Construire fortist

DeletedUser20606

Guest
am fost full putere si viata ca aventurier nivel 120 pe lumea 2, mi-a trecut dupa 2 saptamani de forturi... am lesinat si in 3 runde ( e foarte mult noroc la mijloc 50% sanse sa nu fi lovit e ceva dar nu de ajuns cat sa rezisti MULT!) ...nu merita...ferite nu faci, daune nu faci, esti doar ciuca bataii...dar depinde, daca nu vrei sa faci nimic altceva poate merita :)

insa: un aventurier tanc este cel mai bun la luat steagul :)


Tin sa te contrazic :) Eu joc pe l2, am clasa de aventurier, 7k hp si merge foarte bine. Stau la incasat, feresc, fac daune...mai zic si de cufere? Problema e alta. Nu trebuie sa te aventurezi singur, sa crezi ca poti face totul de unul singur. Chiar si cu acel bonus, tot risti sa fii lesinat rapid.
 

DeletedUser

Guest
Scuze pentru postul aproape inutill dar... Deci din cate am inteles atributele trebuie puse numai putere si indemanarile numai conducere si ferire egale ? Si la haine mergem pe perseverenta si putere si atat ? Ca is cam in ceata....
 

DeletedUser

Guest
Mda , trebuie ajustat major tutorialul ( nu incep sa fac modificari eu , nu consider ca am dreptul ) dar pentru moment ar trebui "ascuns" acest topic , cum s-a spus mai sus doar induce in eroare playerii.
 

DeletedUser

Guest
Mda , trebuie ajustat major tutorialul ( nu incep sa fac modificari eu , nu consider ca am dreptul ) dar pentru moment ar trebui "ascuns" acest topic , cum s-a spus mai sus doar induce in eroare playerii.

Eu am inceput sa inteleg, ma incurca oleaca ca nu inteleg cu hainele... Si oricum e un ghid, decat sa faci un caracter praf daca esti un incepator total (eu) mai bine urmezi asa un ghid si faci un caracter destul de bun... nu grozav dar destul de bun.
 

DeletedUser

Guest
Nu este greu de inteles insa nu este corect peste tot , oricum sunt de acord cu tine Vlad , e mai bine decat nimic.
 

DeletedUser16592

Guest
Dupa parerea mea cel mai bun build este full putere si full hp dupa ce ati facut misiunile pentru pusca de aur.Aceasta ofera un bonus frumusel si rezistati foarte bine.Eu,de exemplu,am 10k hp si pe atac sansa de tintire aproximativ 45 si ferire aproximativ 30 si pe aparare,pe nici un fel de cladire,sansa de tintire aprox. 43 si ferire aprox. 28.

Deci munciti sa faceti pusca de aur si apoi full hp :D
 

DeletedUser20061

Guest
strpoica are dreptate el a facut acest topic pentru a va fi un mic mai usor jocul.Spune ca nu este facut de el asa ca nu trebui sa va plangeti lui.
 

DeletedUser

Guest
Ma poate sfatui cineva cum e mai bine??

sunt aventurier lvl 65..si as dori sa va intreb cum e mai bine..sa ma fac fortist sau sa ma axez in continuare pe munci cu xp si noroc???ma gandesc ca daca fac reskill pe fort..nu o sa mai pot face toate muncile pe care le fac acum....si o alta intrebare...daca ma fac fac fortist mai pot face munci cu noroc mare???
 

DeletedUser20606

Guest
sunt aventurier lvl 65..si as dori sa va intreb cum e mai bine..sa ma fac fortist sau sa ma axez in continuare pe munci cu xp si noroc???ma gandesc ca daca fac reskill pe fort..nu o sa mai pot face toate muncile pe care le fac acum....si o alta intrebare...daca ma fac fac fortist mai pot face munci cu noroc mare???

De ce ne intrebi pe noi? Este contul tau, este decizia ta ce faci cu el. Eu as prefera sa te pui pe fort, pe munci e mai greu. Iar daca te faci fortist poti face munci cu noroc ridicat, daca ai ceva puncte pe ascundere.
 

lord ion

West Marshal
sunt aventurier lvl 65..si as dori sa va intreb cum e mai bine..sa ma fac fortist sau sa ma axez in continuare pe munci cu xp si noroc???ma gandesc ca daca fac reskill pe fort..nu o sa mai pot face toate muncile pe care le fac acum....si o alta intrebare...daca ma fac fac fortist mai pot face munci cu noroc mare???

eu nu m-as pune pe fort pina nu am pusca de aur... asa ca munca pina fac quest-ul...
 

DeletedUser

Guest
ba/fa daca vreti sa va faceti fortisti bagati:
full putere
50% contruire
50% reaparare
 

DeletedUser

Guest
ON:Eu raman adeptul buildului axat pe viata si cu iteme de ferire,am ferit cu 87 de puncte pe ferire si 5 k viata in jur de 92 de lovituri la fort,si asa faceti si otele si xp.OFF:De ce se baga unii doar de dragul de a face stelute,si se mai adreseara si cu "FA"?:hmf:
 

DeletedUser20606

Guest
ba/fa daca vreti sa va faceti fortisti bagati:
full putere
50% contruire
50% reaparare

Se poate vedea aici gradul de incultura al unora.

