Construire fortist

DeletedUser15496

Guest
m-am gandit la asta si am scos conducerea.acum am in jur de 10k hp fara premium. deja am cumparat setul lui black, daca e,cumpar bob in caz ca nu imi place black

nu te ajuta cu nimic black pe soldat.
cum am mai zis..balck este pentru duelisti (daune mai mari)
bob dalton pentru full hp (iei daune mici)
 

DeletedUser26001

Guest
Sal

Salut sunt un muncitor de lvl 30 , axat pe fort si cu set Bob Dalton. Imi puteti spune cum sa pun indemanarile...vreau totusi sa am hp dar sa dau si ceva dmg la niveluri mai mari.
 

DeletedUser15496

Guest
Salut sunt un muncitor de lvl 30 , axat pe fort si cu set Bob Dalton. Imi puteti spune cum sa pun indemanarile...vreau totusi sa am hp dar sa dau si ceva dmg la niveluri mai mari.

nu cred ca o sa faci "niveluri mai mari" pe fort de la 30 :)
fa misiuni , munci cu xp.. treci la "niveluri mai mari" pe la 70 80 apoi poate merge pe fort ;)
 

DeletedUser25910

Guest
Buna ziua,
As dori va rog un build de fortist mai bun .Am set deadwood +cal +sa,416 indemanari si 143 atribute,clasa aventurier.Multumesc.
PS: un build care credeti ca este mai bun[nu conteaza ,pe atac sau aparare]
 

DeletedUser25910

Guest
pe un duelist merge ok ;)
pe alta clasa de caracter (orice alta clasa) iti recomand full hp !

Daca esti soldat ,mai bine nu pune full hp pe lumea Jack.La cati duelisti cu cercetas lesini din maxim 10 runde .Iti vor da critice una dupa alta :hmf:
 

DeletedUser25046

Guest
full hp nu e build, e lipsa de inspiratie/ratiune.. la avent cu cp e singurul la care merge... Soldat, duelist, muncitor full hp = carne de tun :shoot:
 

DeletedUser25854

Guest
Salutare! Am revenit de o luna si ceva pe tw, nu am mai jucat de prin 2011. Pentru un aventurier care ar vrea pe fort imi puteti spune un build si un set bun?
Am inteles ca un aventurier trebuie sa fie full putere+hp. Eu am lvl 76, are rost sa fac reskill pe fort? Daca ma pun full hp nu mai pot face munci, implicit o sa cresc doar 4000-6000 xp/zi de la forturi?
Daca exista o alta modalitate astept raspuns.
Multumesc si o zi faina!!

Alex
 

DeletedUser26473

Guest
Buna as dori si eu daca se poate un bulid de fort pentru caracter duelist.
:ranger::ranger::ranger::mariachi:
 

DeletedUser26086

Guest
Salutari! Pe ce considerati ca e mai ok sa pun indemanari: conducere sau perseverenta/ascundere?
 

DeletedUser26580

Guest
Nu inteleg de ce tot cereti builduri :blink:

Face jocul totul pentru voi. Orice clasa ai avea iti pui indemanarile in functie de cerintele pe care le are alianta in care esti.

In primul rand faci rost de un set de fort (cercetas, black bart, etc.)

Echipezi setul si pui pe viata pana indeplinesti conditia pe care o cere alianta. Restu pui pe ce vrei tu sa faci in rest (culegi mure, stresezi lumea cu dueluri)

Vrei sa faci performanta pe fort? Asta e alta poveste...
Vrei ferite? Pui seturi cu rezistenta si pune full hp. indemnarile din set se ocupa de restu.
Vrei daune? Pentru asta pui full conducere set black bart si o arma din oras cu up la 5. (preferabil una cu dauna medie mare). Asta cu daune daca accepta liderii aliantei si stii sa stai la daune. sau daca nu se completeaza toate locurile la fort si nu te deranjeaza sa joci cu tradator.

Pe langa toate asta cumperi pepite si activezi bonus de caracter.
 

DeletedUser26086

Guest
Salut, Sociop.
Multumesc pentru raspunsul tau, dar vreau sa stii ca eu cunosc deja aceste lucruri. Pe mine ma interesa doar acel aspect.. Ce ma ajuta mai mult : sa am mult pe conducere sau pe perseverenta/ascundere.
In teorie
Pentru Atacatori:

Sansa de lovire = 25 + Conducere ^ 0.4 + Perseverenta ^ 0.4 + Tintire ^ 0.4
Sansa de ferire = 10 + Conducere ^ 0.4 + Perseverenta ^ 0.4 + Ferire ^ 0.4

Pentru Aparatori:

Sansa de lovire = 25 + Conducere ^ 0.4 + Ascundere ^ 0.4 + Tintire ^ 0.4
Sansa de ferire = 10 + Conducere ^ 0.4 + Ascundere ^ 0.4 + Ferire ^ 0.4

pare ca e mai buna conducerea , dar voiam niste pareri de la oameni experimentati la forturi, ce si cum functioneaza mai bine in practica.
 

DeletedUser26580

Guest
Formula pe care ai dat-o tu e gresita.
De la versiunea 2.05 (daca nu s-au facut modificari)

sansele sunt asa:
sansa de lovire: 25+perseverenta/ascundere^0.6+conducere^0.5+tintire^0.4
sansa de ferire: 10+perseverenta/ascundere^0.6+conducere^0.5+ferire^0.4

perseverenta pe atac, ascunderea pe aparare.


(sursa: https://wiki.the-west.net/wiki/Fort_Battles)

Ce am scris eu mai sus e doar miezul problemei...
 
Sus