Concurs Ziua Independenței - temă de discuții

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser27887

Guest
Deși dacă era să fie noaptea ar fi fost 00:00 nu 12:00 :D
 

adsum

Gunman
Am întâmpinat probleme la încărcarea imaginilor, de aici și întârzierea.


Schimbare de regulament: La cererea voastră, am eliminat sarcina cu "Aventură câștigată" . Vă rămân de făcut celelalte cinci.

De asemenea, din cauza interesului scăzut, astăzi e ultima zi de concurs.
 

DeletedUser27887

Guest
Anunțați cu Henry pe chat global în legătură cu concursul să vadă mai multă lume.
 

adsum

Gunman
De ce ati facut asta? nu-i corect
Unii au muncit pt aventura castigata, si acuma altii nu mai trb sa faca ...
Era bine cum era initial concursul...

adsum, adica eu muncesc sa postez , si dupa zici ca nu imi mai dai premiul? pai ce is astea?

Uite de asta nu mai participa nimeni la concursuri, ca se munceste pentru premiu si dupa voi ziceti ca nu mai dati nimic

Pentru mine e primul, si ultimul concurs la care particip, faceti jucatorii ca sa munceasca inutil.
Teapa tipic INNO

Eu îți sugerez să ai mare grijă la limbaj, că nu-i nimeni obligat să asculte prostiile alea.
Putem discuta pe seama nemulțumirilor tale, dar pe un ton civilizat.

Am schimbat regulamentul pentru a veni în sprijinul jucătorilor.E arhicunoscută problema legată de timpul de așteptare de la aventură iar mulți au spus că respectiva sarcină i-a oprit să participe la concurs.
Acum fă-mă să înțeleg cum ai ajuns la concluzia că nu-ți dau premiul. Azi n-ai participat, mâine nu mai ai cum. Deci care muncă? Unde ai muncit?
Sau supărarea ta provine din faptul că nu te-ai numărat printre câștigătorii de ieri?
E alegerea ta dacă vrei sau nu să mai participi, am tot spus până acum că nu putem mulțumi chiar pe toată lumea.

Nu-i problema ca s-a intarziat, ti-am zis ca faceam caterinca. Insa nu mi se pare corect sa opriti concursul, este interes scazut pe unele lumi, pentru ca putini folosesc forumul. Daca tot se ajunge la asta macar nu mai organizati. Odm stie mai bine cati participau inainte la concursurile cu tematica gen ziua mamei. Participau doar cei care sunt cat de cat activi pe forum. Consider ca este nedrept fata de cei care-si arata interesul sa-l opriti, macar reduceti-l la pennsylvania sau unde au fost cele mai multe postari.

Cat despre aventura castigata, sincer au fost persoane care au stat 5-8h pt o victorie, iar acum nu mai este necesara. Avand in vedere ca era un concurs pe 3 zile, nu trebuia sa se impuna asemenea regula.

Ideea este ca daca tot fac modificari, sa-i lase pe cei care au participat in numar mare sa se bucure de concurs....ii concurs de 3 zile, nu de saptamani...

Este anunț pe prima pagină, s-a dat anunț și în cadrul chat-ului, de două ori. Tind să cred că majoritatea au aflat de concurs, însă din varii motive nu doresc să participe. L-am anulat pt că voiam să venim cu o altă idee, poate ceva mai atractivă.

Anunțați cu Henry pe chat global în legătură cu concursul să vadă mai multă lume.

După cum am spus, s-a anunțat de două ori.
 

just4fun

The Boss
Tinand cont ca impactul acestui concurs nu a fost cel asteptat (drept dovada, pe unele lumi a fost un singur participant), am decis sa "usuram" criteriile concursului dar odata cu aceasta usurare, s-a luat decizia mutarii catre alte "activitati" ce ar putea deveni mai interesante pentru voi.
Nu se "pierd" acele premii ci vom incerca sa oferim ceva mai interesant (si poate mai palpitant).