ON:Eu raman adeptul buildului axat pe viata si cu iteme de ferire,am ferit cu 87 de puncte pe ferire si 5 k viata in jur de 92 de lovituri la fort,si asa faceti si otele si xp.OFF:De ce se baga unii doar de dragul de a face stelute,si se mai adreseara si cu "FA"?:hmf:


Eu prefer full hp, cu haine pe puncte de viata. Ma gandesc ca nu conteaza foarte mult 30-40 ferire. Cu ceva timp in urma aveam si 100 conducere. Am scos punctele de acolo si le-am pus pe viata. Nu s-a simtit diferenta.
 

DeletedUser

Guest
Salut ! Am lvl 61 si caut un build bun de tanc , care sa tinteasca si sa si fereasca putin . Asta e de pe forum :


60 Putere
108 Conducere
72 Puncte de viata
-aici mai cresc punctele de hp pana la 90 , iar restu in ferire ( trb sa mai fac lvl)

si eu m-am gandit sa-l fac asa :

66 Putere
66 Perseverenta
186 PV
60 Conducere
20 Ascundere

Nota: La al doilea build am pus in calcul si indemanarile de la misiuni .
 

DeletedUser10617

Guest
Daca puteti da indicatii cu build-uri incercate de voi si exemple de batalii pe westforts sa le vedem pe replay lumea ar putea sa isi faca o parere ce si cum.

PS Am vazut multe caractere de fort... multi ne luam dupa indemanarile lui x sau y dar nu toti avem aceeasi clasa de caracter ;)
 

DeletedUser

Guest
ON:Eu raman adeptul buildului axat pe viata si cu iteme de ferire,am ferit cu 87 de puncte pe ferire si 5 k viata in jur de 92 de lovituri la fort,si asa faceti si otele si xp.OFF:De ce se baga unii doar de dragul de a face stelute,si se mai adreseara si cu "FA"?:hmf:
de la ce lv se poate aplica acest build?

pe florida am asa:
122 pct viata
52 ferire
57 ascundere
70 conducere
asta la lv 38
astept parerile unor jucatori cu experienta mai mare ca mine

:dastardly:
PS:stiu ca nu este recomandat sa incep de la lv mic cu build de fort dar totusi am incercat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22507

Guest
Buna Seara!!!

As vrea sa ma reapuc de TW si am citit pe forum acest topic ff interesant.Vreau sa ma apuc pe urmatoarea lume ce se va lansa si vreau sa imi fac un anumit plan de fortist:boone:.
Daca ma apuc de la lvl 0...cum sa imi pun indemanarile? de la inceput pentru ca nu as vrea sa mai fac reskil...(clasa de caracter o voi alege duelist deoarece voi vrea sa dau cate o critica)


Va multumesc anticipat!!!
 

DeletedUser

Guest
As vrea sa ma reapuc de TW si am citit pe forum acest topic ff interesant.Vreau sa ma apuc pe urmatoarea lume ce se va lansa si vreau sa imi fac un anumit plan de fortist:boone:.
Daca ma apuc de la lvl 0...cum sa imi pun indemanarile? de la inceput pentru ca nu as vrea sa mai fac reskil...(clasa de caracter o voi alege duelist deoarece voi vrea sa dau cate o critica)


Va multumesc anticipat!!!

pai 1 la mana .. o lume noua nu se va deschide prea curand . si sa te bagi pe florida nu e tarziu , sunt doar cativa de lvl 120 .

daca zici ca vrei sa alegi clasa duelist , ar fi bine sa bagi atributele putere si mobilitate .. mai mult mobilitate .

incerc eu sa iti fac un build .. nu stiu cat de bun e, nu am incercat .

atribute:
40% putere
60% mobilitate

40% conducere
20% puncte de viata
10% perseverenta
20% tintire

la lvl 50 , cu un total de 160 de indemanari ( 10 din misiuni , faci .. ) si 52 atribute , ar trebui sa ai asa :

21 putere -> 21 PV ; 21 Perseverenta
31 mobilitate -> 31 ferire ; 31 ascundere
64 conducere
31 ascundere
21 + 16 = 37 perseverenta
32 + 21 = 53 PV
32 tintire
deci o sa faci vreo 800 viata la lvl 50 , slab , dar tu vrei critice si ar fi o risipa sa investesti mai mult in viata .
daca vrei totusi , poti pune mai mult in viata , punand 50% putere , 50% mobilitate . eu ti-am facut un model , nici eu nu sunt profesionist , le poti pune dupa parerea ta . bafta :whistle:
 

DeletedUser22507

Guest
pai 1 la mana .. o lume noua nu se va deschide prea curand . si sa te bagi pe florida nu e tarziu , sunt doar cativa de lvl 120 .

daca zici ca vrei sa alegi clasa duelist , ar fi bine sa bagi atributele putere si mobilitate .. mai mult mobilitate .

incerc eu sa iti fac un build .. nu stiu cat de bun e, nu am incercat .

atribute:
40% putere
60% mobilitate

40% conducere
20% puncte de viata
10% perseverenta
20% tintire

la lvl 50 , cu un total de 160 de indemanari ( 10 din misiuni , faci .. ) si 52 atribute , ar trebui sa ai asa :

21 putere -> 21 PV ; 21 Perseverenta
31 mobilitate -> 31 ferire ; 31 ascundere
64 conducere
31 ascundere
21 + 16 = 37 perseverenta
32 + 21 = 53 PV
32 tintire
deci o sa faci vreo 800 viata la lvl 50 , slab , dar tu vrei critice si ar fi o risipa sa investesti mai mult in viata .
daca vrei totusi , poti pune mai mult in viata , punand 50% putere , 50% mobilitate . eu ti-am facut un model , nici eu nu sunt profesionist , le poti pune dupa parerea ta . bafta :whistle:



Mersi!!!....il voi incerca
 
Sus