Concurs de poker pe forum

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10049

Guest
Eu in locul adminilor as pune un poll ! Celor care le place pokerul si se pricep vor avea o ocupatie in plus si se vor juca in timp ce personajul lor munceste la the west ! Totusi mergea si o imagine sa vedem exact unde sa fie situata aceasta noua aplicatie !
 

DeletedUser

Guest
pro imi place ideea chiar foarte mult dar sa jucam poker hold'm chiar imi place
 

DeletedUser

Guest
Nume Propunere:Campionat de poker pe acest forum
Desciere:Propun sa se faca pe forum,un concurs de poker,tip Hold'em si sa folosimi programul PokerTH care se poate downloada de AICI.Un admin va deschide un topic,care se va inchide timp de 8 ore intr-o anumita zi,iar in primul post va scrie.Cine vrea sa joace,sa imi trimita un PM cu simplul text''I'm in''.Dupa acele 8 ore,un admin va aduna toti participantii si va trage la sorti mesele de joc(cate 8 oameni la o masa..probabil se va strange lume sa facem minim 6 mese).
Inscrierile raman deschise pana se ajunge la un numar de 64 de participanti, restul vor fi trecuti ca rezerve in caz ca cineva se razgandeste si nu mai ajunge la masa. Vom incepe cu 8 mese de cate 8 persoane.

Se vor califica primii 3 jucatori din turul 1 pentru turul 2. Se vor crea apoi 3 mese de cate 8 jucatori si se califica primii 3 pentru masa finala de 9 participanti.

Aceste turnee vor continua cu cate o competitie pe saptamana.
Acum,exista 2 moduri de a castiga..se pot da premii pentru locurile 1,2,3 de la masa finala sau se pot da premii in functie de puncte
Locul 1 in turul 1 = 3 puncte
Locul 2 in turul 1 = 2 puncte
Locul 3 in turul 1 = 1 punct

Locul 1 in turul 2 = 6 puncte
Locul 2 in turul 2 = 4 puncte
Locul 3 in turul 2 = 2 puncte

Locul 1 in turul 3(Masa finala daca vor fi 6 mese) = 9 puncte
Locul 2 in turul 3 = 6 puncte
Locul 3 in turul 3 = 3 puncte

(Doar daca turneul are 12 mese)
Locul 1 la masa finala = 12 puncte
Locul 2 la masa finala = 8 puncte
Locul 3 la masa finala = 4 puncte. Atunci cand strangi un anumit numar de puncte,poti sa iti alegi un premiu..de exemplu 20 de puncte 2000$ pe ce lume vrei,50 de puncte zaruri,100 de puncte Pusca de elefanti etc.(nu trebuie neaparat asa)

AVANTAJE:Crearea unui nou joc pe forum,castigarea de noi premii,aducerea de noi utilizatori pe forum
DEZAVANTAJE:Nu exista deoarece,cine nu vrea sa joace,nu joaca..(proabil se vor gasi oameni care vor spune:CONTRA nu toata lumea stie sa joace poker)

Aceasta idee este facuta dupa modelul concursului de pe trackerul filelist,acolo fiind totul foarte clar si usor.Daca lumea va coopera,la fel va fi si aici
]




frate,eu sunt de acord cu ideea Pro imi place distractia:)
 

DeletedUser

Guest
Contra.Daca vrei poker intri pe un site cu poker si gata.
 

DeletedUser

Guest
da da da...:) ar fii super un pokerpe forumul asta:D ca de pokerstars m-am cam plictisit:) deci in conzluzie pro si abia astept sa se implementeze <3W
 

DeletedUser

Guest
Hmm,chiar frumos acest joc de poker.Mai ales esti simplu de jucat si am avut si noroc mare la carti:)

PRO,mai ales castigurile sunt mici si pe masura:D
 

DeletedUser

Guest
Daca vreti,fac eu o masa si fac un topic la spam unde va dau clar link de unde luati si tot!
 

DeletedUser

Guest
facem,dar fara premii,nu sunt dispus sa dau din buzunarul meu ceva,facem doar pentru distractie.
 

DeletedUser

Guest
si puneti ca titlu : Poker, bautura si femei :rolleyes:
sunt siteuri pt poker,jucati acolo
contra
 

DeletedUser

Guest
Deci spuneti,vreti sa finisez eu un topic frumos,sa il aranjez,sa organizez mesele si restul?
 

DeletedUser

Guest
Contra,forumul este pt aflarea unor lucruri noi,pt atentionarea cu privire la unele schimbari,ect,Nu are rost.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus