Convertor duel fara lesinati

DeletedUser

Guest
Nume sugestie: Convertor duel fara lesinati
Descriere sugestie: Dupa cum zice si titlul la butonul duel de dedesubtul butonului forumului orasului este butonul duel unde putem selecta daca vrem sa ne duelam cu jucatori sau cu NPC...Propunere sta cam asa...
VARIANTA 1: Jucatorii care sunt lesinati in zona de 10 min,30 min ,2,4,6 ore sa nu apara in lista deoarece le umple degeaba si nu is are rostul,ca doar nu te poti duela cu cineva lesinat.
VARIANTA 2: In lista unde ne apar jucatori sa avem o diferenta intre jucatorii lesinati si cei care nu sunt lesinati ,adica cei lesinati vor avea avatarul si butonul de duel transparente iar cei care nu sunt lesinati vor avea normal
dueler.png

Avantaje:
-Vom putea deosebi jucatorii lesinati de cei care nu sunt lesinati.
-Vom scurta timpul de cautare al unui jucator pentru un duel apropiat
Dezavantaje:
-Nu gasesc niciuna eu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
S-a mai propus ceva de genul acesta, mai bine te-ai duce pe .net si sa iti scrii acolo ideea, eu in continuare raman PRO. :)
 

DeletedUser15716

Guest
PRO.N-am sta atat timp ca sa cautam adversari de duel.
 

DeletedUser16663

Guest
Ai putea extinde ideea si la jucatorii care apartin aceleeasi aliante!

Ai unPRO
 

DeletedUser

Guest
Ar fi utila daca ar fi si realizabila fara complicatii...
Daca tu il provoci la duel pe altul in timp ce esti la o munca, sau esti departe de celalalt, si mai trece un timp pana cand termini munca si poate avea loc duelul, in acest timp un alt duelist poate sa-l lesine pe jucator...
Deci tu oricum vezi acolo doar starea jucatorilor nelesinati la momentul provocarii.
De aceea, daca altul il lesina, tie iti da raport ca Doarme cand vine momentul duelului.

PRO numai in principiu, dar pare greu de implementat...

(Poate doar sa se puna o regula ca un jucator deja provocat la duel sa nu fie disponibil pentru alta provocare pana nu are loc duelul respectiv...
Dar asta ar complica mult jocul, fiindca ar permite unor jucatori sa se protejeze intre ei prin dueluri programate imediat dupa dormit, dar anulate in ultimul moment...)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12402

Guest
PRO!Ne va usura cautarea atunci cand avem pofta de un duel.
 
Sus