Construire fortist!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
acest lucru e greu de realizat am incercat 1 ora dar nu a fost loc liber asa ca am renuntat la ideea de a avea cont pe beta pana nu se face alta lume sau pana gasesc un loc liber
 

DeletedUser

Guest
Gatingul acela ese mult prea scump!!!Sper sa fie macar pentr lvl 50 si la un pret mai accesibil!!!<3W:D
 

DeletedUser

Guest
Sunt acuma locuri libere !!!

Am si eu cont:
Nume: Scorpion08
Nivel: 1
 

DeletedUser

Guest
si eu am reusit:X
nume:Wolf
nivel:1 :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu am fost plecat si nu am prins locuri libere:( cate sunt?850?
 

DeletedUser

Guest
nimeni nu a pus intrebarea,o pun eu,daca adaugi obiecte in cazarma,le mai potzi scoate?sau doar cel ce lea bagat?si inca o intrebare,orasul care a facut fortul,poate numi alt oras sa fie cel principal ca orasul ce la facut sa poata pleca din el?
 

DeletedUser

Guest
???

as avea si eu 2 intrebari:
daca o arma din fort e asa de scumpa 120000$se poate mari depozitul de bani din banca, sau trebuie sa punem bani deoparte in produse? (sincer eu sunt cam batran si sper sa mai apuc ziua sa manuiesc un tun :D )
un fort se poate cuceri, adica in sensul sa-l pierzi, pentru ca atunci e cam mare cazna pentru cei mici cu posibilitate pentru cei mari ca sa vina doar ca si ocupatori?
 

DeletedUser

Guest

Pentru cei care tot intreaba care este treaba cu fortul, m-am decis sa le explic pentru a evita deschiderea de noi topicuri degeaba!

1. Si foarte important! La constructia unui fort pot participa mai multe orase.
Ca sa fiu mai explicti: 1 oras il intemeiaza, iar ulterior mai poate invita alte orase in fort pentru a ajuta la constructie si la apararea lui.

2.Cum se construiesc forturile?

In primul rand trebuie sa fi membru al unui oras. In al doile rand trebuie sa intocmesti niste cerinte care le voi evidentia mai jos. In al treilea rand, orice membru al unui oras poate construi in fort atata timp cat are energie sa o faca.

-> Fortul Mic: Trebuie sa ai orasul la 24500 puncte si in banca 800$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are 10 orase membre - 1 oras controleaza fortul
-> Fortul Mediu: Trebuie sa ai orasul la 36200 puncte si in banca 1200$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are Nu stiu cate orase pot fi membre - 1 oras controleaza fortul
-> Fortul Mare: Trebuie sa ai orasul la 41800 puncte si in banca 1600$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are Nu stiu cate orase poti fi membre - 1 oras controleaza fortul

Atentie: Traducerile sunt neoficiale!

3. Sunt de construit 10 "cladiri" in fort! (Ceea ce este scris aici se refera doar la Fortul Mic, celelalte doua nu au fost inca implementate si nu stiu daca difera sau nu cladirile din ele inca, dar in momentul in care voi avea noutati le voi pune)
3.1 Headquarters (Centru de comanda) - Echivalentul primariei din orase
3.2 Barracks (Cazarma) - Aici dormi ca porcu', echivalentul hotelului numai ca regenereaza energia si punctele de viata in 6 ore fata de 8 ore in hotel
3.3 Protective barrier (Bariera de protectie) - Ajuta la apararea fortului. Adica cu cat este mai mare cu atat ridica mai mult valoarea de dmg si ferire a celor care apara fortul
3.4 Flag (Steagul) - Cu asta te invelesti in baraca :P
3.5 Resource stock (Resurse) - Aici se pun produsele de care ai nevoie la constructia fortului. O sa va explic mai tarziu
3.6 Gates (Portile) - Cu cat este mai mare cu atat ridica valoarea de duel al celor care apara fortul.
3.7 Adventurer's tower (Turnul aventurierului) - creste puterea de aparare
3.8 Dueler's tower (Turnul duelistului) - creste puterea de aparare
3.9 Worker's tower (Turnul muncitorului) - creste puterea de aparare
3.10 Soldier's tower (Turnul soldatului) - creste puterea de aparare

De la ultimile patru puncte stai si arunci cu pietre sau baloane cu apa in capul celor care vor sa atace fortul. Si totodata poti sa te strambi la ei ca nu au ce sa-ti faca :)

Bun ... dupa ce v-am explicat toate astea mai este ceva de mentionat. Cum se construieste fortul ??? Pai avem o explicatie.

4. Iti trebuiesc urmatoarele iteme sa le pui la pastrare in baraca


5. La fiecare nivel se cer anumite produse. Sa nu va ganditi ca trebuie decat 1 bucata din fiecare. Trebuiesc mmmmuuuullllllteeeeee.



Ex: Pentru Porti lvl 2 se cere: 2 Bari de fier / 1 lemn / 2 Sarma Ghimpata

Si va dati seama ca acestea cresc exponential cu nivelul de dezvoltare.

6. Apararea fortului

Turnurile de Aventurier/Soldat/Muncitor/Duelist - puteti vedea imaginea AICI
Poarta si Bariera de protectie - puteti vedea imaginea AICI

Cam atat am avut de spus. Daca mai exista nelamuriri astept sa postati si in cel mai scurt timp posibil o sa va raspund!

Have fun and play safe :P !!!

Later edit: La urmatorul update o sa mai apara inca o casuta la inventar unde se poate pune inca o arma. Arma va fi intrebuintata doar la apararea fortului.
Din cauza limitarilor la imagini am pus link-ul cu imaginea pentru arma din mana stanga
Daca sunteti curiosi ce arme sunt puteti intra http://ro.weststats.com/Rumoured/ si le gasiti in sectiunea Left arm weapons

am perceput tot , dar pentru a construi un fort ce iti trebui ?
alea toate cu ( steagul unionist ,confederat , petrol , fierastrau , sarma ghimpata , bumbac ... ) aste sunt necesate pt fort ?
va multumesc pentru raspunsul pe care mi-l dati
 

DeletedUser6431

Guest
nimeni nu a pus intrebarea,o pun eu,daca adaugi obiecte in cazarma,le mai potzi scoate?sau doar cel ce lea bagat?si inca o intrebare,orasul care a facut fortul,poate numi alt oras sa fie cel principal ca orasul ce la facut sa poata pleca din el?

logic ar fi sa nu-ti mai retragi obiectele odata depozitate acolo. Sa zicem ca la o misiune imi trebuie niste titei; rog un muncitor sa-l depoziteze acolo si eu vin si-l iau. Ar fi prea frumos sa fie adevarat :D Iar daca ai umplut depozitul mai stai sa sortezi ce ai pus tu pt a-ti retrage obiectul acela ? (asta in cazul in care fiecare isi retrage obiectul pus de el)

PS : Se mai aude ceva de aceste forturi sau de viitorul update in general ? Eu abia astept sa apara. Daca mai aflati lucruri noi, postati-le. Nu tineti pentru voi :P
 

DeletedUser6229

Guest
desen animat

uite si un desen despre forturi.nu am stut cum sa fac arme ca faceam :D

161kjk0.jpg
 

DeletedUser

Guest
cand vor fi implementate noile arme va trebui sa ne construim alte armuriere ca sa le obtinem? e deranjant ca unii care s-au dezvoltat nu au seturile in orasele vechi construite si a trebuit sa si le ia din orasele facute dupa updateul cu pricina, sau,in cazul meu, sa construiasca inca 2 orase. ar fi si mai rau sa o ia iara de la capat pentru armele de stanga
 

DeletedUser

Guest
cred ca armele de mana stanga se vor cumpara din fort deci no stres
 

DeletedUser

Guest
poate sa imi spuna si mie cineva daca la fort, atunci cand faci unul mare, toate orasele care apartin de fort trebuie sa aibe 41800 de puncte sau e suficient orasul principal?
 

DeletedUser

Guest

Pentru cei care tot intreaba care este treaba cu fortul, m-am decis sa le explic pentru a evita deschiderea de noi topicuri degeaba!

1. Si foarte important! La constructia unui fort pot participa mai multe orase.
Ca sa fiu mai explicti: 1 oras il intemeiaza, iar ulterior mai poate invita alte orase in fort pentru a ajuta la constructie si la apararea lui.

