"Craciunul pe The West" scris de just4fun

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Chiar m-ati facut curios cu treaba asta.

"Dragi jucatori,

Echipa The West are placerea sa va anunte ca pe data de 22 decembrie 2011 pana pe data de 6 ianuarie 2012, in joc va fi introdus un pachet secret plin cu cadouri. In interiorul acestui pachet veti gasi 10 cutii cu cadouri diferite. In fiecare cadou puteti gasi de la 1 pana la patru cufere pe care le puteti deschide si care va ofera un obiect rar la intamplare(a treia cheie, arme nobile etc).
In fieacre zi aveti posibilitatea de a cumpara aceste pachete, folosind pepite sau bani in joc. Preturile pachetelor variaza de la foarte ieftine pana la foarte scumpe in functie de continut"

Ori e o exprimare defectuoasa, ori se extinde jocul intr-un mod nemaivazut.
Din text rezulta asa: in fiecare zi intre 22.12 si 06.01 poti cumpara un pachet secret. Fiecare pachet contine 10 cutii cu cadouri. In fiecare cadou, in functie de norocul fiecaruia, gasim intre 1 si 4 cufere. Matematic vorbind rezulta ca in fiecare pachet sunt intre 10 si 40 cufere cu obiecte rare. Si asta in fiecare zi intre 22.12 si 06.01. E chiar bine...dar nu cred ca e o exprimare conforma cu ce va sa vie :))

Daca se poate sa ne lamureasca cineva.
Merci anticipat!
 

DeletedUser

Guest
Aceeasi nelamurire o am si eu,daca e exact cum credem noi cred ca vor fi scumpe acele pachete.
 

DeletedUser19885

Guest
nici nu , se zvoneste ca vor costa in jur de 5mil$ sau cateva mii de pepite... daca stam sa ne gandim cam asta e si pretul real daca e cum zic ei ca , pica arme cu aura
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Preturile pachetelor variaza de la foarte ieftine pana la foarte scumpe in functie de continut, mai asteptam 2 zile si vedem despre ce este vorba.
 

DeletedUser

Guest
nici nu , se zvoneste ca vor costa in jur de 5mil$ sau cateva mii de pepite... daca stam sa ne gandim cam asta e si pretul real daca e cum zic ei ca , pica arme cu aura

ce se zvoneste ma ? 5mil$ ? pai atatia bani abia daca au maxim 5 jucatori pe fiecare lume . eu cred ca unul ieftin va fi 10-20k$ si unul scump pana in 100k$ . mai mult nu .
 

DeletedUser

Guest
cum sa fie 1 pachet 5 mil :)) sau mii de pepite..cred ca o sa fie intre cateva sute de dolari si cateva sute de pepite
 

DeletedUser19885

Guest
cum sa fie 1 pachet 5 mil :)) sau mii de pepite..cred ca o sa fie intre cateva sute de dolari si cateva sute de pepite


aloo ambulanta.... cine zicea de un pachet... atat e valoarea totala a< cadourilor> cum zicea mister iulian asteptati pana in 22 si ne lamurim atunci
 

DeletedUser19531

Guest
unde vom gasi acele pachete?<3W

Off:
Sub brad gasesti cadoul daca il cauti in noaptea de craciun.

On:
Aici ai o imagine, daca te uiti atent vezi de unde se obtine si unde apare respectivul pachet:
1324297132-4657634576.png
 

DeletedUser

Guest
Ori eu,ori voi intelegeti gresit.
Am citit pe prima pagina ceva de 5mil$,unii au inteles ca despre dolari reali este vorba.... :ras:


Paste fericit!
 

DeletedUser

Guest
:))))))))

Eu am deschis cadourile mici (mai putin cele trei care costa mii de pepite) si ce credeti ca am gasit?
1 - biscuite cu unt, care stiu ca nu foloseste la nimic
2 - bara de fier
3 - secera
4 - haina de gentelman, pantalonii din setul de mexican
5 - Schofiel de precizie
6 - Wincester de precizie, pusca cu incarcator ruginita

Toate aceste bulsheat-uri m-au costat ~ 1200 pepite. Avand in vedere aceasta consider ca trebuie sa fii nebun sa dai 3000 pepite sau 2 000 000 pe ultimul cadou. Daca ai 2 mil in cont poti sa cumperi atat cheia 3 cat si alte iteme la aproximativ 400k. Faceti voi un calcul....<3W<3W<3W
 

DeletedUser8606

Guest
Daca nu ai deschis ultimele 3 ar fi trebuit sa fie 7, ori tu ai enumerat 6. Din care ti-a dat haina de gentelman si pantalonii de mexican ?
 

DeletedUser4621

Guest
eu am luat doar ce era mai ieftin ... si la cadoul de 5000 $ in care scria ca "puteti gasi iteme rare" ... ma asteptam la orice, dar nu la ... FIERASTRAU :))
Asta cred ca a fost pusa asa .. sa te deprime inainte de Craciun :))
 

DeletedUser14918

Guest
eu am luat cu 5000$ cutia aia si mi-a cazut cheia 1 nu stiti cumva cand se va putea vinde?n-am ce face cu ea ca am pusca deja...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus