conducere?

Lumea pune putere sau mobilitate pentru ca au 2 indemanari de fort ( Putere - viata si perseverenta, mobilitate ascundere si ferire)

Pentru daune e bun 100 putere restul moblitate, viata pana la 4k , tintire 30 de puncte, restul conducere. 300+ conducere. mai mult de 3000 viata, ascundere si perseverenta mai mare.

sa stii ca ai dreptate :D
 

DeletedUser13981

Guest
682 dauna ca aventurier, eu zic ca merge, build de daune, nu alea scrise de voi, sunt abureli.
+ 16.750 daune in total la un fort, pana acum.
 

DeletedUser24018

Guest
Ești cumva noobul de avent cu Inferno migrat pe Hawaii?? :huh:
 

DeletedUser25046

Guest
682 dauna ca aventurier :shoot: :shoot: Chuck Norris? :O :whistle:
 

DeletedUser

Guest
daca natty este cel mai bun set v-ati gandit sa faceti procentul din nr de indemanari pentru fiecare indemanare si cele 360+ indemanari oferita de natty si sa scoateti un set bun pentru natty?
la fel si la will ,jere,junk
 

DeletedUser

Guest
Depinde de cum "simti" setul. Ca soldat sau aventurier, pe aparare, prefer McJunkin + esarfa Mariei. La atac nu am gasit setul care sa mi se potriveasca.
De acum voi experimenta natty complet sau munny si armele natty.
 

DeletedUser16010

Guest
Degeaba are natty 360 indemanari, 60 dintre ele sunt bagate in tintire si ferire, care conteaza cel mai putin acum in formula de fort(^0,4 parca).
Setul natty este unul mai hibrid, si atac si aparare, iar bonusul setului nu are o influenta asa mare de la acel update cu formula de fort.
Da, inainte de acel patch, natty facea legea.

Apropo, cea mai mare dauna 'normala' data de mine cu set will munny, pusca de aur, cutit sam si full carisma & conducere, a fost de 783 daune.
 
Sus