Da, Henry si-a facut datoria si a anuntat pe joc (si mai important, a fost anunt pe prim pagina a jocului).

Probabil (invatatura de minte as zice) ca ar fi trebuit sa anuntam faptul ca va exista o singura zi de concurs, si mai apoi inca una si tot asa mai departe - asa as zice ca nu ar fi fost aceste nemultumiri.
 
mie imi plac concursurile ce le organizati. Poate la urmatoarele concursuri se vor da si alte premii cum ar fi avatare vechi mai multe sau potiuni misterioase (avand in vedere ca pretul unei potiuni misterioase este de 500 oup sau pepite si dupa parerea mea mi se pare enorm) sau licoarea noului inceput.

Sa auzim numai de bine! Sanatate la toata lumea! Si nu mai fiti hateri. Daca participi o sa castigi odata si odata.
 

DeletedUser27887

Guest
Nu e bine oricum o dai ... dacă erau pe shop cu pepite nu le convenea. Dacă se poate obține cu minim de interes și efort tot nu e bine. Pe Pennsylvania pe chat se vorbea de automatizare pentru concursul ăsta. La ce puțini participanți au fost mă gândesc dacă merita efortul și timpul investit :))
 

adsum

Gunman
Nu este deloc corect ceea ce faceti, cei interesati au muncit pt premii, si dupa dati premiile moca la cei care nu muncesc?
Mai bine nu faceati nici un concurs atunci si dateati direct premiile la cine voiati voi sa dati si gata. ...

Nu se dă nimic moca, doar am redus numărul sarcinilor. Culmea, tot la cererea jucătorilor.
Aceștia au fost aleși random (după cum se poate vedea în poze) , așa că acuzația ta n-are niciun sâmbure de adevăr.
 

DeletedUser27887

Guest
Și ce mult au mai muncit ... majoritatea au fost "cărați" de jucători mai mari :) Atât hate e în comunitatea românească ... Fac și eu contestație că acum doi ani s-au dat armele perlate la evenimentul de ziua independenței și astea de acum nu-mi convin :)) Încercați să apreciați efortul. Mie-mi convine și nu doar că am fost singurul jucător de pe Georgia de ieri. Indiferent. Și la LOTO particip cu același interes.
 
hai ca deja o dai in altele. Te iei de oricine, orice scrie. Nu am cerut pepite. Doamne feri! Pai si acest cufar cu artificii se cumpara din SHOP cu OUP sau PEPITE asa ca nu vad rostul de ce ma citezi pe mine. Mi-ai facut si printscreen :lol: Ma simt onorat. Multumesc! Apreciez efortul.
 

PuuncT

Greenhorn
Acrii strugurii...

Multumiti-va si cu premiile care se dau, care oricum ca creeaza un avantaj fie mic fie mare, visati numai pepite si seturi..

Nu apreciati micile jocuri, pe alea mari nu o sa le vedeti probabil niciodata.

Eu cred ca daca exista interes indiferent de concurs, sigur vor fi mai des, un boost benefic pentru ambele parti, atat pt jucatori cat si pentru inno
 
Mi se pare destul de corecta conducerea si transparenta totodata dat fiind faptul ca au pus si metoda cum s-a ales si cine a iesit la Roata Norocului, nu inteleg nemultumirea asta. Si au pus si cine a iesit ca sa nu fie niciun dubiu.
Probabil ca daca postai pe Ohio, Maryland sau Arizona si castigai, nu mai erai asa de nemultumit.

Chiar daca am fost singurul jucator de pe Louisiana unde a postat si am castigat, iti spun sincer ca am pierdut ORE sa gasesc O AVENTURA sa castig si eu si culmea ca ieri am jucat vreo 3-4 Aventuri pana am castigat si eu una.
Am dat de jucatori ca tine cu Lucille +3. Insa nu m-am ofticat. Asta e jocul. Trebuie sa ai perseverenta multa la build :lol:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus