Condiții pentru migrare

daanuu226

Greenhorn
Știe cineva ce condiții trebuie să îndeplinească o lume pentru a putea fi deschisă migrarea?

Poate ne lămurește în privința acestui aspect vreun admin. Am auzit multe printre care si faptul că una dintre cerințe ar fi ca lumea să aibă sub 500 playeri (ceea ce deja se întâmplă pentru unele lumi) dar se pare că nu e destul. Mă gândesc că unii playeri blocați pe acele lumi așteaptă explicații și probabil ar fi bucuroși să le primească.
 

adsum

Gunman
Deschiderea de noi rute de migrare este definită de InnoGames, având în vedere mulți factori esențiali. Toate lumile sunt monitorizate în mod continuu și atunci când activitatea jucătorilor scade semnificativ pe mai multe niveluri, migrația într-o astfel de lume va fi deschisă.

Nu avem cunoștință despre acei "factori esențiali". Poate se consideră activ cineva care doar se loghează o dată pe zi și bagă 4-9 comenzi de muncă. Chiar și așa, pe lumile slab populate numărul acestora e sub 100, așadar s-ar impune o migrare, însă din raționamente numai de ei știute, aceasta întârzie să apară.
Tot ce vă pot spune e faptul că decizia deschiderii unor rute de migrare sau a închiderii unor lumi le aparține în totalitate.
 

daanuu226

Greenhorn
Tocmai de-asta am întrebat. Răspunsul lor a fost acela cum ca nu se îndeplinesc condițiile, însă nu au specificat care sunt acele condiții . E dezamăgitor sa vezi lume cu 5-10 playeri pe chat iar dintre ăia jumătate sa fie clone și totuși sa nu fie deschisa migrare pe acea lume...
 
Sus