2.Cum se construiesc forturile?

In primul rand trebuie sa fi membru al unui oras. In al doile rand trebuie sa intocmesti niste cerinte care le voi evidentia mai jos. In al treilea rand, orice membru al unui oras poate construi in fort atata timp cat are energie sa o faca.

-> Fortul Mic: Trebuie sa ai orasul la 24500 puncte si in banca 800$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are 10 orase membre - 1 oras controleaza fortul
-> Fortul Mediu: Trebuie sa ai orasul la 36200 puncte si in banca 1200$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are Nu stiu cate orase pot fi membre - 1 oras controleaza fortul
-> Fortul Mare: Trebuie sa ai orasul la 41800 puncte si in banca 1600$. Constructia lui te costa 80 puncte de energia.Fortul are Nu stiu cate orase poti fi membre - 1 oras controleaza fortul

Atentie: Traducerile sunt neoficiale!

3. Sunt de construit 10 "cladiri" in fort! (Ceea ce este scris aici se refera doar la Fortul Mic, celelalte doua nu au fost inca implementate si nu stiu daca difera sau nu cladirile din ele inca, dar in momentul in care voi avea noutati le voi pune)
3.1 Headquarters (Centru de comanda) - Echivalentul primariei din orase
3.2 Barracks (Cazarma) - Aici dormi ca porcu', echivalentul hotelului numai ca regenereaza energia si punctele de viata in 6 ore fata de 8 ore in hotel
3.3 Protective barrier (Bariera de protectie) - Ajuta la apararea fortului. Adica cu cat este mai mare cu atat ridica mai mult valoarea de dmg si ferire a celor care apara fortul
3.4 Flag (Steagul) - Cu asta te invelesti in baraca :P
3.5 Resource stock (Resurse) - Aici se pun produsele de care ai nevoie la constructia fortului. O sa va explic mai tarziu
3.6 Gates (Portile) - Cu cat este mai mare cu atat ridica valoarea de duel al celor care apara fortul.
3.7 Adventurer's tower (Turnul aventurierului) - creste puterea de aparare
3.8 Dueler's tower (Turnul duelistului) - creste puterea de aparare
3.9 Worker's tower (Turnul muncitorului) - creste puterea de aparare
3.10 Soldier's tower (Turnul soldatului) - creste puterea de aparare

De la ultimile patru puncte stai si arunci cu pietre sau baloane cu apa in capul celor care vor sa atace fortul. Si totodata poti sa te strambi la ei ca nu au ce sa-ti faca :)

Bun ... dupa ce v-am explicat toate astea mai este ceva de mentionat. Cum se construieste fortul ??? Pai avem o explicatie.

4. Iti trebuiesc urmatoarele iteme sa le pui la pastrare in baraca


5. La fiecare nivel se cer anumite produse. Sa nu va ganditi ca trebuie decat 1 bucata din fiecare. Trebuiesc mmmmuuuullllllteeeeee.



Ex: Pentru Porti lvl 2 se cere: 2 Bari de fier / 1 lemn / 2 Sarma Ghimpata

Si va dati seama ca acestea cresc exponential cu nivelul de dezvoltare.

6. Apararea fortului

Turnurile de Aventurier/Soldat/Muncitor/Duelist - puteti vedea imaginea AICI
Poarta si Bariera de protectie - puteti vedea imaginea AICI

Cam atat am avut de spus. Daca mai exista nelamuriri astept sa postati si in cel mai scurt timp posibil o sa va raspund!

Have fun and play safe :P !!!

Later edit: La urmatorul update o sa mai apara inca o casuta la inventar unde se poate pune inca o arma. Arma va fi intrebuintata doar la apararea fortului.
Din cauza limitarilor la imagini am pus link-ul cu imaginea pentru arma din mana stanga
Daca sunteti curiosi ce arme sunt puteti intra http://ro.weststats.com/Rumoured/ si le gasiti in sectiunea Left arm weapons

si daca imi fac de exemplu un fort mic,iar apoi vreau sa-mi fac mediu sau mare se poate dezvolta?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus