Construire fortist!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Cred ca esti in urma de tot... romanii de pe beta au reusit sa faca fortul mare... acuma mai trebuie numai sa-l ridice...
 

DeletedUser

Guest
Cred ca esti in urma de tot... romanii de pe beta au reusit sa faca fortul mare... acuma mai trebuie numai sa-l ridice...

:)....pai chiar ca este....probabil nici nu are cont pe beta pentru ca primul fort a fost mediu iar dupa ce a iesit orasul romanesc a fondat fortul mare ....nu stiu ce beta joaca el
 

DeletedUser

Guest
:)....pai chiar ca este....probabil nici nu are cont pe beta pentru ca primul fort a fost mediu iar dupa ce a iesit orasul romanesc a fondat fortul mare ....nu stiu ce beta joaca el


si armele pentru apararea fortului le poti lua din oras ...de la armurier. faza este ca inca nu au dat drumul la lupte in fort deocamdata

scuze pentru multi-post.....am dat din greseala "citat" in loc de "editeaza"

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
da imi cer scuze ca nu am 15 ani si am vacanta sa stau toata ziua sa urmaresc noutatile de pe beta ... c'est la vie.
 

DeletedUser

Guest
Da, tu ce crezi? Ca-s ahtiac dupa jocul asta? Stau toata ziua in fata PC-UL? Te inseli amarnic... eu spun adevarul... mie imi e de ajuns daca intru 5 min pe lumea BETA si am vazut cam ce e nou... atat... nu stau 2 ore ca sa vad totul... asa in mare... pe parcurs descopar eu mai multe...
 

DeletedUser

Guest
da imi cer scuze ca nu am 15 ani si am vacanta sa stau toata ziua sa urmaresc noutatile de pe beta ... c'est la vie.

pai daca nu ai timp atunci nu te mai apuca sa faci tutoriale despre fort....plus ca nu s-a schimbat nimic de cand a fost facut update-ul cu forturile...nu s-a adaugat nimic pe parcurs. totul a fost de la inceput
 

DeletedUser

Guest
Dar daca voi construi un fort mic....pot sa-l upgradez intr-unul mare....Sau trebuie sa fac altul ? :confused:
 

DeletedUser

Guest
pe fiecare patratel din harta sunt cate 3 forturi , mari,mic si mijlociu .... nu le poti upgrada din mic in mijlociu si din mijlociu in mare
 

DeletedUser

Guest
Dar daca voi construi un fort mic....pot sa-l upgradez intr-unul mare....Sau trebuie sa fac altul ? :confused:

Nu se upgradeaza nimic. Pt. cel care s-a gandit sa faca tutorialul incearca sa fii mai informat intai si dupa aia sa faci un tutorial. Nu vor fi la inceput doar forturi mici, ci vor fi cate 3 forturi in fiecare patratica de pe harta . Forturile din patratica nu vor fi la fel ci vor fi unul mare, unul mediu si unu mic. Primul fort luat pe beta a fost unul mic pt ca nimeni nu avea punctele necesare la oras pt. fortul mediu sau fortul mediu. Orasul nostru a fost primul oras care a luat fortul mare. Diferenta dintre forturi e faptul ca, cu cat sunt mai mari cu atat sunt mai greu de cucerit au nivelul de aprare mai mare. Armele pt. mana stanga vor aparea la armurierele oraselor. Aceste arme vor fi folosite doar pt. apararea sau cucerirea unui fort. Nu conteaza daca esti pe arma alba sau pe arma de foc.

Pt. cei care stiu engleza aveti aici un tutorial care e mult mai exact si nu induce lumea in eroare. http://forum.westbeta.innogames.de/showthread.php?t=234

Din oricare fort pot face parte 11 orase dintre care unul orasul fondator. Nu conteaza marimea fortului. De asemenea un oras poate detine cate forturi vrea si poate face parte din cate forturi vrea. Bineinteles ca daca faci parte din fortul A si din fortul B nu poti ataca fortul B sau invers.

Un sfat bun din partea mea ar fi sa pastrati produsele de la munci pt. ca odata cu avansarea construirii fortului apar din ce in ce mai multe produse necesare si in cantitati mai mari. De asemenea daca nu aveti o informatie despre fort direct de la sursa incercati sa nu mai postati pt. ca mai mult derutati si incurcati lumea.

Odata cu updateul 1.20 pe langa forturi va mai fi modificat si aspectul jocului. In barele pt. energie , viata si experienta o sa va apara si scris in cifre cata viata , experienta sau energie aveti.
La caracter viteza va aparea si in mile pe ora sau daca vor face modificari pt. noi in kilometri pe ora. De asemenea daca veti tine clickul mouse-ului pe imaginea unei munci veti vedea denumirea muncii respective , dificultatea ei , cate pct. de munca aveti la munca respectiva, daca nu puteti face munca respectiva dar va apare pe harta va aparea cu minus cate pct. de munca va mai trebuie ca sa faceti munca respectiva si o sa va apara si o imagine cu produsul sau produsele care le primiti la munca respectiva. Asa probabil vom scapa de persoanele care intreaba la ce munca gasesc un anumit produs.

De asemenea munca construieste un fort va fi inlocuita cu alta produsul ramanand acelasi steagul confederat.
Aceasta este descrierea muncii :
Construct manor-house
A rich man lives in this area. A manor-house is going to be constructed a symbol of his power.

Ca tot doreau unii munca sa construiasca case bogatasilor. Li s-a indeplinit dorinta.

Cam atat deocamdata ca m-am saturat de scris si sa nu va plictisesc ca aveti prea mult de citit ,dar sunt informatii reale si de folos.
 

DeletedUser5153

Guest
:)....pai chiar ca este....probabil nici nu are cont pe beta pentru ca primul fort a fost mediu iar dupa ce a iesit orasul romanesc a fondat fortul mare ....nu stiu ce beta joaca el


si armele pentru apararea fortului le poti lua din oras ...de la armurier. faza este ca inca nu au dat drumul la lupte in fort deocamdata

scuze pentru multi-post.....am dat din greseala "citat" in loc de "editeaza"


bha nu credeam ca am sa vad asa ceva:eek::eek:
 

DeletedUser4674

Guest
pai daca nu ai timp atunci nu te mai apuca sa faci tutoriale despre fort....plus ca nu s-a schimbat nimic de cand a fost facut update-ul cu forturile...nu s-a adaugat nimic pe parcurs. totul a fost de la inceput

de unde ai imaginile cu armele astea?
 

DeletedUser

Guest
de unde ai imaginile cu armele astea?

241t.png


lista cu aproximativ toate armele noi..
 

DeletedUser

Guest
Mai dar piatra parca nu avea atata dmg... cei cu gatling gunul acela? :D si... Dmg la duel cum se calculeaza?se pun ambele arme?
 

DeletedUser

Guest
241t.png


lista cu aproximativ toate armele noi..

din cate stiu eu astea sunt toate!
ati observat ca arma ,,stone'' e de fapt ,,creme''?
Ati vazut cat costa ,,stone''?-0$!
Dar catling oare chiar costa 120000$?:eek:
cam ciudat!:(nu credeti?:eek:
 

DeletedUser6484

Guest
Pai gatling creca il iei cu bani din oras sau din fort...presupun:D
 

DeletedUser

Guest
nu sunt toate. mai sunt cateva, putine, "gatling" costa 30000$ daca o cumperi din orasul tau, si nu o cumperi cu banii din oras/fort, o cumperi cu banii proprii.
 

DeletedUser

Guest
si presupun ca toate intra la categoria arme de foc.
cei axati pe arme albe nu sunt putin dezavantajati?
 

DeletedUser

Guest
si presupun ca toate intra la categoria arme de foc.
cei axati pe arme albe nu sunt putin dezavantajati?

nu...toate armele intra la categoria ARME..nici arme de foc nici arme albe..sau cel putin inca nu se stie care conteaza...oricum banuiesc ca o sa fie la fel cum este acum...
 

DeletedUser

Guest
Eu din cate am inteles... chiar daca esti pe arma alba sau de foc... tot acolo ajungi... adica o sa poti manui arma normal... asa... i-a ganditi-va... oare cei care-s axati pe arme albe, nu vor fi dezavantajati? Duelistii si soldatii care trebuie sa apere fortul? Asa, ar trebui toti sa se reprofileze... iar samanul costa...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus