Concurs ''Sherlock Holmes''

  • Autor subiect SheriffGun
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Poate toti ati auzit de Sherlock Holmes.Sherlock Holmes sunt doua cuvinte cheie pentru aceasta propunere.Se stie ca Sherlock Holmes este o serie de carti scrise de Arthur Conan Doyle.Sherlock Holmes era un detectiv.Topicul concursului va fi in preluarea unui admin.In acest concurs adminul trebuie sa puna cate un post in acel topic o data pe saptamana,pentru a atrage atentia jucatorilor.M-am gandit ca o data la saptamana pentru ca adminii vad ca nu au prea mult timp de concursuri si asa jucatorii o sa fie mai activi pe forum fiind pe faza cand va posta adminul.In fiecare saptamana adminul va posta un scris antic,in alta limba,un cod etc.,pe care noi trebuie sa il descifram.Fiecare raspuns corect corect va primi 1 punct.Fiecare raspuns gresit va sta o tura postul urmator.Am ales sa stea ture,ca sa nu spameze pe topic si ca si alti jucatori sa aiba timp sa raspunda.Stai tura doar daca raspunzi gresit.Poate uni vor crede ca faza cu tura este un dezavantaj,dar sigur nu este.Ar atrage atentia jucatorilor inainte sa posteze prosteste rapid,sa se mai gandeasca,asta fiind farmecul Sherlock Holmes,gandirea.Nu ai voie sa editezi sau sa stergi postul.Maximul de puncte va fi de 10(nu prea multe ca este o data pe saptamana).Cel care va face 10 puncte va primi:titlul de ''Detective'' pana va fi desemnat alt castigator.Jocul va rula din nou pentru a desemna urmatorul ''Detective''.Cel care a castigat concursul trecut nu mai poate participa si in urmatorul concurs.Sigur o sa ziceti ca titlul e prea putin,asa ca m-am gandit sa puteti castiga ceva unic(nici chiar ca sabia celor 1000 de adevaruri),dar sa nu fie mai la fel de prost ca zarurile.Ceva de colectie.Obiectul:Mocasini vechi.Acest obiect nu da bonusuri super,super tari,dar este un obiect de colectie pentru colectionari.Sper ca ati inteles cum este cu concursul.Sper sa va placa ideea mea!

Cititi tot ce am scris inainte de a posta pro sau contra!!!!
 

DeletedUser

Guest
Contra

Propunerea are o gramada de probleme.
In primul rand, nu ai dat nici un exemplu de cod pe care sa trebuiasca sa il descifram sau alta chestie de genul asta. O sa isi bata adminii capul sa inventeze cine stie ce cod ca sa faca concursul asta ? Nu cred !
In al doilea rand, daca e un punct pe saptamana si ai nevoie de 10 puncte pentru a castiga , o sa dureze concursul vreo doi ani pana sa fie un castigator.
 

DeletedUser

Guest
Contra

Propunerea are o gramada de probleme.
In primul rand, nu ai dat nici un exemplu de cod pe care sa trebuiasca sa il descifram sau alta chestie de genul asta. O sa isi bata adminii capul sa inventeze cine stie ce cod ca sa faca concursul asta ? Nu cred !
In al doilea rand, daca e un punct pe saptamana si ai nevoie de 10 puncte pentru a castiga , o sa dureze concursul vreo doi ani pana sa fie un castigator.

Ma tu zici contra la ce tot propun eu?Si ce daca dureaza 2 ani.Macar o sa fie lumea asta activa.Si uite ceva de descifrat:ಯಾವುದೇ ದಿನ ಕೌಂಟರ್.Descifreaz-o!
 

DeletedUser

Guest
Ma tu zici contra la ce tot propun eu?Si ce daca dureaza 2 ani.Macar o sa fie lumea asta activa.Si uite ceva de descifrat:ಯಾವುದೇ ದಿನ ಕೌಂಟರ್.Descifreaz-o!

Deci codurile tale din limbi antice sunt chestii traduse cu google translate ?
 

DeletedUser22039

Guest
Contra
Daca te referi sa dea titlul " Detective " pe tw , este deja : "Detectiv" . Pe forum nu cred ca ar da asa ceva .
N-am nimic cu tine , ca iti dau contra , fiecare isi da cu parerea ! Cred ca tu ai ceva cu mine dupa cum se vede in alte topicuri :-< , nici nu te cunosc :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Contra
Daca te referi sa dea titlul " Detective " pe tw , este deja : "Detectiv" . Pe forum nu cred ca ar da asa ceva .
N-am nimic cu tine , ca iti dau contra , fiecare isi da cu parerea ! Cred ca tu ai ceva cu mine dupa cum se vede in alte topicuri :-< , nici nu te cunosc :(

Te-ai uitat si la alte concursuri?Pai la cateva dau title de cam 30 de zile,pe forum.
 

DeletedUser24699

Guest
Contra! Sunt o gramada de probleme in propunerea ta. e o pierdere de timp.

:P daca mai lucrezi putin la ea, ar putea sa iasa ceva.
 

DeletedUser

Guest
Sigur va fost lene sa cititi tot si ati pus contra.Macar cititi si voi tot,apoi puteti pune contra.Sigur ati citit pe sarite si ati zis,gata propunerea e naspa,o sa-i dau contra.
 

DeletedUser

Guest
Contra.
Din mai multe motive:
1. Nu imi place numele tau
2. Nu e clara ideea, foarte multe lucruri interpretabile
3. Toate sansele sa nu aiba priza la public, dureaza mult prea mult
4. Nu ai deloc model de postare
 

DeletedUser

Guest
Contra.
Din mai multe motive:
1. Nu imi place numele tau
2. Nu e clara ideea, foarte multe lucruri interpretabile
3. Toate sansele sa nu aiba priza la public, dureaza mult prea mult
4. Nu ai deloc model de postare

Cum ma?Tu votezi propunerea dupa numele meu?
 
Sus