Construire fortist!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
beneq..indemanare motrica/reflex la forturi..:|

va multumesc pentru sfaturi dar mai astept..
 

DeletedUser11192

Guest
Tine mestere cel mai bun build de fort posibil:
indemanari.png

E fostul meu build de aventurier. Daca vrei sa fii zeu la luptele de forturi urmezi build-ul, folosesti TW Pro(ultima versiune) si te echipezi cu cele mai bune haine dupa cum iti spune dracia aia(foloseste Fort attacker sau Fort defender)+folosesti sabia de aur si pusca de aur si bagi si premium. Eu aveam cele mai bune haine, colt de aur, pusca de aur si premium-ul de aventurier... In atac aveam 5k+ hp, nimeream aproape in fiecare runda si abia pierdeam viata... in aparare pe turnul meu la forturi mari(turn 100%) si cu inca o persoana cu pusca de aur imi era imposibil sa ratez cand ajungeau atacatorii aproape de turnul nostru. In aparare nici nu-ti trebuie ascundere pentru ca si-asa ai bonus enorm de la turn. Insa in atac fara ceva perseverenta esti cam pierdut. Sper ca te-au ajutat sfaturile mele... bafta.
 

DeletedUser

Guest
Tine mestere cel mai bun build de fort posibil:
indemanari.png

E fostul meu build de aventurier. Daca vrei sa fii zeu la luptele de forturi urmezi build-ul, folosesti TW Pro(ultima versiune) si te echipezi cu cele mai bune haine dupa cum iti spune dracia aia(foloseste Fort attacker sau Fort defender)+folosesti sabia de aur si pusca de aur si bagi si premium. Eu aveam cele mai bune haine, colt de aur, pusca de aur si premium-ul de aventurier... In atac aveam 5k+ hp, nimeream aproape in fiecare runda si abia pierdeam viata... in aparare pe turnul meu la forturi mari(turn 100%) si cu inca o persoana cu pusca de aur imi era imposibil sa ratez cand ajungeau atacatorii aproape de turnul nostru. In aparare nici nu-ti trebuie ascundere pentru ca si-asa ai bonus enorm de la turn. Insa in atac fara ceva perseverenta esti cam pierdut. Sper ca te-au ajutat sfaturile mele... bafta.


da?? am buildu aproape ca al tau numai cu putine indemanari mai mult,plus ca sunt si soldat,dar in atac sincer nu prea mai nimeresc ca inainte,depinde si in cine tragi ca una e sa tragi in unu cu indemanariile pe naiba stie si alta e sa tragi in unu full aparare,de exemplu pe lumea8 nu prea mai functioneaza:D
 

DeletedUser11192

Guest
da?? am buildu aproape ca al tau numai cu putine indemanari mai mult,plus ca sunt si soldat,dar in atac sincer nu prea mai nimeresc ca inainte,depinde si in cine tragi ca una e sa tragi in unu cu indemanariile pe naiba stie si alta e sa tragi in unu full aparare,de exemplu pe lumea8 nu prea mai functioneaza:D

In primul rand conteaza distanta de la care tragi, iar apoi depinde si in ce turn tragi... nu sta niciodata aproape de turnul muncitorilor daca esti in partea dreapta si nici aproape de turnul soldatilor daca esti in partea stanga... incearca ori sa stai pe langa duelisti(ala pica cel mai repede deobicei) sau incearca sa stai cat mai aproape de zid caci aparatorii au bonus foarte mic acolo si cum i-ai prins i-ai ras. Dar daca n-ai pusca de aur impreuna cu arma de aur normal ca n-ai sa nimeresti la fiecare runda :). Eu ratam cam 1 la fiecare 3 nimerite.
 

DeletedUser

Guest
sau mai pe scurt:)) tragi in aia care nu sunt pe turnu lor nu:? am pusca de aur ,totusi de ce am nevoie sa imi mareasca sansa de nimerire?,mi s-a intamplat fata in fata cu unu de pe zid sa-l ratez:))) nici nu era aventurier:D


ps:ajung la 200 perseverenta,130 tintire,180 conducere(+bonus de soldat activat vine 270)
ps2:mai des mi se intampla sa am noroc la sfarsitul luptei cand nimeresc una dupa alta
ps3:chiar maine o sa incerc sa merg la o lupta in atac de curios ce se intampla:))) am mai adaugat 30 tintire am aproape 100 fara bonus
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11192

Guest
sau mai pe scurt:)) tragi in aia care nu sunt pe turnu lor nu:? am pusca de aur ,totusi de ce am nevoie sa imi mareasca sansa de nimerire?,mi s-a intamplat fata in fata cu unu de pe zid sa-l ratez:))) nici nu era aventurier:D

Fa-ti o cruce si zii un doamne ajuta... e si randomul :)) poate ai ghinion.
 

odm

Cowboy
Am 2 builduri care te-ar putea ajuta:

Build atacator(il recomand chiar si daca sunteti aparatori):
Atribute:100% Putere
Indemanari:50% Conducere 50% Tintire(sau Ferire dar recomand Tintire)
Deci 120 Putere 180 Tintire si 180 Conducere
Viata ajunge la 2400 pentru un caracter normal de lv 120, iar la soldat 3000.
Sansa de tintire: 6.78+7.98+7.98+25(sansa de inceput, vedeti Formulele matematice ale lui Maurice)=47.74(Fara haine si fara bonusuri!Cu haine si indemanari de la misiuni ajungeti la 50.)
Sansa de ferire:6.78+7.98+10=24.76(La fel fara haine!)
Note:
1.Abilitatile de tintire/ferire sunt valabile doar in atac.
2.Daca vreti sa imbunatati cat mai mult capacitatile de tintire/ferire luati-va haine cu Perseverenta si Putere, ca da viata,Nu cu Conducere si Tintire!

sau

Build aparator
Atribute:100% Mobilitate
Indemanari:50% Conducere 50%Tintire sau Ferire, dar aveti oricum 120 Ferire de la Atribut si ajunge, trebuie si sa Tintiti, nu?:)
Se ajunge deci la 120 Mobilitate 120 Ascundere 120 Ferire 180 Conducere si 180 Tintire.Problema e ca nu veti avea decat 1200 viata la orice tip de caracter, nepunand nici o haina.
Sansa de Tintire e 6.78+7.98+7.98+25=47.74
Sansa de Ferire e 6.78+6.78+7.98+10=31.54, deci foarte mare!
Note:
1.Abilitatile de Tintire/Ferire sunt valabile doar in aparare
2.Daca vreti sa va imbunatati cat mai mult capacitatile de Tintire/Ferire,luati haine cu Ascundere pentru ambele si Ferire pentru numai pentru sansa de Ferire.Dar e mai avantajos sa aveti haine cu viata, pentru ca viata e scazuta, doar 1200.
Si o ultima nota:sunt calculate pentru lv 120
 

DeletedUser

Guest
haine pt fort

imi puteti spune si mie ce haine ar trebui sa folosesti pentru fort, de cand s-a implementat updetul cu curelele si pantalonii nu le mai stiu!!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus