Construire fortist!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest

Pentru cei care tot intreaba care este treaba cu fortul, m-am decis sa le explic pentru a evita deschiderea de noi topicuri degeaba!

1. Si foarte important! La constructia unui fort pot participa mai multe orase.
Ca sa fiu mai explicti: 1 oras il intemeiaza, iar ulterior mai poate invita alte orase in fort pentru a ajuta la constructie si la apararea lui.

2.Cum se construiesc forturile?

In primul rand trebuie sa fi membru al unui oras. In al doile rand trebuie sa intocmesti niste cerinte care le voi evidentia mai jos. In al treilea rand, orice membru al unui oras poate construi in fort atata timp cat are energie sa o faca.

-> Fortul Mic: Trebuie sa ai orasul la 24500 puncte si in banca 800$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are 10 orase membre - 1 oras controleaza fortul
-> Fortul Mediu: Trebuie sa ai orasul la 36200 puncte si in banca 1200$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are Nu stiu cate orase pot fi membre - 1 oras controleaza fortul
-> Fortul Mare: Trebuie sa ai orasul la 41800 puncte si in banca 1600$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are Nu stiu cate orase poti fi membre - 1 oras controleaza fortul

Atentie: Traducerile sunt neoficiale!

3. Sunt de construit 10 "cladiri" in fort! (Ceea ce este scris aici se refera doar la Fortul Mic, celelalte doua nu au fost inca implementate si nu stiu daca difera sau nu cladirile din ele inca, dar in momentul in care voi avea noutati le voi pune)
3.1 Headquarters (Centru de comanda) - Echivalentul primariei din orase
3.2 Barracks (Cazarma) - Aici dormi ca porcu', echivalentul hotelului numai ca regenereaza energia si punctele de viata in 6 ore fata de 8 ore in hotel
3.3 Protective barrier (Bariera de protectie) - Ajuta la apararea fortului. Adica cu cat este mai mare cu atat ridica mai mult valoarea de dmg si ferire a celor care apara fortul
3.4 Flag (Steagul) - Cu asta te invelesti in baraca :P
3.5 Resource stock (Resurse) - Aici se pun produsele de care ai nevoie la constructia fortului. O sa va explic mai tarziu
3.6 Gates (Portile) - Cu cat este mai mare cu atat ridica valoarea de duel al celor care apara fortul.
3.7 Adventurer's tower (Turnul aventurierului) - creste puterea de aparare
3.8 Dueler's tower (Turnul duelistului) - creste puterea de aparare
3.9 Worker's tower (Turnul muncitorului) - creste puterea de aparare
3.10 Soldier's tower (Turnul soldatului) - creste puterea de aparare

De la ultimile patru puncte stai si arunci cu pietre sau baloane cu apa in capul celor care vor sa atace fortul. Si totodata poti sa te strambi la ei ca nu au ce sa-ti faca :)

Bun ... dupa ce v-am explicat toate astea mai este ceva de mentionat. Cum se construieste fortul ??? Pai avem o explicatie.

4. Iti trebuiesc urmatoarele iteme sa le pui la pastrare in baraca


5. La fiecare nivel se cer anumite produse. Sa nu va ganditi ca trebuie decat 1 bucata din fiecare. Trebuiesc mmmmuuuullllllteeeeee.



Ex: Pentru Porti lvl 2 se cere: 2 Bari de fier / 1 lemn / 2 Sarma Ghimpata

Si va dati seama ca acestea cresc exponential cu nivelul de dezvoltare.

6. Apararea fortului

Turnurile de Aventurier/Soldat/Muncitor/Duelist - puteti vedea imaginea AICI
Poarta si Bariera de protectie - puteti vedea imaginea AICI

Cam atat am avut de spus. Daca mai exista nelamuriri astept sa postati si in cel mai scurt timp posibil o sa va raspund!

Have fun and play safe :P !!!

Later edit: La urmatorul update o sa mai apara inca o casuta la inventar unde se poate pune inca o arma. Arma va fi intrebuintata doar la apararea fortului.
Din cauza limitarilor la imagini am pus link-ul cu imaginea pentru arma din mana stanga
Daca sunteti curiosi ce arme sunt puteti intra http://ro.weststats.com/Rumoured/ si le gasiti in sectiunea Left arm weapons
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
am vazut ca iti cer si steag confederat si steagul uniuni.e clar cand o sa putem face fortu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
am vazut ca iti ter si steag confederat si steagul uniuni.e clar cand osa putem face fortu.

fortul se poate construi de la urmatorul update 1.20. cand se va face updatul nu stiu sa-ti spun, dar sa speram cat mai curand

Si foarte important!!! La updateul 1.20 am impresia ca se va implementa decat FORTUL MIC !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
portul se poate construi de la urmatorul update 1.20. cand se va face updatul nu stiu sa-ti spun, dar sa speram cat mai curand

Si foarte important!!! La updateul 1.20 am impresia ca se va implementa decat FORTUL MIC !


asa si care e legatura cu ce am spus eu?
 

