Cum pot accesa The-West de pe telefonul mobil?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10567

Guest
Corect kod la faza cu derulatul meniurilor. Si sper sa nu vina fanii sa imi spuna ca s15-ul lor cu octa-core si 32GB RAM pot derula acel meniu. Wp este optimizat doar pentru anumite terminale, iar modele Lumia sunt ele construite in asa fel incat sa ofere o experienta incredibila pe wp.

Cat despre Xperia M, e un telefon reusit, Sony stie sa faca telefoane. Imi place.
 

DeletedUser2948

Guest
Corect kod la faza cu derulatul meniurilor. Si sper sa nu vina fanii sa imi spuna ca s15-ul lor cu octa-core si 32GB RAM pot derula acel meniu. Wp este optimizat doar pentru anumite terminale, iar modele Lumia sunt ele construite in asa fel incat sa ofere o experienta incredibila pe wp.

Cat despre Xperia M, e un telefon reusit, Sony stie sa faca telefoane. Imi place.

E vorba despre orice alta tema de android. Toate au lag :)) Doar aia originala se misca CAT DE CAT binisor... :)) In rest...varza maruntita bine de tot. :)

Vroiam sa zic ca poate daca lucrau si ei doar la cateva terminale sa le scoata optimizate calumea, dar chiar au asa ceva. Se cheama NEXUS, dar, totusi, chix-urile sunt mult mai mari decat la altii, gen Huawei sau HTC. :)
 

DeletedUser

Guest
E vorba despre orice alta tema de android. Toate au lag :)) Doar aia originala se misca CAT DE CAT binisor... :)) In rest...varza maruntita bine de tot. :)

Vroiam sa zic ca poate daca lucrau si ei doar la cateva terminale sa le scoata optimizate calumea, dar chiar au asa ceva. Se cheama NEXUS, dar, totusi, chix-urile sunt mult mai mari decat la altii, gen Huawei sau HTC. :)

Probabil nu o sa ma credeti, dar mi-am pus tema de wp pe telefon si merge foarte bine.

Nexus si Moto G au android stock.(sau aproape stock) Pe majoritatea telefoanelor cu android producatorii instaleaza diverse teme/UI-uri care arata mai bine, dar consuma mai mult din memorie si uneori au bug-uri.Nu e vorba aici de o cine-stie-ce optimizare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10567

Guest
Exact, touchwiz-ul in special m-a facut de multe ori sa apelez la custom rom-uri, pierderea garantiei (2 terminale cu Android am avut). In schimb, daca chiar ruleaza tema aia atat de fluent cum zici tu, poate sa fie adevarat. Pentru ca mi-am amintit ca in general WP este simplist, nu e incarcat cu toate prostiile de efecte.
Dar am mai spus-o, xperia M e un telefon cat se poate de ok. Are har***re vechiut, dar exact acelasi ca pe Lumia-ul meu. Snapdragon dual-core 1GHz si Andreno 305 bat la fund cam orice quad-core din aceeasi clasa. Totusi, nu pot compara cu moto g, htc 500. Dar astea deja fac parte din alta categorie de pret.

L.E. Citez de pe mygarage

Pe windows phone 8.1 se gasesc majoritatea aplicatilor cunoscute si sunt oarecum mai bine facute decat pe android . Cel putin aplicatia de facebook merge impecabil pe lumia 520 , iti trebuie 2 gb de ram si quad core ca se miste la fel pe android .

Mai e si chestia de securitate , pe android orice aplicatie are voie sa iti acceseze orice din telefon . Pe ios si windows phone nu au voie asa ceva .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3941

Guest
Da, au acces doar la... pozele cu pisici de pe card. Sigur.

Asta, in schimb, mi-a dat paguba totala, are acces la tot telefonul, cartea de bucate a bunicii, ofera control extraterestrilor asupra aerului meu conditionat, imi face poze cand stau pe buda si se si culca cu mama. Al naibii telefon android, cu securitate de rahat!

ZVJUhSx.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
Da, au acces doar la... pozele cu pisici de pe card. Sigur.

Asta, in schimb, mi-a dat paguba totala, are acces la tot telefonul, cartea de bucate a bunicii, ofera control extraterestrilor asupra aerului meu conditionat, imi face poze cand stau pe buda si se si culca cu mama. Al naibii telefon android, cu securitate de rahat!

[/QUOTE]

Nici nu sti ce face aplicatia la care ai pus link, dar, totusi, ai pus. :)) Intra in Chrome la tine si vezi ce permisiuni are, apoi nu te mira de ce vezi la o aplicatie gen XBOX ;)
 

DeletedUser3941

Guest
Nici nu sti ce face aplicatia la care ai pus link, dar, totusi, ai pus. :)) Intra in Chrome la tine si vezi ce permisiuni are, apoi nu te mira de ce vezi la o aplicatie gen XBOX ;)

Nici macar nu faceam referire la smartglass, ci la categoriile de permisiuni, dar na, pozele sunt mult mai atractive decat textul, ce sa-i faci.
Daca totusi ne raportam la acea aplicatie,
aSEhoBN.png


Chrome nu am, iar o comparatie intre permisiunile browserelor este inutila -- alternativele pe WP cer fix aceleasi lucruri (lucru evident), si daca s-ar putea verifica permisiunile acordate IE-ului ar fi jale.
 

DeletedUser2948

Guest
Ai Android si nu ai Chrome... Inseamna ca ai ceva custom ROM, ca pe oficial ti-l baga pe gat vrei nu vrei si nu-l poti dezinstala.
 

DeletedUser20606

Guest
Exista vreo sansa sa poti misca caracterul la o lupta de fort, daca esti pe telefon? Daca da, cum?
 

DeletedUser10567

Guest
Daca prostia ar durea, ce.ai mai urla...

Înainte sa jignești, ar fi bine sa te documentezi ca poti instala flash player pe telefoanele cu android < 4. In cazul nostru, pe 2.3 ai putea face asta fără probleme. Dar hai sa aruncam jigniri ascunse in niste replici de rahat invatate prin clasa a patra.
 

DeletedUser2948

Guest
Înainte sa jignești, ar fi bine sa te documentezi ca poti instala flash player pe telefoanele cu android < 4. In cazul nostru, pe 2.3 ai putea face asta fără probleme. Dar hai sa aruncam jigniri ascunse in niste replici de rahat invatate prin clasa a patra.

N-are rost sa-ti pui mintea cu el decat in cazul in care ai ceva de extras petrol, ca la nivelul ala altceva nu gasesti. :)
 

DeletedUser

Guest
Înainte sa jignești, ar fi bine sa te documentezi ca poti instala flash player pe telefoanele cu android < 4. In cazul nostru, pe 2.3 ai putea face asta fără probleme. Dar hai sa aruncam jigniri ascunse in niste replici de rahat invatate prin clasa a patra.

Daca te-ai documenta ai afla ca poti instala flash si pe telefoanele cu android > 4. Nu e pe google play, dar tot e usor de gasit si merge destul de bine.
 

DeletedUser10567

Guest
N-are rost sa-ti pui mintea cu el decat in cazul in care ai ceva de extras petrol, ca la nivelul ala altceva nu gasesti. :)

Mi-am dat seama, dar totusi prefer sa le zic oamenilor unde gresesc.

Daca te-ai documenta ai afla ca poti instala flash si pe telefoanele cu android > 4. Nu e pe google play, dar tot e usor de gasit si merge destul de bine.

Nu sunt absurd. Probabil se poate instala cu root sau alte metode ce duc la pierderea garantiei.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus