Construire fortist

DeletedUser26580

Guest
264 ascundere iti ofera pe aparare sansa marita cu 28.4 (+28.4 atac si +28.4 aparare)
305 ascundere iti ofera 30.9

acum depinde si ce alte indemanari castigi/pierzi prin inlocuirea unor iteme.

cel mai bine e sa testezi la batalii.

ala+2 aparare inseamna sansa de a feri
 

Joe Eagle

Greenhorn
acum,cu noul update "Perseverența și Ascunderea pentru atacatori respectiv apărători au fost inversate cu Ascunderea și Pune capcane." buildurile de aici o sa fie inutile.
 

DeletedUser24094

Guest
Au cam fost inutile si pana acum.
Buildul ok, e un build echilibrat, asa a fost mereu, cu cat adaugi mai multe puncte pe o indemanare, bonusul pe care il primesti e din ce in ce mai mic, e foarte usor sa iti faci un build de fort, ai nevoie de un set, pui hp cat se cere in alianta, dupa imparti punctele ramasr in asa fel incat sa egalezi celelalte indemanari, mai multe puncte pe cele cu o importanta mai mare (ma refer la coeficient)
Si, mai raman 2 builduri, full hp, si full conducere. Ce altceva se mai poate face?
 

DeletedUser26998

Guest
Salut! imi poate spune cineva cum as putea sa cresc rezistenta pentru fort?
 

DeletedUser20606

Guest
Salut! imi poate spune cineva cum as putea sa cresc rezistenta pentru fort?

Salut! In primul rand, din echipament. Cu set haine pizarro, set calarie pizarro si arme barbat ai 145 rezistenta. Apoi trebuie sa tii cont de formula de calcul: 300 × (Hiding OR Setting Traps) ÷ MaxHP + Resistance Bonus
 

DeletedUser27185

Guest
Salut, am o intrebare legata de luptele de fort (pentru cei cu experienta :D )
Eu sunt soldat si o buna perioada de vreme am mers pe buildul full HP (atribute pe putere si indemanari pe HP), cu care intr-adevar ajung la 15k hp, iar cu VIP la 20k. (precizez ca la momentul actual am level 121).
Totusi am observat ca desi am HP mult, nu pot duce, in sensul ca in 3-4 runde de la 20k ajung la 10k sau chiar mai putin si ideea e ca nu feresc cam nimic.
S-ar merita sa fac reskill si atributele sa le distribui 50 dexteritate si 50 mobilitate? Nu ma deranjeaza sa am HP mai putin in conditiile in care mai si feresc ceva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser27066

Guest
Daca nu stai pe turn e imposibil sa feresti cu full hp ca soldat
 
Sus