DeletedUser

Guest
e clar cand osa putem face fortu.

am crezut ca intre "e clar" si "cand osa putem face fortu" este virgula si eventual un semnul intrebarii. Si daca citesti cum ti-am spus eu o sa intelegi si raspunsul pe care ti l-am dat eu.
 

DeletedUser

Guest
oricum ideea e ca va fi foarte greu.pai numai pana gasim noi steagurile alea.aha o sa ne ia o gramada sa nu mai zic de restu.ar tre sa ne punem sa strangem inca de pe acum
 

DeletedUser

Guest
SI bv tie....ai descris perfect forturile....acum nu cred ca vor mai fi intrebarii despre ele;)
 

DeletedUser

Guest
1. In toate topicurile despre forturi m-am corectat!!! Am spus a fost o greseala de traducere, aceea afirmatie a fost facuta inainte sa se stie ceva despre forturi, deci nu aveam de unde stii ca mai multe orase pot participa la construirea unui fort. Asta este am interpretat gresit textul.

2.Tot ce ai scris tu aici in mare parte se stia cu exceptia imaginiilor, poti gasii tot ce ai scris tu aici, informatiia se afla in acel topic chiar daca mai imprastiate.

3.Exista cladiri care nu cer produse, pentru a le construii de exemplu avem Resource stock, "Resurse" cum lai denumit tu nu cere nici un produs pentru a fi construit.

4.Traduceriile tale nu sunt chiar corecte, sau cel putin nu prea au legatura cu contextul jocului.Oricum pana nu vor aparea in joc forturile nu ne putem pronunta cum se numesc cladiriile corect, deoarece cel care face traduceriile poate interpreta cum il doare pe el muschii.
 

DeletedUser6484

Guest
Pana la urma de care produse este nevoie....ca pana acuma am vazut 2 liste care sunt diferite...:mad:
 

DeletedUser

Guest
care e utilitatea fortului?

Acum ca am vazut ce inseamna un fort si cat de greu se construieste, ma intreb care e utilitatea lui practica?
- vor fi ceva produse minune care se vor gasi doar la fort?
- daca eu nu fac parte din orasul care detine fortul, nu voi putea sa imi cumpar produse din fort?
- ce are in plus fata de oras ca sa ma faca sa investesc in construirea lui?
- de ce ar trebui sa stau sa il apar? ma ajuta la experienta?
- vor fi misiuni noi care tin de forturi?
etc

Voi ce credeti?
 

DeletedUser836

Guest
Acum ca am vazut ce inseamna un fort si cat de greu se construieste, ma intreb care e utilitatea lui practica?
- vor fi ceva produse minune care se vor gasi doar la fort?
- daca eu nu fac parte din orasul care detine fortul, nu voi putea sa imi cumpar produse din fort?
- ce are in plus fata de oras ca sa ma faca sa investesc in construirea lui?
- de ce ar trebui sa stau sa il apar? ma ajuta la experienta?
- vor fi misiuni noi care tin de forturi?
etc

Voi ce credeti?

Inainte sa iti raspund spunemi de cand joci The West....si daca il joci asa...ca sa nu stai degeaba sau sa faci ceva(sa ai un obiectiv)...
 

DeletedUser

Guest
Am eu un tabel cu ce produse iti trebuie la fiecare nivel al cladirilor si mai multe informatii care nu l-eai scris aicil;)
 

DeletedUser

Guest
Am eu un tabel cu ce produse iti trebuie la fiecare nivel al cladirilor si mai multe informatii care nu l-eai scris aicil;)

crede-ma ca ce am scris aici este scris putin in graba ca trebuia sa plec la examen ... completarile de rigoare le voi pune in cursul zile de astazi
 

DeletedUser

Guest
Din informatiile mele maxim 5 orase pot controla un fort dar cel mai important este orasul care l-a construit
 

DeletedUser

Guest
la fortul ala suntem 3 orase si se mai pot invita inca 8 ... asa ca ....
 

DeletedUser

Guest
da, oricum ala e fortul mic, despre care vorbesti tu, cel mai probabil in cursul zilei de maine, vom incepe constructia fortului mare, sa vedem cum sta treaba cu cele mari, probabil alte cladiri etc.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus