Construire fortist!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Acum ca am vazut ce inseamna un fort si cat de greu se construieste, ma intreb care e utilitatea lui practica?
- vor fi ceva produse minune care se vor gasi doar la fort?
- daca eu nu fac parte din orasul care detine fortul, nu voi putea sa imi cumpar produse din fort?
- ce are in plus fata de oras ca sa ma faca sa investesc in construirea lui?
- de ce ar trebui sa stau sa il apar? ma ajuta la experienta?
- vor fi misiuni noi care tin de forturi?
etc

Voi ce credeti?

si totusi care este raspunsul la intrebarile astea?
 

DeletedUser

Guest
Multumesc pentru tutorialu asta,acuma m-ai lamurt pe niste aspecte.mie tot nu imi place idea asta cu forturile :mad:
 

DeletedUser6484

Guest
Pai dc? macar schimba ritmul nu tot xp---> bani--->xp---> bani ma refer ca atunci cand intri tot asta faci cand dai la joburi...
 

DeletedUser

Guest
Fort

...si are idee cineva cand se va face update-ul cu acest fort???
mi se pare o chestie tare interesanta si o astept cu vadit interes...
sa inteleg ca acest fort se va construi ca si cand ai crea un oras??? bineinteles avand nevoie si de anumite produse??? deci muncitorul cel mai bun o sa fie de baza si mai ales daca a fost strangator va avea sigur din produse :)
<3W
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4610

Guest
mai ales cei bazati pe conducere care pot avea gloante si clopotul unui nave
 

DeletedUser

Guest
ati uitat sa precizati da vad ca nu a intrebat nimeni intreb eu atunci ......daca poti adauga orase poti sa le si scoti :)?
 

DeletedUser

Guest
ati uitat sa precizati da vad ca nu a intrebat nimeni intreb eu atunci ......daca poti adauga orase poti sa le si scoti :)?

buna..chiar foarte buna intrebarea:))...din pacate DEOCAMDATA nu poti sa scoti si orasele:))...ori este un bug ori asa va fii...vom vedea in versiunea finala a updateului..
 

DeletedUser

Guest
eu deabia astept sa se implementeze pe beta luptele in fort. ma intreb cum o sa arate duelurile cand aparatorul o sa fie intr-unul din posturi si o sa foloseasca arma din mana stanga.

are cineva vreo informatie "inside" despre ele?
 

DeletedUser

Guest
Multumesc personal lui ISorin pentru informatii.
In ceea ce priveste (sa ma iertati) toate raspunsurile arogante ale analfabetilor, agramatilor, incompatibililor cu elementarele notiuni de limba romana, lipsiti de bunul simt pentru ochiul meu fin de cititor educat, o ciudatenie a naturii pot spune pentru ca au reusit totusi (in linii maaaari) sa inteleaga un joc gen The West, am urmatorul mesaj:

Orice informatie este binevenita, atat timp cat este de actualitate si este bine conceputa. Adaugiri si/sau corecturi se pot face pe marginea ei, cu respectul datorat celui care a avut intentia de a impartasi din ce a aflat/descoperit.
A te inrosi usor in varful obrajorilor ca o domnisoara pentru ca e unul care stie mai multe ca tine, este caracteristic celor din descrierea de mai sus. Si mai puneti mana pe carte ma nene ca de scris va da mana sa scrieti...

In final, ca sa nu fiu off-topic: Multumesc personal lui ISorin pentru informatii, acum e clar ca steagurile alea nu trebuie sa le mai vand, ca si restul de produse...


PS: Daca aveti impresia ca romana e ca engleza, una se scrie si alta se citeste, va inselati, inseamna doar ca v-ati uitat prea mult la desene animate. Se scrie cum se aude...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In primul rand imi cer scuze ca nu am mai raspuns, dar am avut niste treaba si am fost retinut.

Am citit raspunsurile in totalitate si o sa incerc sa dau la randumi raspunsuri cat mai concludente.

@PWG - eu imi cer scuze ca nu ti-am urmarit toate topicurile, dar recent am observat ca ai scris ceea ce am spus in tutorial si de aceea am tinut sa te corectez. Daca te-ai simtit jignit imi cer scuze, dar nu ne nastem invatati asa ca am vrut doar sa iti subliniez gresala. Si da! Traducerea pe care am facut-o a fost mota-mot (ATENTIE! Decat ce este scris in engleza este oficial).
@olyxx - da, lista de produse este buna
@mrgrazvan - cred ca in mare parte forturile vor fi un motiv bun de ciondaneala intre orase, care isi doreste a mai anima putin jocul. Beneficii majore: Vei fi pusi acolo la Hall of Fame :)

Daca am omis pe cineva care a pus o intrebare sau care mi s-a adresat mie, imi cer scuze, dar din cauza oboselii probabil nu am observat!

Ceea ce voi scrie aici va aparea si pe prima pagina

Cum se construiesc forturile?

In primul rand trebuie sa fi membru al unui oras. In al doile rand trebuie sa ai cerintele care ti se cer pentru al putea construi. In al treilea rand, orice membru al unui oras poate construi in fort atata timp cat are energie sa o faca.

-> Fortul Mic: Trebuie sa ai orasul la 24500 puncte si in banca 800$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are 10 orase mebre - 1 oras controleaza fortul
-> Fortul Mediu: Trebuie sa ai orasul la 36200 puncte si in banca 1200$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are Nu stiu cate orase pot fi membre - 1 oras controleaza fortul
-> Fortul Mare: Trebuie sa ai orasul la 41800 puncte si in banca 1600$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are Nu stiu cate orase poti fi membre - 1 oras controleaza fortul

Probabil ca la fortul mediu si mare sa difere cladirile pe care le avem de construit fata de cel mic. Deocamdata nu s-au implementat asa ca nu putem sti, dar in momentul in care voi avea infortmatia va voi spune.

Am de facut o mica adaugare la Baraca. Spuneam ca este identica hotelului din oras, dar are o chestie in plus. Regenereaza mai repede energia si viata. Adica durata maxima de somn in baraca este de 6 ore fata de 8 in hotel.

A si era sa uit. Spunea PWG ca unele cladiri nu cer resurse pentru a fi contruite. La fel cum a spus si el Resource stock sau "Resurse" (neoficial) nu cere nici un fel de produs la construtia acestei cladiri, dar te ajuta sa sotchezi mai multe iteme/lvl. Mai exact se mai adauga inca 6 casute/lvl.
 

DeletedUser6484

Guest
Ai sa afli in curand cate orase poate avea fortul mare...Comunitatea ro mai precis West Ro pe beta imd are fortul mare...:D
 

DeletedUser

Guest
si la ce folosesc forturile? ce avantaje am daca sunt membru al unui fort?
 

DeletedUser

Guest
si la ce folosesc forturile? ce avantaje am daca sunt membru al unui fort?

daca iti e lene sa citesti tot ce s-a scris pana acum pe acest topic lasa-ne,nu iti strica sa mai inveti niste cuvinte noi:P(asa ca punete pe citit si ai sa afli)
scz de of topic
 

DeletedUser

Guest
In primul rand imi cer scuze ca nu am mai raspuns, dar am avut niste treaba si am fost retinut.

Am citit raspunsurile in totalitate si o sa incerc sa dau la randumi raspunsuri cat mai concludente.

@PWG - eu imi cer scuze ca nu ti-am urmarit toate topicurile, dar recent am observat ca ai scris ceea ce am spus in tutorial si de aceea am tinut sa te corectez. Daca te-ai simtit jignit imi cer scuze, dar nu ne nastem invatati asa ca am vrut doar sa iti subliniez gresala.

nu m-am suparat...dar ti-am zis ca si eu am observat aceasta greseala...iar acea greseala a fost facuta in momentul in care nimeni nu stia nimic despre forturi!!!..cred ca mai stiu si eu cateva chestii despre fort o sa iti zic tie dar mai tarziu acum am cateva probleme pe cap..
 

DeletedUser

Guest
revin la intrebare

ISorin, multumesc pt. interes si pt. disponibilitatea de a da informatii detaliate.
Insa eu tot nu inteleg. In afara de procesul construirii (care poate fi provocator) ce alte lucruri are un fort ca sa ma faca sa il construiesc?
Din descrierea ta inteleg ca e un loc numai bun pt. batausi (soldati si duelisti) si probabil va tulbura viata linistita a oraselor (aliante destramate, primari tradatori, etc)
Mai e si altceva si mie imi scapa?
Vor fi ceva item-uri de cumparat care nu se gasesc in alte parte decat in fort si care sa te ajute sa indeplinesti misiunile? Sau alte chestii "miraculoase" care se vor gasi numai acolo?

Cum vezi tu ca se va schimba atmosfera jocului?
Multumesc anticipat

PS. eu sunt aventurier nivel 53 si mi-am terminat toate misiunile, exceptand-o pe cea cu inelul albastru. In asteptarea update-ului 1.20 dezvolt orasul Imparatia Lumii.
 

DeletedUser

Guest
MAI INAINTE ERAU NISTE POZE CU CEVA ARME NOIC E SE GASESC IN FORT.unele chiar foarte tari
 

DeletedUser

Guest
din cate stiu eu de acolo vei putea lua armele pentru mana stanga, dar din pacate nu vor fi folositorare decat pentru apararea fortului, adica in duelul normal mano-a-mano nu iti va fi de folos.

dupa cum am mai spus... in momentul in care voi avea detalii le voi posta. deocamdata pe serverul beta este decat fortul mic, iar nivelul la care suntem acum cu el este foarte mic. cand vor aparea celelalte si voi avea detalii va voi informa.

o zi buna in continuare si spor la levele ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus