Construire fortist

DeletedUser

Guest
Inca mai functioneaza build-ul 100% Putere si 100% Conducere ? ( Sunt soldat )
 

DeletedUser11216

Guest
Cine poate sa ma ajute cu un sfat build fortist (soldat lvl 127) sa nu fiu nici tank tank, dar sa am hp rezonabil dar si daune bune sa ofer, poate cineva sa-mi ofere un sfat?
 

DeletedUser20819

Guest
Cine poate sa ma ajute cu un sfat build fortist (soldat lvl 127) sa nu fiu nici tank tank, dar sa am hp rezonabil dar si daune bune sa ofer, poate cineva sa-mi ofere un sfat?

Pune cam 400 conducere si restul hp, sau mai putina conducere si ceva perseverenta. Cu haine de hp, cp, o sa ai cred ca mai mult de 10k hp
 

DeletedUser11216

Guest
Pune cam 400 conducere si restul hp, sau mai putina conducere si ceva perseverenta. Cu haine de hp, cp, o sa ai cred ca mai mult de 10k hp

am set natty dar si munny, vreau sa fiu ceva mixt , sa nu fiu tank , dar hp adecvat si daune adecvate sa ofer!
 

DeletedUser25596

Guest
Salut, de curând m-am mutat şi eu pe fort. Mi-am luat set natty , iar punctele le-am pus full putere (94 atribute) , iar la îndemânări (276) am pus 50%-50% hp si conducere, este bine ? Dacă ar fi să fac reskill (lucru posibil, am licoare) ce build mi-aţi sugera ? Mă interesează în atac să fac niţel daune,dar să am şi ceva hp.

Ca armă de bătălie am armele elfego.. iar între setul de aur şi arme natty care ar fi mai bun ?

Mulţumesc anticipat şi nu mă înjuraţi sunt pe lângă cu forturile,dar învăţ repede.
 

DeletedUser20819

Guest
Salut, de curând m-am mutat şi eu pe fort. Mi-am luat set natty , iar punctele le-am pus full putere (94 atribute) , iar la îndemânări (276) am pus 50%-50% hp si conducere, este bine ? Dacă ar fi să fac reskill (lucru posibil, am licoare) ce build mi-aţi sugera ? Mă interesează în atac să fac niţel daune,dar să am şi ceva hp.

Ca armă de bătălie am armele elfego.. iar între setul de aur şi arme natty care ar fi mai bun ?

Mulţumesc anticipat şi nu mă înjuraţi sunt pe lângă cu forturile,dar învăţ repede.

Ce lvl ai?
 

DeletedUser25596

Guest
am lvl 86.

Renunţ la arme natty, dintre set de aur şi arme jj care vi se pare mai bun ?
 

DeletedUser

Guest
Salutare, sunt soldat, nivel 68 si o sa fac reskill pe fort cat de curand.
Am 72 atribute si 229 indemanari.
As dori un build(daca se poate in procente) cu ceva HP(sunt soldat), dar sa si feresc ceva. NU vreau sa iau fata 1-2 runde, sa incasez cateva critice si sa fiu gata.
Daca ma poate ajuta cineva. Va multumesc pentru timpul acordat. O zi buna in continuare.
 

DeletedUser24956

Guest
Salut, am level 62, posibilitate de reskill, as vrea sa stiu ce build imi sugerati(in procente sau in numere de atribute), as vrea sa am ceva hp dar si sa dau ceva daune, ca se am set george mcjunkin fara arme
 

DeletedUser20819

Guest
Salut, am level 62, posibilitate de reskill, as vrea sa stiu ce build imi sugerati(in procente sau in numere de atribute), as vrea sa am ceva hp dar si sa dau ceva daune, ca se am set george mcjunkin fara arme

Avanseaza macar pana la lvl 90 si dupa faci reskill.
:)
 

DeletedUser25046

Guest
Salutare. sunt duelist de lv 133, vreau sa trec pe fort asa ca m'am gandit la un build zic eu cat de cat echilibrat pt daune si daca se poate sa'mi ajut si colegii cu cateva lovituri ferite sau incasate.

80 putere
80 mobilitate
260 viata
100 perseverenta
80 conducere

Echipament:

Set de haine Bob Dalton
Cal + şa Bob Dalton
Puşca de aur + Colt militar precis ( sau armele Jeremiah Johnson )



Cu bonusul din haine o sa fie aprox.

4000 viata
350 perseverenta
280 conducere
330 ascundere
53 tintire
330 ferire

Bonus de rezistenta 100 ( 125 cu arme Jeremiah Johnson)
Bonus de daune 40-90 (cu baioneta si puşca de aur)

Va rog sa spuneti o parere sau daca am gresit la calcule sa ma corectati :P :boone:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25961

Guest
Salutare. sunt duelist de lv 133, vreau sa trec pe fort asa ca m'am gandit la un build zic eu cat de cat echilibrat pt daune si daca se poate sa'mi ajut si colegii cu cateva lovituri ferite sau incasate.

80 putere
80 mobilitate
260 viata
100 perseverenta
80 conducere

Echipament:

Set de haine Bob Dalton
Cal + şa Bob Dalton
Puşca de aur + Colt militar precis ( sau armele Jeremiah Johnson )



Cu bonusul din haine o sa fie aprox.

4000 viata
350 perseverenta
280 conducere
330 ascundere
53 tintire
330 ferire

Bonus de rezistenta 100 ( 125 cu arme Jeremiah Johnson)
Bonus de daune 40-90 (cu baioneta si puşca de aur)

Va rog sa spuneti o parere sau daca am gresit la calcule sa ma corectati :P :boone:


Esti destul de echilibrat acuma, la lvl up pune pe carisma si conducere.
 

DeletedUser19580

Guest
soldat lvl 131,161 atribute,433 indemanari
full putere
100 conducere
50 ascundere
283 pct de viata
cu set black bart:
320 perseverenta
300 conducere
250 ascundere
aprox 9000 hp
cu premium:11500 hp

astept pareri(nu am mai fost pe fort de 2 ani) si incerc sa fac ceva echilibrat
 

DeletedUser8955

Guest
salut

O intrebare am si eu.Cum pot sa imi cresc rezistenta la fort,in afara de echipament?Multumesc.
 

DeletedUser15496

Guest
Salutare. sunt duelist de lv 133, vreau sa trec pe fort asa ca m'am gandit la un build zic eu cat de cat echilibrat pt daune si daca se poate sa'mi ajut si colegii cu cateva lovituri ferite sau incasate.

80 putere
80 mobilitate
260 viata
100 perseverenta
80 conducere

Echipament:

Set de haine Bob Dalton
Cal + şa Bob Dalton
Puşca de aur + Colt militar precis ( sau armele Jeremiah Johnson )



Cu bonusul din haine o sa fie aprox.

4000 viata
350 perseverenta
280 conducere
330 ascundere
53 tintire
330 ferire

Bonus de rezistenta 100 ( 125 cu arme Jeremiah Johnson)
Bonus de daune 40-90 (cu baioneta si puşca de aur)

Va rog sa spuneti o parere sau daca am gresit la calcule sa ma corectati :P :boone:

full putere
300 ascundere
300 perseverenta
5khp
restu pe conducere.. cu set bart cred ca asta cauti tu acum :D

soldat lvl 131,161 atribute,433 indemanari
full putere
100 conducere
50 ascundere
283 pct de viata
cu set black bart:
320 perseverenta
300 conducere
250 ascundere
aprox 9000 hp
cu premium:11500 hp

astept pareri(nu am mai fost pe fort de 2 ani) si incerc sa fac ceva echilibrat

pe soldat ai nevoie de seul bob dalton nu black... black este pentru duelisti (daune)
scoate si conducerea aia..baga in hp
pe soldat nu faci daune faci ferite..

*parerea mea* acum faci cum vrei.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19580

Guest
full putere
300 ascundere
300 perseverenta
5khp
restu pe conducere.. cu set bart cred ca asta cauti tu acum :D



pe soldat ai nevoie de seul bob dalton nu black... black este pentru duelisti (daune)
scoate si conducerea aia..baga in hp
pe soldat nu faci daune faci ferite..

*parerea mea* acum faci cum vrei.

m-am gandit la asta si am scos conducerea.acum am in jur de 10k hp fara premium. deja am cumparat setul lui black, daca e,cumpar bob in caz ca nu imi place black
 
Sus