Construire fortist

DeletedUser20819

Guest
Sa stii ca unele lumi, primesc si jucatori cu maxim 2k hp, dar sa dea mai mult de 15k daune..de ex: mihai de pe ro1, il stie toata lumea, a dat, recent, la un fort, 25k daune si nu numai la asta :d, cu inferno si full conducere. Nici nu vreau sa ma gandesc ca, daca era duelist avea peste 30k daune date..cred ca ar fi fost singurul de pe ro care ar fi dat 30k daune la o batalie :d
Oricum cred ca e singurul soldat de pe ro care da atatea daune :d
Bv lui :d
 

DeletedUser16010

Guest
E destul de periculoasa full conducerea, adica: esti foarte vulnerabil.
La nivel 120 ai 1300 hp doar din nivel.
 

DeletedUser19580

Guest
eu tot prefer sa rezist mai mult :D..full putere,100 ascundere,100 conducere,restu hp
 

DeletedUser25074

Guest
eu am pe hawai un duelist lvl 54 si am indemanarile puse astefel:
Putere:60
Hp:163
Conducere:91
Cu set natty full ajung la 3100 hp,imi puteti spune daca este bine asa sau sa incerc sa fac unele modificari
 

DeletedUser5704

Guest
As dori sa imi fac un cont pentru forturi intrebarea mea este : Merita de la lvl 1 sa incep sa pun deja atribute/indemanari pt forturi? Cum sa fac ? :D
 

DeletedUser20819

Guest
eu am pe hawai un duelist lvl 54 si am indemanarile puse astefel:
Putere:60
Hp:163
Conducere:91
Cu set natty full ajung la 3100 hp,imi puteti spune daca este bine asa sau sa incerc sa fac unele modificari

As dori sa imi fac un cont pentru forturi intrebarea mea este : Merita de la lvl 1 sa incep sa pun deja atribute/indemanari pt forturi? Cum sa fac ? :D

Eu va sugerez la amandoi, sa cresteti mai intai..macar de la lvl 90-100 sa faceti reskill pe fort.
 

DeletedUser5704

Guest
Ok , faza e ca am lvl 16 si deja imi cere 27k pt reskill , pe la lvl 90 o sa ceara poate 200 sau mai mult , de unde scot eu atat ?
 

DeletedUser14746

Guest
Ok , faza e ca am lvl 16 si deja imi cere 27k pt reskill , pe la lvl 90 o sa ceara poate 200 sau mai mult , de unde scot eu atat ?

da...dar te-ai gandit ca pana la lvl 90 banii se strang?
Sau normal...daca ai mana sparta,iti recomand sa te bagi pe fort de la inceput,daca nu ai ce face :)
 

DeletedUser

Guest
un sfat pentru cei de lvl mic...dak vreti sa fiti fortisti eu va sfatuiesc asa...bagati full putere si full construire...daca esti activ faci rapid lvl si faci si ceva banuti...dupa pe la lvl mai mare cand vreti sa dati reskill veti economisii multi bani deoarece atributele sunt deja pe putere...asta e un sfat...acuma fiecare face cum crede el mai bine
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16010

Guest
Numai ca au nevoie de o biserica cu level corespunzator, nici prea mare , nici prea mica.
 

DeletedUser

Guest
am vazut multa lume care da damage 900+ la fort... Cum reusesc sa faca acest lucru? de ce arme ai nevoie si ce abilitati trebuie sa ai?
 

DeletedUser25738

Guest
salut

am si eu o intrebare, poate e tampita sau poate nu ma ridic la nivelul vostru de cunostinte, dar asta e si motivul pt care intreb, daca stie cineva un build bun pt un aventurier pe arma de foc care sa participe si la fort. Nu trebuie sa fie cel mai bun, dar nici cel mai slab, ca nu o sa stau sa fac doar forturi.
Multumesc anticipat
 

DeletedUser14746

Guest
am si eu o intrebare, poate e tampita sau poate nu ma ridic la nivelul vostru de cunostinte, dar asta e si motivul pt care intreb, daca stie cineva un build bun pt un aventurier pe arma de foc care sa participe si la fort. Nu trebuie sa fie cel mai bun, dar nici cel mai slab, ca nu o sa stau sa fac doar forturi.
Multumesc anticipat

nu exista asa ceva ...

ORI duel,ORI fort ...

te pui pe duel si mergi la fort cu max 2k hp(3k cu haine de viata) si stai in spatele tuturor(asta daca treci de recrutare cu succes) :D
Altceva cu buildul de duel la fort n-ai ce face!
De tintit tintesti cat de cat .... dar de ferit sau luat fata,nici vorba! ;)

Bafta!
 

DeletedUser

Guest
help

Dragi colegi as dori un caracter sa pot prticipa si la Forturi, dar sa imi fac si misiunile,asa ca nu prea stiu cum sa impart atributele si indemanarile.Mai am nevoioe de 500 oup pentru reskill si as dori ajutor din partea voastra.
Valorile prezentate mai jos sun fara bonusurile din arme, haine, obiecte etc.Doar cele castigate lvl cu lvl si din misiuni.
PUTERE 15
MOBILITATE 61
DEXTERITATE 3
CARISMA 53

CONSTRUIRE 40
VIGOARE30
REZISTENTA 152
PERSEVERENTA 21
VIATA 107
CALARIE 61
REFLEX 74
FERIRE75
ASCUNDERE 61
INOT 61
TINTIRE 29
INPUSCARE 32
CAPCANE 3
INDEMANARE MOTRICA 3
REPARARE 3
CONDUCERE 87
TACTICA 57
COMERT 53
INSTINCT PENTRU ANIMALE 53
ASPECT 56

Tin sa mai precizez ca abia sunt la lvl 117 si sunt duelist.Asa ca daca cineva ma poate ajuta sa imi spuna unde sa mai adaug si unde sa mai iau.Nu ma intereseaza bonusurile din arme, obiecte si altele.Doar sa imi spuneti cum sa le aranjez pe cele actuale si unde sa le pun pe cele pe care le voi mai strange.Va doresc la cat mai multe batalii. Multumesc anticipat.
 

DeletedUser25738

Guest
am tot citit pe aici...si nu vad sa se ajunga la un consens in privinta unui build..acum am trecut pe fort, daca puteti sa spuneti ce parere aveti de acest build, daca este corect si ce ma sfatuiti pe viitor.
Aventurier-lvl68
223-hp(3000viata), 61-perseverenta, 152-ferire, 155-ascundere, 35-tintire, 82-conducere... Am trecut toate cu bonus si cu set....Set JJ-5 piese si cureaua Inno....
Multumesc anticipat.
 

DeletedUser

Guest
Ma,dar tu de ce mama naibi ai pus tutorialul de construire fortist la Intrebari si solutii ? o_O
 

DeletedUser14746

Guest
am tot citit pe aici...si nu vad sa se ajunga la un consens in privinta unui build..acum am trecut pe fort, daca puteti sa spuneti ce parere aveti de acest build, daca este corect si ce ma sfatuiti pe viitor.
Aventurier-lvl68
223-hp(3000viata), 61-perseverenta, 152-ferire, 155-ascundere, 35-tintire, 82-conducere... Am trecut toate cu bonus si cu set....Set JJ-5 piese si cureaua Inno....
Multumesc anticipat.

iti recomand full hp + cp activ ;)

Bafta!
 
Sus