Concurs cultura generala

  • Autor subiect danny.shatterhand
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Buna ziua. Vin cu o idee care nu are multa legatura cu westul salbatic dar care zic eu ca se potriveste intrun astfel de joc:

Cum zice si numele e vorba de un concurs de cultura generala.La concurs va putea participa oricine, dar va fi un singur castigator sau cel mult 3. Concursul va avea loc doar duminica la ora 20:00.

1. Inregistrarea
Se va face la domeniul "activitate":
213md94.jpg

4shbgl.jpg



2.Concursul
Se va solicita putin serverul pentru ca vor putea participa toti jucatorii..asta e un dezavantaj.
Concursul va incepe la ora 20:00 fix..si va putea fi accesat tot prin domeniul "activitatea"
Concursul va avea 20 de intrebari(dificultatea crescand odata cu numarul intrebarii) sau mai multe intrebari pana vor ramane mai putin de 5 jucatori. Acestia vor primi o intrebare cam foarte grea :d si 1 sau sau 3 vor castiga premiul.In cazul in care nu va place aceasta idee propun ca dupa cele 15 intrebari sa se mai puna una..si se vor da locurile 1 ,2 ,3 in functie de timpul in care au raspuns.

2zxnl12.jpg


Un amanunt important este ca pe durata concursului chatul va fi oprit pentru a nu se face schimb de raspunsuri.
Va exista si un timp de 60 de secunde pentru a raspunde..pentru a nu se cauta pe google raspunsurile.

3.Premiile

Premiile vor consta in arme, si toate felurile de haine.
Castigatorul va avea de ales intre 3 semmne de intrebare.
Un semn va contine o arma, unul o haina de lux, si altul o arma de fort, un bizon de aur sau altele.
Armele cu aura si hainele vor fi alese prin factorul random:

2njfr5f.jpg


Asta este tot. Imi cer scuze ca pozele sunt facute in apint dar nam avut photoshop.Oricum cred ca ati inteles.


Pro:11
Contra:3
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16869

Guest
Frumoasa ideea, ai un PRO de la mine. Ar fi frumos ceva de genul 10 pepite de aur... sau niste bani ca premiu... dar e bine si asa cu iteme.
 

DeletedUser

Guest
CONTRA
Mai mult ca sigur vor cauta pe Google,
Si saptamanal? S-ar imbogatii tot Westul.
 

DeletedUser

Guest
CONTRA
Mai mult ca sigur vor cauta pe Google,
Si saptamanal? S-ar imbogatii tot Westul.

nau cum saa caute pe google in 60 de sec.

Si faza cu samptamanal...nu cred ca in fiecare saptamana va exista castigator...cu siguranta vor fi saptamani cand niciun jucator nu va ajunge in finala..iar cel care castiga are 33.3% sanse sa castige o arma cu aura...si mult mai putine procente sa gaseasca o arma cu aura Valoroasa.
 

DeletedUser

Guest
Pro..este o idee care va mai alunga monotonia acestui joc....
 

DeletedUser

Guest
Pro dar as zice sa fie intrebari legate de WEST . Ce ziceti ?
 

DeletedUser

Guest
ar merge si intrebari din west.. dar fiindca e in fiecare saptamana asta ar putea sa imbogateasca ceva jucatori.. sa fie de 2 pe luna maxim.. cam asa.. CONTRA!!!!!
 

lord ion

West Marshal
si cine mediaza acest concurs ?
Inno ?
va fi pe toare serverele ?
deci va fi in engleza
nu vor fi jucatori defavorizati, fiindca nu stiu limba ?
ceea ce propuneti voi aici, teoretic, trebuie sa imbunatateasca jocul, deci implicit va fi implementat pe toate serverele existente [.beta, .net, .de, .fr, .ro, etc...]
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
si cine mediaza acest concurs ?
Inno ?
va fi pe toare serverele ?
deci va fi in engleza

va fi pe toate serverele daca vrea inno...intrebarile vor fi trimise de inno adminilor de pe toate serverele..
Adminii le vor traduce si le vor introduce.
Fiindca asta necesita putina munca sa scadem numarul concursurilor la 1 sau 2 pe luna.
 

DeletedUser

Guest
-Foarte interesanta ideea.
-Asa mai castigam obiecte sau orice altceva mai distractiv.

PRO
 

DeletedUser12402

Guest
Mmm...CONTRA!In Vestul Salbatic nu cred ca existau intelectuali...Si daca te gandesti,majoritatea joaca acest joc de distractie...Nu pentru a se stresa mai mult...
 

DeletedUser

Guest
PRO!
1.Frumos dezvoltata.
2.Imagini.
3.Ar infrumuseta jocul si-ar aduce premii.
4.Se vor vedea cei mai inteligenti jucatori de The West.
 

DeletedUser

Guest
Pro
ar fi interesant un astfel de concurs, dar... poate intr-un alt interval orar. :D
 

DeletedUser

Guest
PRO ar fi interesant si ar mai distruge uneori din monotonie
 

DeletedUser17554

Guest
CONTRA
Mai mult ca sigur vor cauta pe Google,
Si saptamanal? S-ar imbogatii tot Westul.
Da astea este adevarat :(

nau cum saa caute pe google in 60 de sec.

Si faza cu samptamanal...nu cred ca in fiecare saptamana va exista castigator...cu siguranta vor fi saptamani cand niciun jucator nu va ajunge in finala..iar cel care castiga are 33.3% sanse sa castige o arma cu aura...si mult mai putine procente sa gaseasca o arma cu aura Valoroasa.

Pot sa-ti gasesc pe google ce vrei uh si in 5 sec:D


Pro :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus