construire aventurier

  • Autor subiect DeletedUser8280
  • Data de început

DeletedUser8280

Guest
Salut ! Am revenit in west si vreau cateva sfaturi fiindca am uitat cum sta treaba pe aici .
Am lvl 18 si am decis sa ma fac aventurier . Imi spuneti ,va rog, cumsa imi distribui punctele de indemanare de pe acum ca pe viitor sa pot incheia fara prea mare bataie de cap misiunile (sa pot face munci mai banoase,in care sa gasesc obiecte scumpe) si de asemenea sa pot merge si la batalii pentru fort fara sa imi iau lesin din primele 2 lovituri ?
Sau lucrul acesta este mai degraba imposibil si ar trebui sa ma decid asupra unei singure optiuni : misiuni , bani sau fort . Multumesc anticipat . :roll:
 

DeletedUser8280

Guest
munca , duel

Mai am 3 neclaritati de la ultima aventura in west .
1. Daca am dat sa faca o munca cu un echipament apoi mi'am schimbat echipamentul , punctele de munca ale acelei munci se modifica sau raman neafectate (aceleasi pe care le aveam inainte sa imi schimb echipamentul) ?
2. Este posibil sa ataci un jucator la locul de munca ? Imi amintesc ca puteai sa faci asta ( sau era in discutie :-?? ) .
3. Este posibil sa te atace un jucator care nu are oras ? Mentionez ca nu ma aflam pe tabloul de 'wanted' .
Multumesc :up:

L.E.: Inca o intrebare : daca ii dau sa munceasca o ora si , sa zicem , opresc munca dupa 20 de minute . Voi primi un raport de munca de 15s sau 10 minute sau nu voi primi nimic ? Dar daca opresc cand mai are 10 minute de muncit ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14746

Guest
1. primesti raport cu hainele care le porti in momentul in care primesti raportul !
2.poti sa ataci un jucator indiferent unde se afla pe harta (mai putin cei aflati la forturi inaintea luptei de la acel fort),deci,ii poti ataca daca se afla in oras,pe drum,la munca,in timpul altui duel ...
3.NU poti fi atacat de un jucator care nu are oras,ca sa poti duela (sa poti apasa butonul DUEL) ai nevoie de cioclu,prin urmare,ai nevoie de oras !
Cand ai recompensa poti fi duelat(daca tu nu ai oras) dar este obligatoriu ca atacatorul sa apartina unui oras !

Daca muncesti la o ora si intrerupi cand mai ai 20 min,nu primesti NIMIC,nici un raport!
Ca sa primesti raport e nevoie de a terminat timpul care l-ai dat (15 sec/10 min/1 ora)
Mai demult da,dadeai 1 ora la munca si daca treceau 30 min si intrerupeai,primeai raport cu munca de 30 min ... dar acum NU MAI POTI face asa,odata intrerupta munca nu primesti nimic decat energia o primesti inapoi !
 

DeletedUser8280

Guest
1. Sa inteleg ca mi se modifica punctele de munca dupa ce imi schimb hainele .
2. Asta stiu . Eu ma refeream daca pot sa il atac in locul unde munceste . De exemplu el munceste la comert . Daca ma duc si eu in acelasi loc cu el pot sa il atac sau trebuie neaparat sa merg in orasul lui si sa il atac in salon ?
3. Daca nu se poate sa ataci fara sa apartii unui oras , cum s'a intamplat asta ? (poza e facuta la cateva minute dupa ce am primit raportul . Maxim 10 minute) .
4. Ok . Am inteles .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14746

Guest
1.da
2.dai duel direct pe el indiferent unde se afla!Il gasesti ori in lista de duel ori in clasament,dai click pe el si dai duel de la profil ! SAU in saloonul din orasul lui ... e tot una ... oricum tu mergi unde se afla el in momentul in care dai duelul,indiferent ca e la munca sau in oras ..
3. probabil a iesit FIX dupa duel ;) SAU uita-te exact dand click pe "Fara oras",poate este un oras cu acea denumire,pe hawaii exista un astfel de oras cu o asa denumire "Fara oras" :D
 

DeletedUser19531

Guest
3. probabil a iesit FIX dupa duel ;) SAU uita-te exact dand click pe "Fara oras",poate este un oras cu acea denumire,pe hawaii exista un astfel de oras cu o asa denumire "Fara oras" :D

Nu e denumirea unui oras in respectiva poza :x_glasses: .
 

DeletedUser

Guest
1. primesti raport cu hainele care le porti in momentul in care primesti raportul !

Fals .
Echipament schimbat in jurul orei 00:00. Primul raport este cu echipamentul initial, iar cel de-al doilea este cu echipamentul inlocuitor.
sn2ys3.jpg
Se pune echipamentul care il porti atunci cand dai comanda sau cand incepe actiunea, nu sunt sigur.
 

DeletedUser24094

Guest
Mai am 3 neclaritati de la ultima aventura in west .
1. Daca am dat sa faca o munca cu un echipament apoi mi'am schimbat echipamentul , punctele de munca ale acelei munci se modifica sau raman neafectate (aceleasi pe care le aveam inainte sa imi schimb echipamentul) ?
2. Este posibil sa ataci un jucator la locul de munca ? Imi amintesc ca puteai sa faci asta ( sau era in discutie :-?? ) .
3. Este posibil sa te atace un jucator care nu are oras ? Mentionez ca nu ma aflam pe tabloul de 'wanted' .
Multumesc :up:

L.E.: Inca o intrebare : daca ii dau sa munceasca o ora si , sa zicem , opresc munca dupa 20 de minute . Voi primi un raport de munca de 15s sau 10 minute sau nu voi primi nimic ? Dar daca opresc cand mai are 10 minute de muncit ?

1. Punctele de munca se calculeaza la inceput, restul la sfarsit.
De exemplu, incepi munca cu haine care ofera cele mai multe puncte de munca, apoi schimbi hainele cu un set cu bonus, exp/noroc/salariu. Tu vei primi punctele de munca maxime la acea munca + bonusul din set.

2. Pentru a ataca un jucator trebuie sa te deplasezi unde este el ( doar daca nu esti duelist, daca esti duelist poti ataca pe o raza de 15 minute, respectiv 30 de minute cu bonus de caracter activat ).

3. Nu este posibil sa atace cineva fara oras, chiar daca ai recompensa pe tine, pentru a putea ataca ai nevoie de un oras cu cioclu construit, probabil te-a atacat si dupa a iesit din oras, daca ti s-a intamplat asta.

Daca intrerupi o munca activa nu primesti nimic, doar la biserica primesti. De exemplu daca dai o ora si intrerupi dupa 20 de minute, primesti raport de 15 minute, daca dai o ora si intrerupi la 40 minute, primesti raport de 30 minute.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8280

Guest
La punctul 1 m-ati bagat intr-o ceata totala :)) . Cineva spune intr-un fel , cineva in alt fel . :huh: Eu asa stiam : muncesc la taierea copacilor . Mi-am pus cele mai bune haine pentru aceasta munca , ii dau sa munceasca 1h . Apoi imi schimb hainele si ii dau sa munceasca inca 1h la pescar . Dupa ce s-au finalizat cele 2 munci voi receptiona rapoarte in care voi primi recompensa pentru punctele de munca pe care le aveam in momentul in care am dat sa inceapa fiecare munca . :hmf: Cand de fapt : Dupa ce s-au finalizat cele 2 munci voi receptiona rapoarte in care voi primi recompensa pentru punctele de munca pe care le am in momentul in care s-a terminat munca. Corect ? :boone:
 

DeletedUser24094

Guest
La punctul 1 m-ati bagat intr-o ceata totala :)) . Cineva spune intr-un fel , cineva in alt fel . :huh: Eu asa stiam : muncesc la taierea copacilor . Mi-am pus cele mai bune haine pentru aceasta munca , ii dau sa munceasca 1h . Apoi imi schimb hainele si ii dau sa munceasca inca 1h la pescar . Dupa ce s-au finalizat cele 2 munci voi receptiona rapoarte in care voi primi recompensa pentru punctele de munca pe care le aveam in momentul in care am dat sa inceapa fiecare munca . :hmf: Cand de fapt : Dupa ce s-au finalizat cele 2 munci voi receptiona rapoarte in care voi primi recompensa pentru punctele de munca pe care le am in momentul in care s-a terminat munca. Corect ? :boone:

Nu e corect, asa e si acum.

Ti-am explicat, punctele de munca se calculează cand incepi actiunea. La sfarsit se ia in calcul doar bonusul de la seturi (exp, noroc, salariu), si bonusul muncii, aur sau argint.
 
Sus