Cum a fost prima data WESTUL

DeletedUser

Guest
Pt cei ce stiu cum a fost pt prima data WESTUL sa ne mai spuna si nouo
TOtuji neam cam obraznicit :D
Prima data nu eixstau nici forturi
Neam dorit unul
Si am primit 3
Ect
Scopul e sa ne amintim si sa radem de cum era la primul update THE WEST
 

DeletedUser

Guest
cand ma gandesc ca eu intrasem pe L1 printre primii 100(parca)...ajunsesem la lvl 27 cu un aventurier dar pusesem indemanarile aiurea rau...si m-am lasat de joc...si acum am inceput iar si am ajuns la lvl 62(arizona-muncitor pur),L7(soldat -pur duel)...etc....puteai sa dai doar 2 comenzi....era mult mai greu pe atunci...
 

DeletedUser

Guest
cand ma gandesc ca eu intrasem pe L1 printre primii 100(parca)...ajunsesem la lvl 27 cu un aventurier dar pusesem indemanarile aiurea rau...si m-am lasat de joc...si acum am inceput iar si am ajuns la lvl 62(arizona-muncitor pur),L7(soldat -pur duel)...etc....puteai sa dai doar 2 comenzi....era mult mai greu pe atunci...

Greu? Foarte greu!

Pentru vreo doua saptamani, nu exista "stivuibil".Aveai inventarul plin cu frunze de tutun!

A da, si nu exista culegator de protocale, curata grajdul...etc.


Ah, ce vremuri:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Greu? Foarte greu!

Pentru vreo doua saptamani, nu exista "stivuibil".Aveai inventarul plin cu frunze de tutun!

A da, si nu exista culegator de protocale, curata grajdul...etc.


Ah, ce vremuri:rolleyes:

adevarat.....u zici ca nu erau portocalele si etc....daca stai si te gandesti bine nu erau multe munci...de ex exp bun luai la pazeste fortul....+ ca nu prea stiai de dueluri(cel putin eu)etc...asa sunt toate jocurile la inceput....
 

DeletedUser

Guest
Era mai frumos la inceput:D. Nu se stiau atatea despre joc, nu existau atatea informatii, era intradevar o aventura. Totul era ceva nou ..

N-aveam forturi, scripturi, multe munci, informatii la cioclu, fara log al orasului, nu aveam multe lucruri. In schimb aveam denumiri ciudate de produse, dificultati mai mici la munci, premium pt. duel:).
 

DeletedUser

Guest
ma gandeam acum....era pe atunci munca Impartire in parcele...dadea 100$...stii cat de bucuros eram..mai ales ca dadea si steaguri(16$ bucata)...daca aveam 500$ era cel mai fericit...acum am 30.000$...adika nu mai e cum era...atunci ca sa aflii ceva trebuia sa intrebi prin mesaje..sa te chinui etc...acum...e altfel....parca e mult mai simplu
 

DeletedUser

Guest
ma gandeam acum....era pe atunci munca Impartire in parcele...dadea 100$...stii cat de bucuros eram..mai ales ca dadea si steaguri(16$ bucata)...daca aveam 500$ era cel mai fericit...acum am 30.000$...adika nu mai e cum era...atunci ca sa aflii ceva trebuia sa intrebi prin mesaje..sa te chinui etc...acum...e altfel....parca e mult mai simplu

Sau foarte frumos era atunci cand vedeai ca cineva are un item cu aura.
Sau mai ales cand ne "inchinam" la weststats.

oooo sa nu uit: MAI ALES cand am vazut inventarul lui dim cu armele alea cu aur:O

Nebun frate!
 

DeletedUser

Guest
Sau foarte frumos era atunci cand vedeai ca cineva are un item cu aura.
Sau mai ales cand ne "inchinam" la weststats.

oooo sa nu uit: MAI ALES cand am vazut inventarul lui dim cu armele alea cu aur:O

Nebun frate!

ehe .. pe atunci nici cum se numeau nu stiam:D .. acum cand ma gandesc ca am unele dintre ele:) ..
 

DeletedUser

Guest
care arme cu aur?...itemele cu aura in jur?....eu nu imi amintesc de nici un item cu aur pe atunci:|
 

DeletedUser

Guest
Era mault mai fain pe atunci,in primul rand pentru ca nimeni nu avea lvl mare si nu stiai ce va fi la nivelul urmator :).
 

DeletedUser8674

Guest
imi amintesc cand prima data am gasit biletelul 2 si ma tot gandeam unde pot gasi si 1 si 3
 

DeletedUser

Guest
cand erau lumea 1 2 si 3 ma gandesc nici nu erau seturi cine stia despre belle stars:D
 

DeletedUser

Guest
ce vremuri cand am inceput eu sa joc sa deschis Lumea 4 si oe L1 2 si3 nu puteai sa te inscri....aveam toate punctele aruncate aiurea pe L4 si imi amintesc cand am gasit prmul mu obiect la o munca...eram cel mai fericit :))
 

DeletedUser

Guest
ce frumos a fost cand s-a deschis ro1 nu prea stiam eu cei westu asta dar am invatat dupa pe la lv 63 stiu ca eu aveam tomahaku asuctit si Kod parca tot asa ce dueluri mai faceam:) cand s-a deschis ro2 ce frumos a fost inpreuna cu alti constructori am intemeiat orasul lupii negri imi amintesc eram parca in top la construire atunci era lumea mai activa,unu care a ajuns lv 99 tomcat sau nu mai stiu il asaltam toti cu msg cum ai ajuns etc

si cine a avut ideea asta cu stergera conturilor:( pacat aveam hernado pe ro3 adriana8 si mai incepusem pe o lume eram in totp la capcane cat vreau sa recuperez contu ala:( dar nu se mai poate
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Una din imagini pe care am gasit-o:
thewestkarte.jpg


Eu cand m-am inscris erau doar lumile 1,2 iar lumea 2 era recent deschisa....persoana cu cel mai inalt nivel parca avea 20-30.
 

DeletedUser5250

Guest
Tin minte ca intrasem pe L1 printre primii. :rolleyes: Tin minte mai tarziu ce vedeta era unu care a gasit o arma cu aura. Sau cand secretul Spadei lui Hernandos nu era descoperit, nimeni nu stia de el. Imi pusesem indemanarile aiurea, peste tot. Si, cand am descoperit ca nu am facut bine, am sters contu si dupa ceva timp a aparut L3 si acolo am facut acelasi lucru:))
 

DeletedUser

Guest
Am inceput cand sa deschis lumea 4 , pe ro2 si ro3 nu erau posibile inscrierii...era foarte diferit fata de acum , nu era la fel de usor si nu se cunosteau atatea secrete :)
 

DeletedUser5250

Guest
Am inceput cand sa deschis lumea 4 , pe ro2 si ro3 nu erau posibile inscrierii...era foarte diferit fata de acum , nu era la fel de usor si nu se cunosteau atatea secrete :)

Ah, sa vezi cum era pentru mine cand s-a deschis 4... Nu stiu, mi se parea alt joc, puteam sa o iau de la inceput, o data cu toti.
 

DeletedUser

Guest
Cand am inceput eu era lumea 3 proaspata inceputa! Imi amintesc cum ma chinuiam sa fac level, munci noi si sa fiu bun! Ce vremuri...
 
Sus